bugün

konuşmaya başladı mı susmayan ağzına kürekle vurmak gereken zât.
Mezun olduğum okulun son iki okul müdürleri çok fazla egoistti geçen sene okulların açıldığı hafta öğrencinin biri okula sivil gelmiş ders programını öğrenmek için okul müdürü'de öğrenciye sen kimsinki okula böyle gelebiliyorsun diye azarlıyor herkesin içinde sonra da öğrenciye ben "müdürüm , müdür" bu okulun müdürüyüm kimse benim karşıma böyle çıkamaz diye elaleme bağrıyor. lan yarram sen müdürsen karşındaki de senin müdürlük yapttığın kurumda öğrenci alt tarafı bi okul müdürüsün ne bu hava , civa Allah'tan bu tipleri müfettiş ya da milli eğitim müdürü yapmıyorlar yoksa yarra yeriz amk havalarından geçilmez.
genelde yarak gibi insanlardı bunlar. böyle kıro gibi fırça bıyıklı falan. hafif kısa boylu göbekli. sigara içen tiplerdi.

5 okul değiştirdim oradan biliyorum.
Okul sınırları içinde tam anlamıyla faşizmin kaynağı olan şahıstır. Müdür yardımcılarını sorarsanız onlar daha beterdir çünkü öğrencileri ezmek onlar için eğitimci olmaktan daha keyiflidir.
bir okulda müdürlük pozisyonuna gelmiş kişilerdir.
sendikacılık kurbanı olan insanlardır. süreç şu şekilde işler.

milli eğitim müdürü okul müdürünü görevden alır. sonra hepsi aynı sendikaya geçer.

sonra okul müdürü baskı görür öğretmenleri sendikaya üye yapmıyorsun diye.

müdür öğretmene baskı yapar. öğretmen de aynı sendikaya geçer.

milli eğitim müdürleri sendikaya üye olamaz.

ama hepsi görevlendirme ile gelir o yüzden rahat rahat sendikacılık yapar.

eğitim bok oldu ülkede.
7.000 tanesi görevden alınmıştır.
yeni yönetmelikle, 4 yılını tamamlayan müdürler bir 4 yıl daha görevinde kalmak için değerlendirmeye alındılar. bu değerlendirmeye 4 öğretmen, okul aile birliği başkanı ve yardımcısı, öğrenci meclisi başkanı ile 2 şube müdürü ve il-ilçe milli eğitim müdürü katıldı.
öğretmenlerin ve okul aile birliği başkan ve yardımcısı ile okul meclisi başkanının değerlendirmeye etkisi %40 iken, 2 şube müdürü ve ilçe milli eğitim müdürünün etkisi %60. baraj ise 75.

yani tek başına ilçe milli eğitim müdürlüğü etki edebilir okul müdürünün devam edip etmemesine.
tabi değerlendirmeye maalesef sendika büyük etki ediyor. bizden misin tamam o zaman devam et. bizden değilsen ne kadar çalışkan bir okul müdürü olursan ol görevden alınma olasılığın çok yüksek.

eğitime bile inanılmaz siyaset bulaşmış ki siyasetin en son girmesi gereken yer.
işleri zordur. Her şeyin hesabı onlardan sorulur. Herkesi memnun etmekle uğraşıp kimseyi memnun edemezler genelde. Bildiğim en kıytırık müdür çeşididir.
bizim müdür robin hood sanıyo kendini, iyiilik yapıyo sözde ama onu da milletin gözüne sokuyo anlata anlata bitiremiyo. geçen okulda dgs kursu için hoca getirticekmiş dersaneden, katılmak isteyenleri yazdı bende yazdırdım kendimi ama hem okuyup hem çalıştığım için ne daha önceki etkinliklere gidebildim okulda ne de bu kurslara gelebildim. dün finaller için gittim okula müdür yalakası yakaladı beni kursun parasını istiyo hııamına soktuğum yalaka bezevengi makbuz falan da vermiyo kendi bi fiyat belirlemiş yok diyo hocalar aylık 3000 liradan aşağı olmaz diyomuş da zor indirtmiş fiyatı da bilmem ne, sallıyo sürekli yavşak. anlaştığı dersane cemaatin dersanesi ve küçük bi ilçede 3000 tl ye kimse ders veremez verse de kimse almaz. velhasıl kelam ayarlarız veririz diye savuşturdum başımdan ipneyi
idarecidir, istisnalar dışında saygıyı hak eder.
lan bizim müdürde mi bişey vardır bilmiyorum ne kel ne de gözlüklü.
çoğunluğu mikrofon başına geçince orgazm olan, 5 saniyede bir oğlum dinleaaaahhhh! diye haykıran, tuvaletteki sabunluk kırılınca fenalık geçiren tiplerdir. yapılan araştırma vs. yok. tecrübeyle sabittir.
düdük: imla.
eğitim kurumunun müdürü ünvanına sahip olup eğitimcileri yönetmek ve eğitim kalitesi dışında her işe maydonoz olan kişi.
bıyıklı ve iri olurlar. nedense so zamanlarda din kültürü ders hocalarıdır bu kişiler. artık nedense.
cuma günleri çıkış saatinde dakikalarca konuşurlar. ne yazıktır ki dinleyenleri yoktur.
okul müdürü okulun padişahıdır. kılık kıyafete çok takarlar...
bu öğretim yılı başlamadan meb tarafından okulunda 5 yılını doldurmuş okul müdürleri kendilerine il içi okul tercihi yaptırılarak rotasyona tabi tutuldu. bbana göre gayet normal ve yerinde olan bu uygulama her nedense değerli müdürlerimizi mağdur etmiş olacak ki mahkemeye verdiler meb'i. Mahkemeler neticelenmeye başladı bu günlerde ve müdürlerimiz eski okullarına tekrar dönmeye başladılar.

ben cahil bir insan olduğumdan buradaki mağduriyeti tam anlayabilmiş değilim. bir okul müdürü bir okulda 5 seneyi aşkın süre görev yapıp da aynı ilde başka bir okula tayin edildiğinde hangi açıdan mağdur olur. mahkeme bunu hangi gerekçeyle haklı görür. elbette "okulu çiflik haline getirdim, halısaha, otopark kurdum, döner sermayeyi döndürmekteyim, bu kadar kaymağı bırakıp sıfırdan nasıl başlayayım" diye düşünmediklerini varsayarak merak ediyorum hangi gerekçeyle mahkemeye gittiklerini.
hapse attırılması istenendir. *
kürsüye çıktığında elindeki mikrofonu unutup aslan kesilen azcık parayı gösterince kedi gibi miyavlayan insan dışı yaratıktır.
bizimde bir okul müdürümüz vardı çok içer çok izlerdi şerefsiz.
Meslek hayatının 4.yılında özel okul müdürü ise acınası insan modelidir.
(bkz: bir arkadaş)
ilkokul öğrencilerine minimum 45 dakikalık söylevler çekerek, siyasetçi olamamanın acısını çıkaran kişiye verilen sıfat.
cuma günleri törenden önce konuşma yaparken öğrencilerden küfür yiyen kimsedir. aynı zamanda her zaman, aidatları getirin, okul kan ağlıyor, bakın doğalgazı bile yatıramıyoruz,lütfen...gibi yalvarma içerikli sözler söyleyen kimse. *
koridorun başında göründüğü anda öğrencilerin sınaflara dağılamsına,krvatların yukarı çekilip gömlek diğmelerinin boğulma pahasınada olsa boğaza kadar iliklenmesine spor ayakkabılıların ayakkabı değiştirme teleşına sebep olan kimsdir.
müdür yardımcılarından daha sempatik olandır. doymuştur. okul müdürlüğünden daha iyi devlet dairesi görevi yapamayacağının bilincindedir.