bugün

ne güzel günlerdi.
Alkollü çıkıyordu sürekli.
profil fotoğrafımda konu hakkında düşüncelerim yer almaktadır. Benimde en sevdiğim skeçi, yemek yapmaya çalışıp skeç sonunda cüce abiyi koca leğene koydukları skeçti. Ayrıca yerli simsonlar gibi günümüzde yaşadıklarımızı güzel insan levent abi geçmişte bize izletmiş ve inceden inceden olacakları haber vermiştir. Özellikle eczane skeçi ile aradığımız ilaçları 2023 yılında bulamayışımız en büyük kanıtıdır.
çok güzel bir programdı levent kırca Allah rahmet eylesin daha devam ederdi programa ama malum kişinin emri üzerine olacak o kadarın yayın hayatına son verildi.
Korku imparatorluğuna dönüşmemizin en güzel ispatlarından.
Levent kırcanın hasta yattığı ve ziyaretçilerinin ne var yoksa ağzına tepip adamı öldürdükleri skeç efsanedir, halen aklıma geldikçe gülerim.
bende denk geldikçe izlerdim garip günlerdi.
Rahmetli Levent Kırca’nın nuhteşem skeçlerle hayat verdiği programdı en efsanesi hiç şüphesiz buydu. https://m.youtube.com/watch?v=QZA4DZ62vjE
Daha dün fay hattı ve deprem üzerine çektikleri skeçler anasayfama düştü YouTube'da. O bölümleri ilk defa izledim diyebilirim. "istanbul depremi olacak-olmayacak" tartışması yapan akademisyenlere yer vermiş. Türkiye'de hiçbir şey değişmiyor be kardeşim dedirtiyor bu tür yapımlar. Belki de bir 20 yıl sonra bile "istanbul'da deprem olacak-hayır olmayacak bunlar spekülasyon" tartışmalarına şahit olacağız. Videodaki yorumlara bakayım dedim ve kimileri "levent kırca ne kadar ileri görüşlü imiş" demiş. Ne ileri görüşlülüğü kardeşim ya. Coğrafya kederdir, kaderdir efendim, evet.
Tüm programlarını tekrardan izlemek istiyorum.

Ülkede 30 yılda hiçbir şeyin değişmediğini görmek için.
Zevkliydi ya akşam yatma vaktine kadar izlerdik ailecek yarın okul var yatın diye uyarırlardı. Güzel günlerdi.
Gözümden yaş gelene kadar güldüğüm program.
görsel
Eleştirileri bir yana eğlenceli bir programdı.
insanları uyandırırdı.

Aradan 20 yıl geçti hala uyuyorlar çünkü a haber var.
Zamanın efsane skeçleri ve tiplemelerini çekmiş program. Daha da gelmedi böyle bir şey. Hala arada bir izliyorum.
çocukluğumun efsane programı. bazen eski bölümlerini izliyorum da dönemin siyasilerini korkusuzca eleştirmelerine, cesaretlerine şaşıyorum.

ayrıca birçok yapım arşivini youtube’da düzenli bir şekilde paylaşmışken olacak o kadar’ın 90’lı yıllardaki bölümleri hâlâ derli toplu bir şekilde yayınlanmadı.
Levent kırca sarhoş skeçlerinden birinde, direksiyon başında rakı içerken yan koltukta da mangal yapıyordu ahuahah.

mangal da hakikaten cozur cozur yanıyordu ha, üstünde sucuklarla.

tv ekranlarında unutamadığım ender görüntülerden biridir herhalde.
Harika analizler ve harika eleştiriler. izledikçe düşünüyorum ve bugün bu tip eleştirilerin yapılamamasına üzülüyorum.
Geçen hafta yeni bölümünü neden yayınlamadıklarını bilenler varsa aydınlatabilirler mi?

Yeni bölümlerini iple çektiğim harika bir program.
Bu televizyon programıyla büyüdüm. Bendeki yeri çok ayrıdır. Levent Kırca bu programı Türkiye'deki bazı şeylerin gerçekleşmemesi için Olmasın O Kadar diye yaptı. Bu programdaki skeçler Aziz Nesin öyküleriyle paralellik gösterir.
Ben Yusuf Yusuf usta!

görsel
arada bir zülf-i yare dokunduk.
tam yerine rast geldi manzara koyduk.
Arada bir dilimiz sürçmüş ise affola,
Tutmasını biliriz de kemiği yok bunun..