bugün

2010 yılında üretilmeye başlayan kasadır.
nefis araba. kırmızı karizmadır, şıktır, bir daha baktırır. lakin led'siz olanı almayın bi halta benzemiyor. almışken cosmo alınmalı.
Bu varken jettaya golfe para vermek pek akıllıca değil.
1.6 dizeli tercih edilebilir olan araç. 1.3 dizel bu araçta sorunlar yaratıyordu.
Yazık acıdım la gel de ben sana benim a1 sedanı veriym daha yeni aldım ama neyse...
k kodlu kasası çıktıktan sonra gözden düşen araçtır. yeni j kasa alanları üzmüştür.
tasarımı opc kitlerle çekici hale gelen, c segmentini tasarım dili açısından aşan bir otomobil lakin özellikle içindeki kasvet ve geri manevralarda kör nokta oluşturan c sütunu, benzinli motor seçeneği adına konuşmak gerekirse aşırı yakıt tüketimi, estetikten yoksun direksiyon simidi ile eleştiriyi hakeden araç.

kullandığım otomobil 2014 modeldi, bilindiği üzere 2016'da astra k adıyla yeni bir model piyasaya sürüldü,

1.4 litre 150 beygirlik benzinli ECOTEC motor ile 5.5 litre /100 km yakıt tüketimi iddiasında opel, üstelik Yeni Jenerasyon Astra'da direksiyon simidi ve c sütununda değişikliğe gidilmiş, buradan anlıyorum ki yaptığım eleştirilerde yanılmamışım. IntelliLux Led-Matrix far teknolojisi 16 ayrı led ile çarpıcı olmuş, aktarım ve otomatik vites hususunda ise henüz bir fikrim yok.

ancaak, siz siz olun bu otomobilin excellence donanım seçeneğine 94.000 vermeden önce BMW 1,18 - 3.20'e göz atın veyahut 2012-2014 model Opel insignia, Peugeot 508-308 seçenekleriniz arasında yer alsın.

sevgiler.
Tek dezavantajı ağırlığıdır. Rakipleri 1200-1300 kg larda iken astra yaklaşık 1450 kg. Ancak 1.6 dizel veyahut 1.4 turbo motor seçeneği ile ağırlığın dezavantajını hissetmiyorsunuz.
2013 model j kasa benzinli 1,6 motor, edition paket sahibi olduğum araba. Km'de 46 kuruş yakıyor. imanım gevredi. benzinine yetişemiyorum. yakıt olayı sıkıntı. ancak son derece güvenli ve sürüş sırasında insana güven veren bir tarafı var. yine de şimdiki aklım olsa dizel falan düşünürdüm. bu ne lan !!
Benzin dostu, cep düşmanı araba.
Seviyoruz, o ayrı. Ama almayı düşünenler için: şehir içinde canınızı okur.
kesinlikle hb ile sedanı aynı kalitede olmayan araba.

hb'ı golf'ün bir tık altı bir noktada, gayet kaliteli bir araçtır.
sedan'ı ise bana fluence kadar dahi güven vermemektedir.

fluence en azından renault olduğu için her şeyi ucuza halledilebilir.
astra sedan daha 100 bin km olmamış bir tanesi havalimanına giderken motor arızası verdi ve motor yedi.

ki etrafımda hb'a kimse kötü bir şey demez ama sedan kasasını da kimse övmez.
oysa bizim aile ve tanıdıklar sedancı olmalarına rağmen bu jenerasyon astra'nın sedanını iyi anlatmazlar.