1. 100.
  izle izle bitmeyen dizi bazı bölümler abartı iyi, bazıları ise bir o kadar sıkıcı.
  ... amintobello
 2. 101.
  4.sezonu gayet heyecanlı giden dizi...
  ... greyfurtcukk
 3. 102.
  yeni bölümünü izleyeyim yardırın güzel dizidir.
  ... darkwall
 4. 103.
  güzel bir emily osment şarkısı.
  -1 ... ukraynali
 5. 104.
  --spoiler--
  son 3 bölümünü çok başarılı bulduğum dizi.

  maleficent''in gelmesine mi sevinsem yoksa bu karakteri true blood dizisinde hastası olduğum Kristin Bauer van Straten'ın oynamasına mı sevinsem, bilemedim.
  --spoiler--
  2 ... sirfinti
 6. 105.
  içinde şiddeti, vahşeti, bunalımı barındırmayan, çok fazla kafa yormaya gerek olmadan izlenebilecek masal tadındaki dizi.

  bu dizi sayesinde bilip de unuttuğumuz ya da hiç bilmediğimiz masal kahramanlarını hatırladık. dizi bir masallar aleminde bir de günümüz dünyasında geçiyor ve iki taraf arasındaki bağlantılar süper kurgulanmış.

  herhalde dizi/film tarihinin en sevilen kötü karakterlerinden biri olmaya aday rumpelstiltskin'i canlandıran Robert Carlyle ın oyunculuğu akıllara zarar.

  her sezonda 22 bölüm olması ve 4. sezona devam ediliyor olması 8 ay ara vermiş olan dizilerinin başlamasını bekleyenlere de ilaç olur.

  aşağıdaki yazılar dizinin en az 3.sezon 9.bölümüne kadar izlemiş olanlar için uygundur.

  --spoiler--
  Reginanın annesi rumpelstiltskin’in eski yavuklusuymuş, rumpelstiltskin’in karısı Kaptan hook’un sevgilisi oldu. pamuk prensesin kızının rumpelstiltskin oğludan bir oğlu var ki o çocuk regina’nın üvey oğlu olmuş. Rumpelstiltskin’in oğlu kaptan hook ve peter pan’ın yanında büyümüş, peter pan rumpelstiltskin’in meğerse babasıymış. Rumpelstiltskin’in karısını elinden alan Kaptan hook, rumpelstiltskin’in oğlunun eski karısına yani rumpelstiltskin’in torunun annnesine aşık. Yani rumpelstiltskin hem karısına hem gelinine göz dikmiş.

  işler iyice karıştı.

  (bkz: Once upon a time in dallas) .
  --spoiler--
  5 ... itsgonnabeanotherblackout
 7. 106.
  1 mart 2015'teki Darkness on the Edge of Town bolumu ile ekranlara geri donecek dizidir.
  4 ... dr harleen quinzel
 8. 107.
  Sinir kat sayısını arttıran dizi dallas mübarek.

  Dizide ki en itici karakter henry allahın uluğu onun yerinde peter pan'i oynayan eleman olaymış daha iyiymiş. Hele ki pamuk prensese değinmek bile istemiyorum evlerden ırak.
  1 ... amintobello
 9. 108.
  Önce upon a taym diye okuduğum tekerleme girişi (bkz: swh)
  ... inzaghigi
 10. 109.
  Masalların işlevlerinde çok fazla üzerinde durulmayan bir noktaya dikkat çeken dizidir. Aslında safi bir duygunun olmadığını, kimsenin sadece iyi ya da sadece kötü olamayacağını konu edinir. Dizinin anahtar kahramanı Rumpelstiltskin'dir. Fakat her sezon Rumpelstiltskin'e saldıracak birini bulmaları artık gına getirmiştir. Bu adam en büyük ve ölümcül sihirbaz arkadaşım afedersiniz de g.tü boklu yeni yetmeler bile bu adamı alt edebileceklerini sanıp elemana saldırıyorlar. Yakında ''karanlık olan'' olacak Emma'nın da tabi ki düşmanı bu eleman olur yine. Adam hangi biriyle uğraşsın? neyse adamsın Rumpelstiltskin reyiz arkandayız.
  2 ... kowboy