bugün

maketi bile normal bir ailenin 2 günlük mutfak masrafı kadar olan arabayla okuluna giden üniversitelidir, hayatının geri kalanında neyle tatmin olacaktır bilinmez.
(bkz: baslıgın kafada patlaması)
özel üniversite öğrencisi olması pek muhtemeldir.
sonradan görmelik yapmıyorsa, hava atmaya çalışmıyorsa sorun olmayan kişi ama araba tercihini biraz daha bulunduğu ortama göre yaparsa gayet asil bir davranışda bulunmuş olur. kardeşim biz akbille mi gitsek yoksa minübüse mi binsek daha hesaplı olur diye düşünüyoruz. *
arabadan indiğinde okula minibüsle gelen üniversiteli den bir farkı kalmayan üniversitelidir.
türk dizilerine konu olması muhtemel özel üniversite öğrencisidir.
misyonu gereği, babasıyla kavga etmesi neticesinde arabanının anahtarları babasının cebinde yer bulunca, hep beraber otobüse bineceğimiz öğrencidir.
"aha pic" bakislarindan universite hayati boyunca kurtulamayacak, universite arkadaslarinin 30 sene sonra torunlarina anlatacagi fabrikator cocugudur.
üniversiteli derken üniversite sahibi anlamına gelir.
(bkz: bir otostopçunun galaksi rehberi)
gemicik'le gidenin yanında fakir kalacak üniversiteli. hafızamızı zorlarsak erbakan'ınki mercedes'le giderdi, çiller'inki de askere* bmw ile gittiydi. * *.
zorunlu tanım : sanırım zengin üniversitelidir.

zorunlu tanım2: sanırım değil kesinlikle zengin üniversitelidir. modcum kesinlik içermeyen entry istemiyor da.*

kişisel tanım :
eee diye cevap verdiğim skimde olmayan üniversitelidir.
- şşşşş hooooppp! okula mercedes clk gtr ile giden universiteli!!
+ ıııııkkııııkkkk* * bana mı seslendin!
- hmmm, annanene seslendim ama sen durdun nasip işte!
+ * dostum anlamıyorum seni!
- clk sensin gtr de sana girsin! (bkz: topuk)
+ hey allaaam!
- *sttir lan yrraaam! *
maddi sorunu olmayan ve mercedes seven üniversitelidir.
türkiye'de gerçekleşmesi imkansız olan eylem. mercedes clk gtr'nin yerden yüksekliği 5 cm olduğu için türkiye'de bu arabaya uygun şartlarda yol bulunmamaktadır.
arabasının sağ koltuğunda oturan hatunu belirli aralıklarla değiştiren öğrencidir.
sonunda şöyle bi not bırakıp başka alemlere akacak olan kişidir.

"herşeyin tadına baktım bu dünyada, tatmin edebilecek bir şey kalmadı, ölümün sıcaklığıyla tatmin olma adına hayatımın bu kısmına son veriyorum" deyip babasının ona 14 ncü yaş gününde hediye ettiği limited marka italyan yapımı bir silahla beynini parçalamasıdır.

(not: ayrıca bu silah çakır'ın polat alemdar'a hediye ettiği silah'tır.)
bildiğime göre dünyada 38 tane üretilmiş arabadır. okulun kızlar tarafından en sevilen üniversiteli olma ihtimali yüksektir.
not: mercedes sls model olarak daha üstündür, ama göz var nizam var clk gtr'nin görüntü itibariyle sls'nin bir adım önünde olduğu su götürmez bir gerçektir.
(bkz: okula tahtaravanla giden üniversiteli)