bugün

zulüm 1453 başladı diyen ecnebilerin beyandır. evet hatta net ötesi.
osmanoğulları büyük bir ailedir. Senin atalarınsa hanedan mensupları değil, yoksul anadolu köylüleriydi.
türkiye vatanımız değildir, osmanlı ecdadımız değildir, devlet bize ait değildir, millet bizi dışlamıştır, zulümden başka bişey görmemişizdir...

artık ya kendi gerçeklerimizle yaşamayı öğrenelim ya da susalım. Bu ülkenin sınırları içerisindeki herhangi bir yerde zulme, haksızlığa adaletsizliğe uğramamış bir tane insan evladı var mıdır sence?
bi canı sen ve ataların taşımıyor. allah herkese can vermiş.

artık (bkz: siktir git)
türkiye cumhuriyeti vatandaşı ve uyruğu türk olmayan insan söylemi.

türkiye cumhuriyeti, Osmanlı devleti'ninin yıkılması ile yerine kurulan türk devletidir. osmanlı kurulmadan önce de Anadolu Selçuklu Devleti ile Büyük selçuklu devletleri vardı... böyle böyle mete han'a kadar gider ecdad. Ondan öncesi dahi vardır.
Atasini saymayan it pesinde yürür.
görsel
osmanlı, tepedeki ailedir. asırlar boyu istediğini yapmış yaptırmış, kendini allahın yeryüzündeki gölgesi sanan kibirden geçilmeyen sülaledir.

boş hamaset yapmayın ırgat torunları.
Senin ecdadını bilmem ama benim ecdadım osmanlı.
Benim bildigim kadariyla, osmanli tabiri saray ahalisinden olusuyor, onlara türk demek hakaret Kabul ediliyordu.
bencede sizin ecdadiniz olamazlar.
Bana göre Osmanlı, Selçuklu, Göktürk benim ecdadımdır. Sözde Atatürk ÇÜ gibi davranıp içinizdeki Osmanlı düşmanlığını bir tarafa bırakın amk. Zira Atatürk bir Osmanlı subayıydı. Osmanlı eğitim kurumlarında eğitim gördü. Cumhuriyeti kuranlar Osmanlı diplomatları ve aydınlarıydı.

Önce Türkiye kavramının ne olduğunu öğrenin. Türkiye demek Türklerin yaşadığı yer demektir.

Adamlar ne yapacaktı 1400 yılında cumhuriyeti mi ilan edecekti.

Adamlar tek bir oğuz türkünden türemişler. Hanımları yabancı ama gidip evrim okuyun genler kimden kime geçiyormuş.

Sanki ingiltere kraliçesi ingiliz, sanki isveç kralı Viking ama git ingiltere de ingiliz kraliyet ailesine laf söyle bakalım ne yapıyorlar.

Evet kardeşim 600 yıllık bir aile çok iyileride oldu kötüleri de oldu. Fatih gibi bir adamda geldi. Vahdettin gibi biride geldi.

En nihayetinde tarih rüzgarı bizi buraya attı. Nasıl ilhanlı Selçukluyu yok etmiş ise, Osmanlı yı da ingiltere yok etti. Umarım türkiye ye bir şey olmaz. Sonra gider aslında ben Osmanlı değilim ya diye ağlarsın sana ekmek versin diye ağalar.
yorgonun torunlarının beyanıdır. lan yürü git..
osmanlı topraklarında yaşamak seni osmanlı yapmaz. ataların osmanlı soyundan biriyle çiftleştiyse bilemem. sen türksün ve osmanlı torunu değilsin ecdadın da osmanlı değil. ne götüm ayağı yapıyorsun. o zaman ingiltere de yaşayan herkez kraliyet ailesine mensup. bir siktirin gidin allahın leş kargaları.
"Osmanlı ecdadımızdır" denilen osmanlı'yı neredeyse herkes kraliyet ailesinden yola çıkarak söylüyor buna bakarsak yanlış bir düşüncedir (bkz: Hürrem Sultan). ama osmanlının anadoludaki halkını kast ediyorsak bu doğru bir düşüncedir.
evet, üst soyumuzdur.

ecdad özüyle bana da çok doğulu kokuyordu kardaşlık, kullanmayalım bundan sonra.
Rum tohumunun beyanıdır.
Bak avrupa bize hala daha kapı duvar ama naber..Aslını inkar etsen ne yazar ki ? Alnında müslüman türk yazıyor.
osmanlının ecdadı kim? türkiye cumhuriyeti ismiyle sıkıntısı olan arapsever maymunlar sike sürcek akıl yok sizde.
osmanlı şuan olsa kendini padişah gibi yaşayacak zannedenler biz osmanlı torunuyuz geyiği yapıyor. alooo oğlum osmanlı şuan olsa sen muhtemelen anadolu da tarla ekip hayvan yetiştirip askere bakacaktın vergi verecektin herhangi bir itirazda da kafanı keseceklerdi.
sorgulanması gereken önerme. Osmanlı = ecdad peşin kabul ediyorsunuz. halbuki Osmanlı yönetiminde bir sürü milletten insan vardı, doğru mu, doğru. Osmanlı imparatorluğu vatandaşı herkes Osmanlı mıydı, Osmanlıydı. peki bu uluslar arasında ayrımcılık var mıydı? benim hep duyduğum türklerin hor görüldüğü, diğer milletlerin pamuklara sarıldığı yönündeydi. icraatte olan sadrazamların çoğunun devşirme olması da bu belirtilenlerin gerçek olabileceği konusunda şüphe yaratır.

zamanında saray varmış, sarayın dışı varmış. tabii işinize gelir sarayı sahiplenmek, ama Osmanlı ailesi ile kan bağınız yoksa en iyi ihtimalle ecdadınız sarayda hizmetteydi. Benim öyle bir bilgim yok, varsın sarayla ilgim de olmasın. Osmanlı devleti, bizim geçmişimizi oluşturan Hitit'inden Moğol'una bir sürü devletin en yakınıdır. ülkemiz Osmanlı bakiyesidir, Osmanlı'dan kalanlar üzerine kuruluyuzdur. budur. severiz, tarihimizdir falan. ama medeniyeti hakkında adam akıllı bilgi sahibi olmadan ve muhakeme yapmadan tuğraları araba camlarına, fesleri kafanıza eklerseniz olmaz. ayıptır, ülke kurucularına saygısızlıktır.
tabii ki değildir. osmanlı sadece bir ailenin adıdır ki bu ailenin farkı hükümranlık sahibi olması geçmişte. keza karamanoğulları ailesinin de hala yaşayan üyeleri mevcut.
hatta muhtemel ki genetik olarak biz yani halk osmanlı ailesinden daha türk! hiç biriniz osmanlı soyu değilsiniz, ecdadınız da değil, dedeniz de değil! sadece türk tarihin bir dönemin en gözde ailesi! o kadar!
birine, bir aileye kul olma, biat etme fantezinizi anlamayacağım hiçbir zaman!
beyinden bir haber olan boş kafatasına sahip insanımsı canlılar şimdi size soruyorum madem Osmanlı Devleti Türk devleti değil o zaman Oğuz Boylarından olan kayı boyu ne? ve ayrıca tahta hiçbir yabancı eşden olma Şehzade geçmemişdir. kaldıki Oğuzlar ve Oğuzların tüm boyları orta Asyalidir Türkün Türk olduğu yerlerden gelmişlerdir. Şayet dediginiz boş beleş iddia doğru olsaydı en basitinden Türk olmasaydık avrupada yazılan hiçbir eserde Türk ve müslüman kelimeleri aynı anlamda kullanilmazdi... basit bir örnek verdim o boş kafalarınıza eminim bu bile ağır gelecek ve bunlar ne alaka yazacaksiniz.
Ulan ne salak adamlarsınız be.
osmanli ecdadimiz degildir zira osmanli bir ailedir. o aileyle benim kan bagim olmadigi gibi turklere yapilan muameleyi goz onune alinca gonul bagimda olmamaktadir.

Edit yaptim: bunu eksileyen kardeslerimize sormak istiyorum:

1- Osmanli aile degil mi ? ben o aileye mensup biri degilim.

2- Osmanli yabanci kadinlarla evlilikler sonucu turklugunu yitirmis bir ailedir. yalan mi ? imparatorluk sinirleri icindeki turkler hep ezilmis ve asaglanmistir. yalan mi ?
Bilimsel ve tarihsel mi puhahajaj. Lan denyo anlamını bilmediğin kelimeleri cümle içinde kullanma.
güncel Önemli Başlıklar