bugün

horoz demiş ki ; ben öper bırakırım yumurtaları ne iş yapar karışmam.
doktorlar.

Hiçbir şey bilmiyorlar ya. Sen onca sene oku, çalış, çabala hiçbir yardımın dokunmasın. Yemin ederim araştırmalarımla onlardan daha çok şey biliyorum. Tek görevleri hastalık teşhisi yapmak için oradan oraya götürmeleri, bir de insanlara daha da zarar veren antibiyotik vermeleri. Ameliyat yapanlar dışındakilerin hepsi görevini bıraksa ülke daha huzurlu ve sağlıklı olur. Alternatif tıp alanında çalışanlardır gerçekten doktor olanlar. Olay ilaç ve konuşarak hastalık teşhisi yapmaksa eczacılar doktorlardan bin kat daha iyi bir bilgi birikimine sahiptir.
serimiz kaldığı yerden devam ediyor.

https://twitter.com/gazet.../1148856099031982080?s=21

edit: link düzeltildi. kahvecilerin konuyla alakası yok. mevzu taksiciler.
taksicilik, minibüsçülük, pazar esnaflığı.

taksici ve minibüsçü katıksızdır. ben istisna görmedim. pazarcının hakkını yemeyelim şimdi azda olsa istisnalar var.
şantiye ayakçılığı.
Siyasetcilik.

Genele bakılınca çok uygun bir sıfat.
minibüs şöförlüğü konusunda ben de katılıyorum
minibüs şöförlüğü konusunda ben de katılıyorum
taksici, minibüsçü.
tek adam rejmindeki tek Adam olabilir.

yer yer emlakci, Zaman Zaman taksici.
(bkz: aktroll)

Evet bu allahsızlar milletin malından ayrılandan para aldıkları için yaptıkları iş meslek sınıfına giriyor.
meslek odaları ile silivri polemiğine girmek istemediğimiz ankettir.
Minibüs şoförlüğü net.
Minibusculuk emlakcilik.
Eskiden belediye başkanlığıydı. Malum hadiseyi bilen bilir canlı yayında mesleği hayat kadınlığı olan bir ablanın i. Melih başgana; “burada 30 kadar orospuyuz hepimiz bir araya gelsek senin gibisini doğuramayız” demişliği vardır.
Sözlük yazarlığı geliyor.
milletvekili.
korsan oluşum überdir. evet..
youtuber.
pezevenklik.
Hic bir meslek degildir.
Kantinciler.
Net emlakcı.
net minibüs şöförleri.
Tatil yoresi esnafi.