bugün

2 senedir okumakta olduğum, ve memnun olmadığım okul.

burayı yazmayı düşünen ergenler sözüm size;
sakın öyle bi hata yapmayın olm.
beykente falan gidin ne bileyim.
okan, şahsın adı değil ailenin soyadıdır. eğitim kalitesi standartların altında değildir.
okan holding türkiye'nin ilk holdinglerinden biridir. sapla saman karıştırılmamalıdır.
öğrenci işlerinin öğrencilerle alakasının olmadığı üniversitedir.
çalışanlarının haklarının korunmamasına büyük itina gösteren bir yönetime ve onun emrinde çalışanlara sahiptir. bu kişiler olan beyinlerinin tamamını çalışanı daha iyi sömürme yöntemleri geliştirmeye kullanmaktadırlar. örneğin son aldıkları asistanların maaşlarını onları 1 ay da eşek gibi çalıştırdıktan sonra hiç haber vermeden düşürmüşlerdir. hocalar ve dekanlar da kendi çıkarları doğrultusunda bu tür dolaplara olabildiğinde destek verir yapılan saygısızlıklar karşısında sahte gözyaşları dökerler.
bakkal üniversite.
türk'ün ikiyüzlülüğünü gösteren üniversitedir.

bir adamın soyadının (harvard vs. gibi) açtığı okula methiyeler dizen bu gençlik başka bir soyisimle taşak geçebilirmiş. nasıl olsa gavurun yaptığı her zaman daha iyidir anlayışıyla büyüdük biz.

görsel
finallerin bitiminin üzerinden iki hafta geçmesine rağmen notların bir türlü açıklanmadığı üniversite.

sanırım notlar devlet sırrı olarak arşivde yerini aldı, hayırlı olsun şimdiden.
ister istemez adam parayı bastırmış kendi adına üniversite açmış dediğim üniversitedir.
bursaspor' un nersinden bakılırsa bakılsın futbol devrimi yaparak kendisinden 10 kat fazla bütçeli takımlar arasından sıyrılıp şampiyonluğu anasının ak sütü gibi kazandığı ve ilk kez ligimizin alışalagelmiş bir takım dışında şampiyon gördüğü; trabzonspor'un ise türkiye kupasını kazandığı, süper kupayı kazandığı ve şampiyon takımın rengini belirleyerek şerefli bir davranış sergilediği ''2010 senesinin takımı'' ödülü için sıfır kupalı fenerbahçe' yi seçtiler. işte böyle bir üniversite.

lüzum üzerine: her başarının futbol kıstas alındığı bir ülkede, dahası bir dünyada yaşıyoruz. geçen sene fsk futbola ne kadar harcamış, diğer branşlara ne kadar? eğer futbola harcanan para diğer branşların 10 katından eksik çıksın ben de köprüye çıkarım bu saatte. kimse bık bık bık kulüp başarısı demesin. ortada bir çuval sokağa atılmış para var.
spor ödüllerinin kime yada kimlere verileceğini öğrenci konsey başkanı tarafında tek başına karar vermiştir. kendileri fenerbahçelidir. açık ve net.
bütün özel üniversitelerin yaptığı politikayı uygulayan üniversitedir..şöyledir ki;iyi bir akademik kariyeri olan öğretim üyelerini toplar,daha sonra kampüsünü güzelleştirir e gençler hoplaşsın,zıplaşsın,sevişsin buralarda.e reklam yaparlar vs vs..okuldaki mimarlık eğitiminin daha tam olarak oturmamış olsada çok tecrübeli ve karakterli öğretim üyelerine sahip olduğunu biliyorum ..heee bak hocam deyinmeden de edemeyeceğim sadece parasıyla değil de burslu olarak giren öğrencileri de vardır özel üniversitelerin ki bu da kafasızım ama param var tezini çürütür pısırık bir tavır almasına neden olur.
Allah'ın dağındadır. insan yerine inek, horoz, koyun gibi canlılar görülebilir.
sırf vakıf üniversitesi diye atılmayan bok kalmayan okulum. okulu babasının keyfine uzatanlar var, okumaya değil de "non-stop partying" e gelenler var, zekası pırasadan hallice olup diploma alanlar var, evet bütün bunlar kabulüm ama 1 senedir okumakta bulunduğum bilgisayar mühendisliğinde bir tane bile hocamın bize "müşteri" gözüyle bakmadığının ve hepsinin de bizi iyi yetiştirmek için çabaladığının farkındayım. çoğu defa tenkit de yemişimdir bu konuda, "adam ol lan!" minvalinde.

yazmaya niyetli olan arkadaşlar varsa yazsınlar, öyle bahsedildiği gibi bi okul değil kesinlikle. gelin, görün, hocalarımızla konuşun, kararı sonra verin.
erkek kalkan üniversite kurar anlayışının ürünü üniversitedir. Bu anlayış yüzünden zaten dünyanın ilk 500 ü listesine 1 üniversitemiz girebilmiştir(istanbul-440). Oysa iktidar ne diyor 146 üniversite eeee hani bunlar nerde?

vay bunu eksileyenin gerekçesini merak ediyorum.
Okan Üniversitesi 50 ülkeden 300 Üniversite ile işbirliği yapan ISEP'e imza atmış ve ISEP ile işbirliği yapan ilk ve tek Türk üniversitesi sıfatını almıştır.
Ana kampüsü Tuzla'da 160 bin metrekare alan üzerine 2003 yılında kurulmuş üniversitedir. Öğrenim dili ingilizce, Çince, Rusça, Arapça ve Almanca'dır.5 fakültede 360 akademik personelin 6.699 öğrenciye hizmet verdiği üniversitenin rektörü Prof. Dr. Şule Kut'tur. Yıllık öğrenim ücreti 9.750 lira 21.600 lira arasında değişmektedir.
Öğrenciler, kampüs içinde eğlenceden spora kadar bir çok olanağın sağlandığı alanlardan yararlanabilir. Bunun dışında Kadıköy ve Maltepe'de Meslek Yüksek Okulu ile Mecidiyeköy'de doktora ve yüksek lisans programlarının bulunduğu şehrin ana merkezlerinde yer alan üç ayrı kampüsü vardır.

Üniversitede 50'nin üzerinde öğrenci kulübü yer almaktadır. Öğrenci kulüplerinin faaliyet gösterdiği fakültelerde gerçekleştirdiği seminer, sempozyum ve söyleşilerin yanı sıra öğrencilerin iş yaşamında doğru tercih yapabilmeleri için düzenlenen Okan Kariyerfest ile geleneksel bahar festivalleri organize edilir.

Avrupa'nın önde gelen üniversiteleriyle Erasmus değişim projeleri bulunan Okan Üniversitesi'nde Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri, Çin, Rusya, Suriye, Kazakistan gibi bir çok ülkedeki üniversitelerle yapılan işbirlikleri ile öğrenci, öğretim üyesi değişim programları sunulur.

Okan Üniversitesi merkezi ABD'de bulunan ve 45 ülkeden 300'ün üzerinde üniversitenin dahil olduğu Uluslararası Öğrenci Değişim Ağı'na (ISEP) Türkiye'den üye olan ilk ve tek üniversitedir. Öğrenciler ISEP üyesi olan üniversitelerden birine bir dönem veya bir yıl hiçbir eğitim ücreti ödemeden gidebilir.

Lisans öğrencilerinin % 77'sine ön lisans öğrencilerinin % 82'sine çeşitli burs imkanları sunulmaktadır. Üniversiteye % 100 burslu programlarıyla yerleştirilen ve sınavda derecesi olanlara 500 ile 1.000 lira arasında değişen miktarda aylık da verilmektedir. Engellilere ve sporculara da % 100 burs sağlanmaktadır. Kampüste ikisi erkekler ikisi de kızlar için olmak üzere toplam bin öğrenci kapasiteli dört ayrı yurt binası yer almaktadır.

Üniversitenin binden fazla şirketle yapmış olduğu işbirliği anlaşmaları sayesinde birçok farklı sektörde staj yapma imkanı vardır. Ayrıca kariyer merkezi de öğrencilere bu konuda yönlendirme hizmeti sağlar.
an itibariyle facebook'tan sitem eden üniversitedir.

asılmışlar küreklere hey gidi hey.*
--spoiler--
Sevgili Öğrencilerimiz, heyecanınızı anlıyoruz ancak kazanan her öğrenci aynı saatte kayıt için sisteme yüklenirse hiçbiri kayıt yaptıramaz değil mi? Kayıt tarihlerimiz geniştir. 9000 öğrenciye ulaşmış bir üniversitede yüklenmeler normal karşılanmalı. kayıtlarınızı kesin kayıtlar başlayana kadar sisteme girebilirsiniz. Acele etmenize gerek yoktur. Saygılarımızla.
--spoiler--
okan'ın yeri.
Güzelim Bahçeşehir Üniversitesinde ön-lisans öğrenimimi görürken, 'lisans mezunu olacağım yeaa' tribiyle girdiğim DGS sınavının azizliğine uğrayarak içine düştüğüm okuldur. Öğretim görevlilerinin kalitesinden ve eğitiminden gayet memnun olduğum ilim irfan yuvasıdır. Ve evet, malesef ana kampus Tuzla'da ve okula gidip gelmek tam bir işkence.
Otoparkının bmw mercedes jeep galerisinden farkı yoktur.Sineması spor salonu , restoranları , simit sarayı starbucks cafesi , peyzajı lüks yurtları ile ile gördüğüm en iyi kampüslerden birine sahiptir. yeri itibarıyla Cehennemin dibindedir o ayrı.
Anasının gözü fiyatları es gecilemez. Yurt , Yemek , otopark , araba çipleri, ring servisinin fiyatları ile bitini öğrencilere kıymayan cimri üstü pinti bir üniversitedir. Algida dondurmalardan bile komisyon alır. .
En marjinal sülalerin en ilginç çocukları bu okuldadır. ilk gittiğinde "nereye düştüm lan ben " hissi gecen 4 yılda sizi hala bırakmamıştır
Gelen öğretim görevlileri bitkiden hallice öğrencilere ne yapsa işe yaramaz. Koca seneyi starbucks kafede oturarak geyikle gecirenlerin sayısı hiçde az değildir .
Burslu öğrencilerin sonuna kadar sömürdüğü bir tek onlara yarayan üniversitedir.
Paranın mutluluk getirmediğini bana öğreten acı tatlı (daha çok acı) anılarla dolu gecen üniversite hayatımın mekanıdır.
akşam pazarına dönen üniversite. ek yerleştirmede %40 a varan indirimler söz konusu. kontenjan, ek yerleştirmede de dolmazsa kahvehanelerin önünde bedava yaptık koş koş koş diye bağırırlar artık. o değilde lise son sınıf öğrencisi olan arkadaşlara tavsiyem, erken rezervasyonla bu şirkette indirim söz konusu mu, onu bir araştırsınlar.http://aday.okan.edu.tr/h...detay/tur/duyuru/sId/2392
Pişmanlıktır, başlamayın..
kısacası berbat bir üniversitedir. hayatımı karartmıştır. okadar para verirsiniz ama bir hiçle karşılaşırsınız. sadece ticaret yuvasıdır.
okulun ulaşımı berbattır. gürsel adlı ulaşım şirketi vardır ve çalışanları birbirinden fenadır. bunlar para için her bir boku yaparlar. ringler çok ama çok yetersizdir. servise ise ayı boku kadar para verirsiniz ama evinizden bir km uzaktan binersiniz. dersteyken eve nasıl gidicem diye düşünürsünüz. servis çalışmaz , ring bulamazsınız ki zaten otobüs denen şey bir tanedir oda tüm e-5 i dolaşır 1000 kişinin içinde ter kokusu çekersiniz. ringle kadıköye gitmek 6 tl dir ki eğer kartınız yoksa 8 tl ye çıkar.okulun asansörleri vardır ama asla çalışmazlar. ayrıca yemekhanedeki yemekler tamamen fahiştir ve alternatif biyerde yemek yeme şansınız yoktur çünkü okul Allah'ın unuttuğu bir yerdedir. en önemli zamanda internet kesilir. ayrıca öğrencilerin 100 de 70 tam salaktır. belli bir idaelleri yoktur. okula onca para verip sadece karı kız peşinde koşarlar bir de arabalarıyla marka yaparlar. oturup iki muhabbet etseniz olayı "kanka caddede kıza arabayla hava yaptım" a getirirler. başka şehirden gelip iki ayda kokoş olan kızlara rastlamanız mümkündür. veya servis beklerken mercedesli çocuk görünce "off ne havalı ya keşke tanışsam" diyen bayanlar da vardır. okulun yaz okulu da bir acayiptir. ders başı 500 isterler. kısaca paranızla rezil olmak istiyorsanız okan üniversitesine gidebilirsiniz.
ama bunların hepsine rağmen hukuk fakültesi hocaları okulun aksine muhteşemdirler. eğer üniversite yaşamını önemsemiyorsanız ve iyi bi hukukçu olmak isterseniz okan üniversitesi idaeldir. lakin rahat ve güzel anılarla dolu bir üniversite yaşamı isterseniz buraya sakın uğramayın.
bütünüyle kaldırılması gereken vakıf üniversitelerinden biri.
bir dönem adını köpek cinayetleriyle duyurmuş üniversite.