bugün

tanım: online oyunlardan para kazanmak kesinlikle mümkündür ve kazanabileceğiniz paranın teorik olarak sınırı yoktur.

bunu oyun oynamayı seven, para kazanmak isteyen arkadaşlar için açıyorum ve anlatacağım.

ben silkroad online oyuncusuyum dolayısıyla ona binaen anlatımı yapacağım fakat kolaylıkla başka oyunlara da uyarlanabilir sanıyorum.

öncelikle yapmanız gereken şey silkroad online oynarken kullanabileceğiniz phbot denen knight diliyle " koxp "u satın almak. 45 günlüğü 15 lira civarı bir şey.

bu bot ile ilgili ayarların nasıl yapılacağını öğrenmeniz gerekiyor. bazı ayarları anlayabilmek içinse, bir ay kadar silkroad oynamanızda fayda var.

bot aracılığı ile 8 karakter açarak işe başlıyorsunuz, level 70'e kadar parti aracılığıyla karakterlerinizi getirmeniz gerekiyor çünkü para ancak o levelden sonra kazanılabilir. ve inanın 3 gün gibi bir sürede bu levele ulaşırsınız. daha da kısaltmak için sizi ücretsiz level atlatacak insanlar arayabilirsiniz, vardır.

level 70'den sonra genie lamp görevini aldırıyorsunuz, bu genie lamp görevi dediğimiz şey günde bir defa yapılıyor ve şansınıza göre size değerli item veriyor. bazen aşırı değerli vermekle beraber, bazen çöp niteliğinde şeyler veriyor. olsun. siz 8 karakterle denediğiniz için şansınız epey yüksek olacaktır.

olayı kavradıktan sonra aynı bilgisayar aracılığıyla tek partinizi, 3'e 4'e çıkarmanız gerekiyor. yani bu yaklaşık 32 karakter kontrol etmek demek. başlarda biraz sinirleriniz bozulabilir fakat zamanla alışacaksınızdır.

karakterleriniz level atlamaya devam ettikçe, elixirler düşürecek, altın düşürecek, genie lamp görevleri aracılığıyla değerli itemler düşürecektir.

2015 itibariyle konuşursak, 101 level üzeri olduğunda charlarınız, düşürdüğü itemler çok çok daha değerli olacak ve tanesi 2-3 billion oyun parasına satılacaktır. ki 32 karakter ile denediğinizi varsayarsak bu günde size 10billion'a yakın para kazandıracaktır.

en az iki üç tane karakter daha açıp, bunları da pazar kurmak için kullanmanız gerekiyor ki düşürdüğünüz itemleri satın. aynı zamanda altınları falanda biriktirmeye devam edin. ara sıra gelecek event ( etkinlikler ) ile paranıza para katacaksınız.

daha sonra karakterleriniz 125 olduğunda, karakterlerinizi de gerçek paraya bazı sitelere satıp, bu döngüye sıfırdan başlayacaksınız. karakterlerden kazanacağınız para daha da iyi olacaktır.

kendi adıma konuşmam gerekirse, yalnızca 3 karakter ile 1 yılda 250 billion'un üzerinde oyun parası kastığımı söyleyebilirim. birçok oyun sitesi sizdeki bu billionların 1 tanesini 4 TL'ye almaya razı olacaklardır. 250 billion üzerinden 1000TL para yapıyor. benim bunu 3 karakterle yaptığımı düşünürsek, 32 karakterle oynayan birinin ( ki yapan birçok arkadaşım vardı ben üşendiğim için bulaşmamıştım ) ayda 500-600 TL kazanması işten bile değil.

üstelik oyunda yaklaşık 10 adet server olduğu düşünüldüğünde, 10 ayrı serverda da aynı şeyin yapıldığı hayal edilirse, aylık kazanılacak para 500-600 değil 5000-6000 civarında olacaktır.

ve evet bu paraları kazanmak kesinlikle kolay değildir fakat teoride mümkündür. ayda 100 tl gibi harçlık çıkaracak kadar kazanmak ise kesinlikle zor bile değildir.

twitch, online yayıncılık meselesine falan değinmedim çünkü onu yapmak için biraz yetenekli olmanız gerekiyor. benim anlattığım yöntemde bu kadar göz önünde olmanıza gerek kalmıyor.
ticaret yapmaktır.

o esnaf muhabbetleri valla bize 3e geliyo abicim 4ten aşşa bırakmam muhabbetleri olmadan o goldun kristalin hayrı gelmez.
6 senedir silkroad oynuyorum, böyle kafa görmedim.
mumkundur. misal twitchde taninmis yayincilar gecimini lolden sagliyor.
her oyunda ve her serverda bu yöntemle para kazanan en az 3-5 kişi vardır, onlar yapabiliyorsa herkes yapabilir.
görsel

Taktik maktik yok bam! bam! bam!