1. 1.
  başrolunde bir adet semih saygıner bulunduran film.

  filmde aynı 2 rüyayı paylaşan insanı anlatıyor. fabrikanın patronuyla kalite denetim uzmanı olarak yeni işe başlayan kadın fabrikada dönen bir hırsızlık olayı sonucu psikolog tarafından yapılan sorgulamalar sonucu ikisinin de aynı rüyayı paylaştığı anlaşılıyor.

  rüyasında adam geyikken kadın geyiğin yanındaki ceylan. adamın bir elinde inme olduğu için elini kullanamıyor kadın da hastalık derecesinde asosyal. adam onunla bir ilişki başlatmak istiyor ama kadın muhabbeti sürderebilecek potansiyelde değil ama hastalığının da farkında. hastalığının avantajlarını kullanarak muhabbeti ilerletmeye çabalıyor. hiç birine temas etmediği için doktorunun tavsiyesiyle hamura dokunuyor, parkta sevişen insanları izliyor, bir sürü aşk müziği dinliyor. tüm ayrıntılara dikkat edebiliyor ve çok çok titiz. ayrıntıları konuşmaları aklında tutabiliyor. adamla tanıştıkları 17.cümleye kadar.

  işinde çok titiz. adam ofisine kahveyle içeri girdiğinde misal bu yönetmeliğe aykırı diyip onunla kahveyi dışarıda içiyor. hayvanlara 1.sınıf sertifaka değil de 2.sınıf sertifika basıyor nedenini de 2 veya 3 milimetre daha şişman olmaları diye açıklıyor. play it safer.

  filmin bir sahnesinde tam intihar edecekken telefon çalıyor bileğinden kanlar akarken telefona koşup adamla tekrar bir araya geliyorlar. tüm bunlar olurken kadının suratı yine soğuk katı hiç bir ifade yok.

  laura marling'in müziği de güzeldir bu filmde.mezbahadaki ineklerin kesimleri de filme bir hava katmıştır.

  8/10
  1 ... sundog