bugün

namaz kılmayıp ama müslümanım demekten farksız olan durumdur. islam da asl olan iman yani itikattır.
aptallar ve islamın çivisini çıkarmak isteyen sığırlar doluşur birazdan o yüzden daha açık yazalım.
bir adam namaz kılmayıp oruç tumasa ama namaz kılmamanın ve oruç tutmamanın haram olduğunu bilse yine müslümandır. ve ben müslümanım diyebilir. çünkü yatpığı amelin günahını bilmektedir.
ama oruç tutmakta neymiş haram değil derse o zaman dini ve allah ın ayetlerini inkar etmiş olur.
(bkz: ben)

Garipseyenlere "Ye, yo modda faka! var mı dicen oç?!" Diye anladıkları dilden cevap verilmesi gerekir.
Kısaca şudur. Namaz kılmazsan günahkar namazı reddedersen kafir olursun.
bir özrü olmaksızın farz olduğuna inandığı halde tutmamak günahtır, ancak Müslümanın demeye mani değildir.
yanlıştır. islamın şartını bilmemektir. bu da çok kötü bir şey amına koyayım. kişi cehenneme gidebilir.
din o kadar sığır bir kavrammıdır? kendinizi sınavdan geçiyor olarak mı düşünüyorsunuz? 5 vakit namaz kıl, oruç tut inan, cennettesin? allah katında güzel bi yerdesin? bir insan bu kadar sığır olabilir, bir insan 70 yılda bir de camiye gitse allah a peygamberlerine kuran a inanıyorsa hala müslümandır, camiye gitmeyişi, oruç tutmayışı bir günahtır, yada haramdır o yargılanacağı bir konu fakat bir insana gözüyle görmediği, emin olmadığı halde allah a olan inancını birileri sınıyor, değerlendiriyorsa, ve haksız cıkarsa o kişi peygamber efendimiz hz muhammed e göre dinden çıkar.
(bkz: oruç tutmanın amacı)
Oruç tutmazsa günahkar olur.
Müslümanlıktan çıkmaz.
sürekli ilaç kullanıyorum.
Oruç tutmak zorunlu değil.
Şimdi siktir git kodumun yobazı.
dogrudur, muslumandir. kelime i sahadet getiren herkes (ve tabi gonulden inanan) er ya da gec cennete girecektir. o allah ile onun arasinda olan bir olaydir. kimse muslumanligina ya da cennetlik durumuna karisamaz ve bilemez.
müslümanım demekle akp'ye oy vermemeye benzer.