bugün

hoşlandığı çocuğa kendini gösterebilmek için her derste sınıf sınıf kayıp eşya dolaştırmış efsane nesildir aynı zamanda.
nöbetçilik yaparken okula giriş yapan velilerin adını soyadını kaydetme gibi boş bir işle uğraşan nesildir aynı zamanda.
aynı zamanda çıkış saati gelmeden topuklayan nesildir.
ortaokulda arkadaşlarımın yerine bile yaptığım olaydır. birgün boyunca dersler boş geçer ya.
nöbetçi yazan kollukları takınca aynı zamanda kendini sınıfın hakimi sanan nesildir.
Boynuna taktığın kart sayesinde level atladığı hissi uyandıran durumdur. Boş dersler de cabası.
"olum dersin ortasında sınıfa gelip beni bi çağırsan şu hoca çağırıyo diye" kurulan cümle karşılığında öğle arası patates ekmek ve ayran rüşvetini isteyen pezevenktir aynı zamanda.
efsanevi bir nesil değildir. bütün öğrenciler nöbetçilik yaparlar.
samimi arkadaşını "örtmenim 184 ziya'yı müdür çaarıyo" diye dersten çıkarmış nesildir.
Hele ki o gün bütün okulun göz bebeği olurdunuz. Size kantinden tost, simit, ayran ısmarlayanlar bile olurdu. Çünkü hele ki son ders okuldan kaçmayı düşünenler için tek çare sizsiniz. Tabi artık bu değişti, okulların çoğunda güvenlik var.
Şahsım adına nöbetçi öğrenci olacağım günleri tatilmiş gibi kabul ettiğim zamanlardı. Ayrıca hala devam ediyor mu acaba diye merak ettiğim uygulamadır.
bir yıl nöbetçi olmak bekleyip, boş vakitletde ne yapacağımın hesabını bir dönem yaptığım uygulama.
şimdiki nesilin de yapmaya devam ettiği nöbet görünümlü okul içi tatil olayıdır.
bazen gorevini abartip okuldaki ogrencilere siddet uygulamis nesildir.
kız arkadaşını ders saatinde müdür çağırıyor yalanı ile dersten alıp boş sınıf arayan nesildir.
Nöbetçilik yapmaktan ziyade; müdür'e ve muavinine çay götürmek.
günümüzde nöbetçilik sisteminin kalktığını düşünen salakları ortaya çıkarmıştır.
hala var lan.
manyaklar.
efsane olan nesillerdir. okulda bütün gün derslere girmeden okulun her katında ayrı ayırı kada kapı giriş çıkışlarında duran öğrencilerdir. en çokda hoşlandığı kişinin sınıf katında nöbetçilik yapmak ayrı bir zevktir.
nöbet adı altında öğretmenlerin kantin ihtiyaçlarını karşılamak, çay su getirmek. elektrik su telefon faturalarını ödemek için koşuşturan garibimdir. Efsane değildir.
Hoşlanılan kişinin sınıfına duyuru yapmak için girmeye can atan nesildir . Birde sınıftan arkadaslarını sanki müdür yardımcısı çağırıyormuş gibi çağırarak makara yapmaktır . Ne günlerdi ya .
Nöbetçi öğrencilik çok zevkli idi. Öğretmenlerle muhatap olur zil çalardık.
Akıllıca kullanırsanız bir öğrenciyi dersten çıkarma imkanınız bile vardır.

ben mesela bu görevi baya kötüye kullandım.

Hatta benden 3 devre üstte bir kızdan, bir çocuğu dersten çıkarmak için öpücük rüşveti bile aldım. (Yanaktan ne yazık ki:/)

Karşılığında Sınıfa gidip “hocam x’i müdür bey çağırıyor” deyip elemanı çektim aldım ortamdan. Onu o anda dışarı çıkarmak neden bu kadar önemliydi bilemiyorum. inşallah sevgili değillermişlerdir.