bugün

ölmeyi bayılmak sanmak iksirini içti sanırım.
orgenerallerin makam odasının kapısını bekleyen askerlerin bile rütbeli olduğu bu dünyada pek mümkün olmayan durum. ama karakola atletle getirilen bir orgeneral ise belki de olabilir kim bilir.
'heh oldu, bende brad pitt'im zaten.' denilesi olaydır.
or generali, zorla 'kor' general eyleyecek erdir, cennet, huzur bulacağı tek yerdir.
kendinden ve sevdiklerinden geçmiş olan erdir bu olaydan sonra disko da nirvanaya ulaşmaya çalışır tabi kırıklar ,çıkıklar ,patlaklar ,yarıklar geçtikten sonra.hatırladıkları da şöyle olur:

-birden flash patladı sonra ne olduğunu bilmiyorum.
generalin oğludur.
Ütopya bile olamayacak andır. Gözümle görüp , kulaklarımla işitsem organlarımı keserim işe yaramıyorlar diye.* * *
güven, özveri ve tecrübenin bir bünyede hali hazır vaziyette bulunması lazım gerektir. kaldı ki bu da yetmez orgeneral lan karşında ki şizofren olmak bile mazeret gösterilemez.
(bkz: meczup)
(bkz: Rahmetli de öyle söylerdi)
askerliği çok olandır.
katli vacip olan askerdir.
delidir deli.
artık krakerdir o, kraker.
ergenekon operasyonunda içeri alınan paşalardan suçu sabit bulunan çıkarsa ki bu mümkün, hapse girdiğinde tüm rütbelerini de kaybetmiş olacaktır. cezaevinde nöbet tutan jandarma erleri de komutanlarına biriktirdikleri hınçlarını bu eski generallerden alabilir.
yani imkansız değildir.
(bkz: içinden)
(bkz: disko)ile bütünleşir. *
+merhaba asker!
-hadi len!

-arkadaşlar burası niye karardı?
-beyler hilmi yok.
-olum hilmi nereye kayboldu?
-en son hadi len dediğini duydum nerde olum bu...
camın arkasındadır o şahsiyet. duyamaz orgeneral duymaması lazım yani. * ama bide duyarsa pozisyon zenginliği yaşatır. cok afedersin.
ciddi psikolojik sorunlari olan er'dir.
orgeneral tarafında fazla bir tepki almaz, hatta hiçbir tepki almaz... ama diğer rütbeliler kraldan çok kralcı olur. deli koğuşuna atarlar. ha deli değil mi? atılıncaya kadar deli olur zaten....
cem yılmaz'ın son showunda kulladığı erdir.
o er için askerliğini yaktı diyorlar...
daha sonra koğuş kalk sesini duyacak olandır.

(bkz: hayallerde yaşıyor bazı erler)
vurdum kapıya tekmeyi girdim generalin odaya nereye kadar lan bu eğitim dedim.