bugün

hopa olaylarında işkence gören adamın haykrışlarıdır. izlerken gözlerimin dolmasına engel olamadım.

darbecileri yargılayacak olan işkencelerin hesabını soracak olanların yaptığı muameledir.

http://video.cnnturk.com/...aber/6/10/anama-diyemedim

--spoiler--
Hacı Özkan (BES Danıştay Temsilcisi): Gözaltılar yapılırken bir insan olarak buna katlanmam mümkün değildi. ;Kolluk görevlilerinin işi insanları dövmek değil, insanları sağlıklı bir şekilde savcılığa teslim etmektir. Bu mu ileri demokrasi, bu mudur hukukun üstünlüğü; diyerek tepki gösterdim. il Emniyet Müdür Yardımcısı Kenan Kabak, Onu da alın, o da gününü görsün; diyerek beni de gözaltına aldırdı. Otobüste 5 saat boyunca her türlü şiddet, hakaret ve darp kesintisiz olarak devam etti.

Hüseyin Gölpınar (BES üyesi): Cinsel ve ırksal içerikli küfürlerle psikolojik işkence gördüm. Engelli olduğumu söyledim ama bu sefer de saldırının dozunu iyice arttırdılar. Aldığım darbeler sonucu her iki elimin başparmaklarımda doku kaybı var. Kaburgama aldığım darbe nedeniyle nefes alamıyorum.

Bülent Teoman Özkan (ÇHD üyesi Avukat): Avukat olduğumuzu söylememize rağmen polis kimlik sormadan gözaltına aldı. Saçımı çekerek götürmeye çalıştılar. Düşen gözlüğümün üstüne polis bilerek bastı. Avukat Pınar arkadaşımız araca dövülerek bindirildi. Duygu ise erkek polislerin taciziyle karşılaştı. “O..., bir yerlerinize bir şeyler yazacağız, şerefsizler; gibi sözler kullanarak taciz ettiler.

Ezgi Şahingöz: işkence bizlerde derin izler bıraktı. Bana metal kelepçe takıldı. Cinsel tacize maruz kaldık. Hakaret ve darptan daha çok bizi bu taciz etkilemiştir. Bu çok aşağılayıcı, insanlık onurunu zedeleyiciydi. Otobüse bir grup çevik kuvvet bindi, bir grup indi; hepimizi sıra dayağından geçirdiler. Yüzümdeki iz polisin kaskla kafa atmasıyla oluştu

Özden Kaya (KESK;e bağlı sendikanın yöneticisi): Yaka paça saçlarımdan sürükleyerek götürdüler. Bacaklarımda darp izleri var. Otobüse bindiğimde kâbus başladı. O kadar vahşilerdi ki gelip gidip kelepçeleri sıkıyorlardı. En çok başımızdan darp aldık. Yüzümdeki iz de bir çeviğin yüzüme attığı yumruktan oluştu. Camlar özel filmle kaplı olduğu için dışardan görünmüyordu bize yapılan işkence. Bu yüzden çok rahattılar. Tüm kadın arkadaşlarımıza ;o... muamelesi; yapıldı
--spoiler--
anama diyemedim, ama duysun tüm türkiye sesimi!
ileri demokrasinin egemen olduğu(!) bir ülkede yaşanılan ayıbın adıdır. eğer gerçekten bir hükümet varsa, eğer gerçekten akp'yi destekleyen demokratlar varsa bu durumun sorumlularına hesap sormalıdır. ve bu hesap sadece bu muameleyi fiilen yapan üç-beş memura değil, emniyet genel müdürü, il emniyet müdürü ve içişleri bakanına da sorulmalıdır. sayın başbakan da bu durum için en azından özür dilemelidir. karşınızdaki insanlar suçlu bile olsa, kolluk kuvvetlerini kışkırtmış bile olsa böyle bir muamelinin izahı, özrü, gerekçesi yoktur.
tayyip erdoğan tarafından özür dilemek yerine ananı da al git olarak cevabı verilecek olaydır.
orospu çocuklarının eseridir.
yeter artık analar ağlmasın diyerek kürt açılımı yapan hükümetin daha çok analar ağlatacağının teminatıdır.
her zaman türkiye cumhuriyetinin insanlarına gözlatındayken yaptığı uygulamaya karşı, gözyaşlarıma hakim olamadığım, işkenceye maruz kalan bir insanımızın sözü.
bütün siyasetçilerin köküne kibrit suyu düşüncemi tekrar tekrar ayyuka çıkaran cümledir.
o sebeple kendimle gurur duyuyorum asla ve asla bir tanesinin bile yalaması olmadığım ve olmayacağım için. o sebeple boş kullanın oylarınızı diyorum.
şimdi akp karşıtları şöyle diyecek: ama boş oy onlara gidiyor! hayır kardeşim boş oy boşa gidiyor!
akp'de 1 dönem daha gider. sonra başkaları gelir 2'li, 3'lü koalisyon sonrada yine başkası tek başına iktidar.
peki bir tane allah'ın kulu söylesin bana bu memleketin insanlarının, vatandaşlarının müreffeh bir hayat sürmesini isteyen ve gerçekten sadece hizmet için çalışan ve önce vatandaşım diyen kaç tane siyasetçi gördü bu memleket 60 yıldır!
(bkz: ben göremiyorum ya siz)
birileri bu adamların vatana ihanet ediyor olduğunu söylemiş olacak ki, türk polisi şu sıralar vatana ihanet edenlere yapamadığı uygulamayı bu insanlara yapmayı reva görüyor. bu yolla memurlar kendini tatmin ediyor, amirler hakimiyete yaltaklanarak bağlılıklarını gösteriyorlar.

-vicdanın var mı?
-biz her gün nelerle uğraşıyoz devrem sen biliyon mu?
-doğru, hem de memur maaşıyla di mi? peki müslüman mısın?
-elhamdülillah
-o zaman zalimler için yaşasın cehennem
bu durumda bile polis bu işi yapmamıştır mihvalinde yazılar yazan insanlar vardır. içimden bütün küfürleri boşaltmak geliyor!
metin öğretmen taş attı diye hopalıları vatan haini ilan eden soysuzların eseridir. vicdanları, allah korkuları yoktur bu sülüklerin anca halka baskı yapmasını sonra da mazlumu oynamayı bilirler. ama bu ülke 12 hazirandan sonra mazlumu getirin bana diye bağırmaya başladığında nereye kaçacaklar merak konusu.
http://www.itusozluk.com/...ama+s%F6yleyemedim/248651
(bkz: ananı da al git)