sönmez karakurt'un yaklaşık 6 aydır çizdiği penguen dergisi'nin pek bir ezik, pek bir entel, kendi ifadesiyle ''ne aile adamı olabilmiş ne alem adamı olabilmiş, ikisinin arasında daltarakça kalmış'' tipi.

(bkz: yalnız değilsiniz)
yaklaşık olarak ocak ayından bu yana istikrarlı bir şekilde sessiz ama derinden devam eden genco muadili, sikimsonik bir tip. yaşadıkları, başına gelen kemlikler her insanın belirli bir dönem yaşadığı boktan sürecin bir tezahürü olsa da bazen bu kadarı insana pes dedirtebiliyor. bir insanın başına gelebilecek her türlü boktan işi yaşayan ortam telmaşa sönmez karakurt detaycılığıyla süslenerek her hafta ilgili bünyeleri yardırmaya devam ediyor.
genco' nun eline su dökeyemen karakter.
facebook grubu;

http://www.facebook.com/#...d=361192307444&ref=ts
belki de gelmiş geçmiş en underrated köşe.

cidden bu kadar kaliteli işe rağmen allah aşkına kaç tane hakkında yorum var?
bi fan sayfası dahi yok facebook da, baktım az önce. aslında bu sönmez karakurt un bence interneti kullanmamasından dolayı böyle oluyor.

neyse hocam biz hakkını teslim ediyoruz, süpersin...
galiba ortam bu kez yırtacak. zaten bursa kitap fuarından tanışma fısatı bulduğum sönmez karakurt' dan istemiştim bunu. şimdi ben istedim diye oluyor gibi bir iddiam yok tabii ki ama genel kanı ortam' ın yırtması yönündeydi. son bölümde jipe atladı ve o köhne mahalleden uzaklaştı ortam. bakalım bu hafta ne olacak?
tek başına her hafta penguen alma nedenim. şu köşe olmasa penguen' in yüzüne bakmam ama evdeki dergi sayısı 100' ü geçti.
tüm insanların günlük hayatta gördükleri ve rastladıkları fakat önemsemediği olaylar, sönmez karakurt'un çizimleriyle ele alınır. ve çok da doğru tespitleri vardır. mesela bir arkadışınızın evinde yalnızken heryeri karıştırmak,önemsenmediğini anlayınca bir bahane bulup kaçmak, milli takım maç kazanınca kendini sanki takımın yıldızıymışsınız gibi hayaller kurmak, ya da hemen her evde bulunan oda kapılarının camlarına gerilen ışık engelleri.
sönmez karakurt kişisinin enfes köşesi. 2009 dan beri takip ediyorum belki 6 ay geçmemiştir hikayede.
bu hafta yaran karikatür köşesidir.

--spoiler--
dedik ya su çatlağını bulur diye, ba yine buldu işte, piyasaya en iyi uyum sağlayan malı götürür, doğal seleksiyon hesaaabı...
--spoiler--
uykusuz dergisi'nin 23 mart 2022 tarihli 758. sayısında final yapan sönmez karakurt köşesi.