bugün

saygi duyulacak birsey yapmiyorlar zaten.

sabahtan aksama kadar ac duran adamin nesi saygiyi hak ediyor?
hindunun, satanistin, paganın inancına saygı duymayan adama saygı duymamak bir haktır.
(bkz: linç edilmek istiyorum ne yapmam lazım) sorusunu akıllara getirir.
Zorlamaya yok kimse sana zorla oruç tut demiyor tutmamak özgürlüğün insanlara saygı duyduğun sürece yemeğinide yiyebilirsin içeceğinide içebilirsin saygı duymuyorsan kişiliğin bozuk demektir.
bize ne minakoim ne yapiyorsan yap buraya bunu yazma amacin nedir?yedigin yemek umrumuzda mi bende tutmuyorum oruc ama tutanlara bu sekilde soytariliklar yapmami gerektirecek bir sebep yok.
Niye abi? Sanane? Sanane yani milletin ibadetinden. Tutar tutmaz seni ne ilgilendirir ki saygı duymayıp onlarla uğraşıyosun?
Bi sal ya.
Kişisel bir düşünce.

Benim tutan da sikimde değil tutmayan da sikimde değil millet beni bağlamaz. Naparlarsa yapsınlar aq.
beklemiyoruz zaten
yaratıcısına saygısı olmayanın
yaratılana saygısı olurmu.
yıllardır çalıştığım yerde oruç tutmayan arkadaşlara yemek çıkartıyoruz, bu bir lütuf değil insanların hakkı.
oruçlu olduğum halde denetim yapıyorum yemek kalorilerini inceliyorum zerre sıkıntı yaşamıyorum ama arkadaşlarımda ofise gelince benim yanımda çay içmezler saygısızlık yapmazlar.
not:çaya zafım var.
yaradanın senin tutacağın oruca ihtiyacı mı var. nereden geliyor bu kibir. yaş almaya başlayınca, pamuğun beyazı gözükmeye başlayınca namazları kaçırmayacağın günler de gelecek.