bugün

orhan pamuk'un, memleketteki gelmiş geçmiş en iyi yazar olması durumudur.

aldığı nodel ödülünü de defalarca hak etmiş postmodern roman yazarıdır. 23 yaşından bu yana aldığı karar doğrultusunda yazmaya devam etmektedir ve gerçek bir istanbul beyefendisidir.

düşünceleri ile çağımıza ışık tutmaktadır bu büyük yazar. kendini aşamayan, sıradan ve basit kurgularla, yeşilçam senaryoları düzen yazarlara ışık olmaktadır. siyasi söylemleriyle de ne kadar hümanist bir kişilik olduğunu kanıtlamıştır pamuk.

yazılarında yansıttığı şehir atmosferi birebirdir. istanbul'un tarihi sokaklarında gezdiğini, kömür kokan havasını soluduğunuzu hissedersiniz. kars şehrinin yalnızlığını içersiniz.

orhan pamuk, türkiye'nin yetiştirdiği en önemli değerdir, ehe.
öznel bir durumdur.
popüler kültürün bize dayattığı söylemlerden biridir. yeraltı edebiyatından haberi olmayan ya da gerçek postmodern edebiyatı bilmeyen birisi için normal bir söylemdir... tabi eleştirmemek gerekir. tarkan türkiyenin en iyi şarkıcısı denebileceği gibi, orhan pamuk türkiyenin en iyi yazarıdır demek gayet normaldir. değil mi?

iyi tarafından bakmak gerek: en azından elif şafak'a iyi yazar dememiş.
her ne kadar genelleme içeren bir yargı da olsa kesinlikle katıldığım cümledir. yazarın tarihe karşı sergilediği tutum ve tarihi yansıtış tarzı sizi sürüklemeye birebirdir. nitekim önyargılardan sıyrılıp edebî açıdan orhan pamuk'u tanıdığınız zaman eserlerin sizi bambaşka bir atmosfere çektiğini hissedeceksiniz.
naçizane olarak orhan pamuk'u tanımak isteyenlere ilk olarak okumaları için tavsiye edeceğim kitabı
(bkz: benim adım kırmızı)
(bkz: uludağ sözlük için troll vakti)
(bkz: orhan yamuk)*
(bkz: ajdar türkiyenin megastarıdır)
yaşar kemal' in ülkesinde kurulması bile ayıp olan cümledir. orhan pamuk önce ince memed' i bi okusun özetini çıkarsın sonra yazarım diye gezsin.
iyi yazardır fakat ''en iyi'' denmesi yaşar kemal'e saygısızlıktır.
oğuz atay'ı düşününce yanlış olan önermedir.
1 milyon ermeni , 30.000 kürt'ün katledilişini ! bizzat görmüş olan aynı zamanda romanlarında Türkçe'den de bihaber olan yazarımızdır.
ihsan oktay anar'dan bihaber yazar tesbitidir.
yanlış önerme

(bkz: aziz nesin)

saygılar.
yok artık lebron james önermesi.merhaba ben de adriana lima.
henüz beni okumamış kişi düşüncesidir.cahilliğine veriyorum.
iyi yazardır belki kimine göre aydındır ama bana göre oğuz atay sabahattin ali yaşar kemal hatta ve hatta ahmet hamdi tanpınar varken esamesi okunmaması gerekir.
Orhan Pamuk güzel yazar; lakin Ihsan Oktay Anar, Orhan Pamuk'tan da güzel yazar. Bu Ihsan Oktay Anar'ın Türkiye'nin en iyi yazarı olduğu anlamına gelir mi? Orası biraz flu kalır.
"türkler türkiye de kürt kesiyor" diyen bir uludağ sözlük yazarına da türkiye'nin en iyi sözlük yazarı denir.
orhan pamuk iyi bir yazardır.önemli bir yazardır.fakat nobel almadı diye yaşar kemal oğuz atay elif şafak pas geçilmemelidir.türkiyenin en iyi yazarından ziyade en iyi yazarlarından biridir kanısındayım.
genelleme yapılamaz bir durumdur. bana göre sonuncu bile olamaz kusura bakmasın.
iyi bir yazar bile değildir.