bugün

mahalle baskısından dolayı öyle yapmak zorunda olabilir.
(bkz: oruç başına vurmuş beyler) denilebilir.
(bkz: aa bu benim lan)
mallıkta üstüme yoktur. her zaman ki gibi ailemle yemek yemek için otururum sofraya ramazan ayın olsak, inanmıyor olsam da.

oruç tutmak ve küfür etmek eylemlerini aynı anda gerçekleştiren maldan daha mal olmayacağı kesin olan kişidir.
muhtemelen etraftaki pek cok kisi oruclu oldugundan onun da yemek yiyememesinden, öğlen yemeğini de orada burada gorunmeden atıstırmasından dolayı rahatca yemek zamanı geldigini dusunen dusunceli bir vatandasıtır.

aksini dusunen mallar mal oldugundan zaten ortadaki duyarlılıgı kavrayamazlar bir de orada burada boyle dediklerinde artık hic gozunun yasına bakmam yaglı yarım ekmek döneri yerim...

en sinir oldugum insan tipidir bana mı oruc tutuyosun lan (!)
oruç olup bir ton küfür eden insandan daha samimi insandır.
(bkz: ne içtiyse içtiği ortamda olmak istemiyorum)
gitti oruç (!)
muhtemelen iftar sofrasından önce de öğle yemeği ve kahvaltı için sofraya oturmuş kişidir.

(bkz: sık sık ama az az yemek)
(bkz: yemesin de ölsün mü)
ailesi veya çevresindeki insanlar oruç tuttuğu için öğününü onlara göre ayarlamış, onlarla birlikte yemek yiyen ayıplanamayacak hatta oruç tutmadığı halde kendini çevresine göre düzenlediği için takdir edilecek insandır. ayrıca bütün gün oruç tutup yemeğini yer yemez ağız burun kırma düşüncesi olan bir adamın orucu acaba ne kadar makbuldür diye kendi kendime sormama neden olan bir başlıktır.
oruç tutmanın sadece aç kalmak olduğunu sanan kişinin söylemidir.
sofraya oturup yemek yemenin, "yalnızca oruç tutanlara özgü bir hak" olmadığının farkında olan kişidir.
(bkz: biri yer biri bakar kıyamet ondan kopar)
başlı açan kişiden daha makbule geçen bir işlem yapmış demektir. o kadar küfüre oruç kalmaz malum. yazmakla söylemek arasında bir fark yok.
artı saygılıdır oruç tutanlara onlarla birlikte yemeyi tercih ettiğinden dolayı normal bir durumdur.
"sana mı soracaz lan!" diye sert bir serzenişe ve tepkiye sebep olan kişidir.
aile ile birlikte olmak isteyen insandır.oruç tutmasada ezan saatlerinde hep birlikte olmanın önemini kavrayan insandır.
kimse çakmasın diye sofradan en son kalkan kişi.
ailesinden ya da arkadaslarından oruçlu olanlarla doğal olarak aynı masada yemek yiyen kişidir.sofra onun için normal sofradır.iftar sofrası tabiri oruçlu olanlar içindir.ayn masada oturmasının herhangi bir anormalliği yoktur.diyelim ki rahatsız,ilaç alıyor,hatta regl olan bir kızcağız(gerci oruc tutmamak için bir neden olması gerekmiyor ya neyse)niçin oruçlu olan bıreylerle aynı masaya oturamıyor anlamadım.Ne yapacak yani.Allah benı kahretsin,gecenin körüne kadar ac kalmalıyım,nasıl oturrum o sofraya,agzım yüzüm taş olsaydı da oruc tutsaydım mı diyecekti!!!! allah allah yaa
ben oruç tutmam ancak en yakın arkadaşım ramazanda 1 gün bile aksatmadan orucunu tutar...bazen akşamları onlarda kalırım,iftar vakti gelir oruçlu arkadaşım ve ailesiyle birlikte ortamdaki tek oruçsuz ben masaya otururuz güzel güzel yemeklerimizi yeriz kalkarız gideriz olay budur büyütülecek veya garipsenecek bi yanı yoktur zaten kimse de oruç tutmak zorunda değildir bir başkası da bunun hesabını kimseden soramaz...
güncel Önemli Başlıklar