bugün

dünya nüfusunun artması ve kaynakların azalması neticesinde güçlülerin güçsüzleri yok ederek rahat yaşama kavuşma idealleri için 'su'dan sebeplerle çıkacak savaştır.
(bkz: su)
çıkar çatışmaları..

her savaşta olduğu üzere...
erkek yada kadın neslinin tükenmesi.kalanlar için büyük savaş çıkar.benden söylemesi.*
not:ben bir hayvanım.

(bkz: kedidir o kedi)
(bkz: rte)
iran - israil dalaşması pek muhtemel sebeptir.

bir gün hepimizi nükleer manyağı yapıcağına inandığım iran' bu gücüne tam anlamı ile kavuşunca zaten başka bir nükleer güç olan israile karşı bu silahları kullanmaktan çekinmeyecektir.

en azından ben öyle düşünüyorum.

rusya ve abd' safları belirleyecektir.

rusya, çin ve kuzey kore muhtemelen iran yanında yer alacaklardır.

bu da 3. dünya savaşı sebebi olabilir efendim.
petrol, petrol, petrol.

(bkz: petrol)
kimse kendini kandırmasın efendim. 3. dünya savaşı çıkarsa onuda almanlar çıkarır.

not: adamlarda nasıl bir ego varsa artık rahat durmuyorlar.

sebep: ego meselesi.
sudan sebepler.
petrol, nükleer silah, emperyalizmin aç köpeğinin tekrar havlamaya başlaması.
obama nın idrarının iranlı bir ajan tarafından çalınması. *
(bkz: para)
eğer çıkacaksa..

yıllar, yıllar sonra...
boğaziçi üniversitesi mezunu bir kağıt toplayıcısının, etiler'de yanında durup ferrari'sini bağırtan tuzu kuruyu çöp konteynırında boğarak öldürmesi sonucu, bütün dünyada aydınlanan iş kölelerinin, çalıştığı yerleri basması ve modern çağa ait ne varsa yok etmesiyle gerçekleşmesini isterdim.

dünya üzerinde modern çalışma hayatı, üretim, tüketim, rekabet, teknoloji, borsa, para ne varsa buna karşı bi savaş başlasın ve sonunda insanlık avcı-toplayıcı hayat tarzına kadar geri dönsün. insanlar günde iki üç saat avlansın, toplasın geri kalan zamanda yaşasın tabi bu artık mümkünse.

yada trafikte geçirdiğim zaman, kişisel bakım(kuaför, makyaj, duş vb.) uyku, insani ihtiyaçlar (yemek, tuvalet, seks) mesai saatine dahil sayılsın. insan günde en az sekiz saat çalışır yerine, insan en az günde sekiz saat yaşar prensip edinilsin.
can sıkıntısı. Kesinlikle bu olacaktır.
(bkz: am). *
türkiyenin paylaşılması hakkında tartışma çıkması.
putin'in, obamanın eşine "hepsi senin mi beybi" demesi.
insanların geri zekalılığı başlı başına sebeptir bence. zaten savaşların yüzde 80i falan bu sebepten çıkar, çok nadir haklı savaş vardır. ama bir daha öyle bir savaş çıkarsa dünya haklı haksız demez hepimizi gömer.
su kaynaklarının tükenmesi.
savaşın temel sebebi tükenen kaynaklar olcaktır, ancak savaşı başlatan kıvılcım bir terörist saldırı olabilir.
kesinlikle amerika ve ya israil tarafından çıkarılacak sebepler değildir . bu arkadaşlarımız yine küçük devletlerde bir senaryo hazırlar ve bu senaryo sonra abi olarak sahneyi alır . savaşların milli geliri arttırdığı gerçektir . bu sefer ki 1. paylaşım savaşında ki gibi olmayacak tam bir iyiyle kötünün savaşı halini alacak . taraflarsa belli . iran , rusya ve çinle bir ortaklık kurulmalı .
(bkz: Niye baktın)
Türkiye-Rusya arası çıkan gerginliği çözmek için, görüşmeye gelen Abd temsilcisinin öldürülmesi ile savaş patlak verebilir.
(bkz: 19 aralık 2016 olayları)

(bkz: 19 aralık 2016)
Arapların birbirini yemesi ve Amerika ile Rusya nın oraya çökmesi sömürge paylaşımında sorun çıkması ve çar bombası ile ahirete doğru yavaşça süzülmemiz.