bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. .
  mantıgını anlamadıgım bir durumdur. her ramazan boyle haberler cıkar, her ramazan hayret icinde okurum. oyle ki bu hosgoru ayında, kutsal kabul ettigimiz bir ayda kanımca yapılan buyuk bir ayıptır. olmaması gereken bir hadisedir, oruc tutmak bir zorunluluk degildir, saygısızlık oruc tutmamakla es deger degildir.

  eger kisi oruc tutan bir kisiye zorla birsey yedirmeye veya icirmeye calısıyorsa bu saygısızlıktır, fakat herkes kendinden sorumludur, tutmayan bir insanı taciz etmek medeniyet dısıdır. konu ile ilgili haber icin :

  http://www.milliyet.com.t...6/10/20/guncel/gun02.html
  1 ... kabaktadi
 2. .
  sadece oruç tutmanın değil müslümanlığın sırrına erememiş kimselerin yaptığı hareket.
  1 ... dancerinthedark
 3. .
  ankara'nın ulus semtinde yaşanan olay. Ramazan başında da antalya'da bir adam dövülerek öldürülmüştü. Türkiye'nin hemen heryerinde, o gün oruç tutmayan birisi, oruç tutuyormuş gibi yapıyor. Örneğin ümraniye'de veya erzurum'da yolda sigara içmek mümkün değil.
  Yani herkes dilediği gibi yaşasa, ölenlerin sayısı çok daha artacak. Bir insana oruç tutmuyor diye saldırmak yobazlıktır. irticanın binlerce örneğinden biridir.
  2 ... goksunv
 4. .
  Kısaca az ve öz (bkz: allah ile kul arasına girilmez) ve herkes kendinden sorumludur .
  1 ... enterezan
 5. .
  yakın zamanda birçok benzerini duydugumuz ve bundan sonrada duyacağımız haberdir. kanımca sebebi hoşgörü eksikliğidir. güzel memleketimiz malesef ikiye bölünmüştür bir tarafta dinini yaşamak isteyenler diğer tarafta dini kuralları çok umursamayan (oruç tutmamak, içki içmek vb...) insanlar vardır. dinini yaşamak isteyen kısım geri kalanı kafir olarak görmekte, dini kuralları çok umursamayan kısım ise geri kalanı yobaz olarak görmektedir. oysaki bir insanı kafir diye nitelemek ne kadar affedilmezse yobaz diye nitelendirip toplumdan dışlamak da o kadar yanlıştır. sorun bu 2 kesimin varolması değil birbirlerine tıpkı askerdeki gibi ızdırap olmaya çalışmasıdır. oysaki sigara içen kişiler tiryaki olupta oruçlu olması nedeniyle sigara içemeyenleri düşünüp biraz daha dikkatli davransa, oruçlu kişiler insan evladı olup kimseye vurmasa, saldırmasa memlekette bu tarz haberlerde kalmaz...
  1 ... th0r
 6. .
  yine bir komplo teorisi diye adlandırılmış olay daha. Bu ülkede menemen olayı, sivas katliamı bile komplo teorisi diye adlandırılmıştır. Suçlu bir devlet mihrağı, medya falan bulunuyor da hiç suçu işleyen suçlu olmuyor nedense. inceleyelim:

  1-Kartel medyasında ramazan boyunca bu tip haberler çıkıyormuş
  (Kartel medyası nedir? Yeni şafak veya zaman da bu cevaba göre bir tür kartel değil midir? )
  2-Çoğunun asılsız haber olduğu ortaya çıkmış. iyice incelemek gerekirmiş.
  (Hayır hiçbiri asılsız çıkmadı. incelemek için de olay mahalline gidip yerdeki kan izlerine mi bakalım? )
  3-"Oruç tutmayana kafir etiketi yapıştırmak" pek kolay. En büyük müslüman benim, başka herkes kafir inancı. Kuru kibir. Kendini bi .ok zannetme olayı.
  4-Bir adamı dövmüşler, başka bir yerde cinayet bile gerçekleşmiş. Sebep? Oruç tutmuyor diye. Veya içki içiyor diye. Cinayet gerçekleşmiş, neredeyse buna kılıf bulunacak. Haklı bulunacak.
  5-En güzeli zaten, "senin dinin sana, benim dinim bana" lafı. Öyleyse ne diye saldırıyorsun senin gibi düşünmeyene?
  6-Bu ülkede dini bütün yaşayanlar yobaz olarak tanımlanamaz. Her dindar yobaz olamaz. Yobaz olması için, bu olaydaki gibi, başkasının düşüncesine tahammül "edememesi" gerekir.
  7-Medyada dindar insanları kötü gösterme alışkanlığı varmışmış. Medya da o kadar aptal ki, dini kötüleyip tirajını düşürecek sanki. Orada din adı altında yapılan yanlış uygulamalar var ve bu da dinin imajını zedeliyor. insanlar dinin yanlış uygulamalarını niye örtbas etmek istiyor? Yanlışlardan arındırılması daha hayırlı olmaz mı?
  2 -1 ... goksunv
 7. .
  Taciz etmesi için aradığı bahane. Hadi şunu bir güzel taciz edelim ama nasıl edebilirim. Buldum sonunda, kesin oruç tutmuyodur zaten ramazan ayındayız. Hem mazeret olur hem yandaşcida buluruz. diye hazırlanmış bir komplo. Böyle sapık insanların 20 yıldan aşağı yememesi lazım.
  1 ... suran
 8. .
  (bkz: mini etekli kızı diri diri yaktılar)
  (bkz: aynı zihniyet)
  (bkz: kartel medya)
  1 -1 ... kisinin degeri aradigi seydir
 9. .
  böyle haberler ramazan aylarında sürekli çıkar ama çoğu asılsızdır. yine de kimsenin kimseye karışma hakkı yoktur tabiki. ama bazı oruç tutmayanların da herkesin önünde ballandıra ballandıra yemesi ayıp kaçar.
  ... frosty
 10. .
  oruç tutanın önünde 30 gün yemek yememişcesine yemeğe saldıran insandan daha terbiyesiz insandır.
  ... comengineer