bugün

oruç format olarak bedenle yapılan bir ibadet olduğu için insan sağlığı açısından da bedene fayda sağlamak açısından da çok büyük bir ehemmiyete sahiptir.
isviçreli bilim adamlarının yaptıkları araştırmalara göre oruç tutan insanın rejim yapmasına gerek kalmadığı gibi, bu bir ibadet olduğu için deneklerin yüzde sekseninin cennete gittiği gözlenmiştir.

ülkemizde diyetisyenlere verilen önem ve para kadar din adamlarına ve dine gereken değer verilseydi yurdum insanları obeziteden arınmış filinta gibi vücutlara sahip olacak ve bunun minvalinde, aldıkları paraları iskender kebaplara, güzel çıtır karılara yatıran diyetisyenlerin tuzağından kurtulacak ve aynı zamanda ibadet yaparak sevap kazanmış olacaklardı.

bakın diyetisyenlerin ağına düşmüş müslüman obezite hastası din kardeşlerim, titreyin kendinize gelin. bu diyetisyenlere paralarınızı vermektense oruç tutun, sevap kazanın hem de sıfır bir bedene sahip olun.
(bkz: buyuyunce erkut abi olacak yazarlar)
Bu bahsedilen isviçreli bilim adamları sanırım nur cemaatine mensup okullarda yetişmişler. Din ile ilimi karıştırıyorlar. Ben bir diyetisyen olmamakla beraber bildiğim kadarıyla iyi bir diyet ve beslenme için öğün atlamamak önemlidir. Ramazan ayında ise en önemli öğün olan kahvaltı ve ondan sonra öğlen yemeği atlanır. Bunun yerine hareketliliğinizin azaldığı akşam yemeğini ziyafetle yersiniz. Bu sebepten ramazan ayında genelde kilo alınır. Yamuluyorsam bir diyetisyen düzeltsin.
hatalı olan kişidir. oruç varken rejim mi yapılır hiç. bilmem kaç saat yemeyeceksin, sonra danalar gibi yiyeceksin yemeğini. 10 günde 50 kilo veriliyormuş oruçla. 30 günü siz hesaplayın eksiye bile düşersiniz. diyetisyenlik gibi meslekte mi vardı? ne gerek var canım hepsi imam olsun.

not: ülkemizde devlet, dine sünni islam modelini dayatarak gerekli önemi vermektedir. diğer dinler ve mezheplere önem verilmemesi, varmış gibi gösterilen laik düzenin sonucudur.
(bkz: erkut abi ekolü)*
oruç tuttuğu zaman kilo veremeyeceğini bilmeyecek kadar gerizekalı olmayan insandır.
oruç tutma girişiminin yeni moda versiyonudur. Gençliği bir şekilde oruç tutma formuna sokmaya çalışanların hurafesidir.( Hem Sevap, hem diyet birarada olmaz. )
(bkz: herkesi müslüman sanmak)
(bkz: herkesi müslüman gibi davranmaya zorlamak)
(bkz: at gözlüğü takmak)
(bkz: yobazlık)
(bkz: bencillik)
hele bir de yanına namaz eklediğinde kısa sürede forma girebilme şansını yitiren tiptir.

durun önce bir adam gibi tanım yapayım ben en iyisi.

tanım: oruç tutmak yerine rejim yapan insan.

yahu kardeşim bu başlığı açarken kafan mı güzeldi? hayır yani ne içtiysen ver bize de sana ayak uydurmaya çalışalım hiç olmazsa...
namaz kılacağına yoga yapanla aynı şey gibi bişey...
oruç tutmayı rejimle eşdeğer tutan zihniyetin ürünüdür. zira oruç aksine kilo yapar bünyede.
(bkz: isviçreli bilim adamları)
(bkz: niyet ettim niyet eyledim 0 beden olmaya)
(bkz: spor yapacağınıza namaz kılın ey müminler)
(bkz: dünyayı gezeceğinize hacca gidin)