bugün

samsun emniyet mudurlugunde cekilmis fotograftır. fotografta vatan kahramanı ogun samast yer alırken arka planda uzerinde ataturk un "vatan topragi kutsaldir, kaderine terk edilemez" sozu yazili bir turk bayragi bulunmaktadir. cok yakin zamanda ulkucu kardeslerimiz tarafindan butun vatan sathinda poster olarak dagitilacaktir.
(bkz: sözlüğü ogün samast lar bastı)
faşistçe bir kararla cinayet işleyen birinin, değil önünde on kilometre ötesinde bile yeri olmaması gerekirken, al bayrak ile atatürk'ün sözlerinin önünde olduğu, bu katili desteklermişcesine polis tarafından çekilmiş fotoğraftır.
resmi ideolojinin fotoğrafıdır. rötuşlanması gerekir.

(#1243772)
güzel bir çalışma olmuş, ben şahsen bir de sinema filmi bekliyorum...
hatta seçimler yaklaşıyorken hazır, trabzon dan milletvekili adayı da yapmak lazım. vatan hizmet bekler değil mi efendim.... yürü samast kim tutar seni, diyesimiz gelmiştir.
ekmek yediğim, kendimi güvende hissettiğim, güvenliğimin, güvenliğimizin, -kaldı ki bu biz 85 milyon kişiden oluşmaktadır!- yaşama ve soyumu devam ettirebilme hakkımın, hakkımızın teminatı olan, dahası meşru bir şekilde tanınmış olan ülkemi savunma hakkıma(evet! benim hepimizin hakkı!) militarizm, faşizm diyen bünyelerin gene o güzel evime bok atmak için koz olarak kullandıkları, talihsiz bir fotoğraftır. itin birinin son derece doğru bir sözün (evet arkadaşlar, evime izinsiz giren birini aileme yada bana zarar vermesini önlemek için vururum, ve bunun adı da faşizm yada beyni yıkanmışlık veya militarizm değil, bilakis hiç kimsenin hakkını gasp etmeden yaşamımı - soyumu devam ettirebilme hakkımı korumaktır! evime giren kişinin haklarına gelince, o zaten böyle bir şeyi göze almıştır. tıpkı silahını çeken bir adamın vurulmasını bizzat kendisinin meşrulaştırdığı gibi. angut olmayan herkes ne demek istediğimi anlayacaktır. ) önünde çekilmiş bir fotosunun olması, nasıl oluyor da hakkımı kullanmama engel teşkil ediyor, tartışma konusudur.
http://image.haber7.com/haber/51182.jpg bu da bir poster bunu yapana diyecek bir ton sözüm var ama format izin vermiyor.*** *
mesaj kaygısı ile çekilmedigini düsündügümüz fotograftır .umuyoruzki bir yalnıslık sonucu cekilmiştir. gözlerden kaçmıstır. ya da hani abdullah öcalan'ının yakalandıgı zaman türk bayragı önünde verdigi poz maksadındadır.aksi bir durum söz konusu olmasa gerek!
samsun otogari jandarma karakolunda cekildigi kesinlesmis fotograftir. tgrt de yayinlanan ibretlik goruntuler bu cinayetin devletin bazi organlari tarafindan onaylandigini maalesef ortaya koyuyor. delillerin ortaya cikmasiyla emniyetin cinayette ihmalinden ziyade, goz yummasindan bahsedilmeye baslanmis iken ortaya cikan bu goruntuler olayin vahametini gozler onune serdi. (bkz: derin devlet)
yayınlanan görüntülere göre, polislerin, çocuğun saçını düzelt, bayrağı yukarı kaldır, yazı iyi görünsün gibi konuşmalarının gerçekleştiği, ogün samast'ın tebessüm ettiği utanc verici kareler.
şimdi ben bir adam vursam kimliği kişiliği ne olursa olsun karakolda iken benimde resmimi çekerlermi aynı şekilde, yada görevli birisi yanıma gelipte benimle fotoğraf çekinir mi? şapkanı çıkarsaydın iyi olurdu denirmiydi benimle resim çektirene...

diyelimki vatanı bölünmekten, falandan filandan kurtarmak için bir cinayet işledi zat-ı muhterem, daha önce vatan satılıyor uyanın! diyen haydi gelin incirlik üssüne türk bayrağı asalım diyen insanlar karakola alındığında neden onlarla da hatıra fotoğrafı çekilmedi.

martabal okumaktan başka birşey bilmeyen insanlara küçük bir kıyas olsun.

olay örgüt işi değil efendim açıklamaları çok doğrudur. aklı selim her insan bilir ki örgüt işinde biraz gizem olur ama bu olayda gizem diye bir şey yok, herşey apaçık ortada yapanlar destekleyenler yaptıranlar...

(bkz: incirlik üssüne türk bayrağı asalım)
gördüğümde irkildiğim fotoğraftır. fotoğrafı beğenmiyenler falşist değil bu ülkeyi gerçekten seven , bazı değerleri kullanıp çeteleşmeyen , insanı insan olduğu için seven , söylenen ve yapılanları götünden anlamayan , cehaleti yüzünden dolduruşa gelmeyen insanlardır. batan şey ise türk bayrağı veya atatürk değil , böyle birisinin o şanlı bayrağın önünde kaharaman gibi resimlenmesidir.
insanın bu ülkede bazı şeylerin iyiye gideceğine dair umudunu,inancını yitirmesine sebep olan fotoğraf... inancını yitirmek de gelinebilecek en kötü noktadır herhalde.

kardeşçe,barış içinde yaşamayı öğrenmek şöyle dursun katilleri, bölücüleri, teröristleri baş tacı eder durumdayız! yazık!
"türklüğe hakaret" arayanlara en güzel örnektir. caanım polisimiz, uğruna kanlar dökülen, canlar verilen bayrağı bir "katile" layık görüyorsa, bu size türklüğe hakaret'in en güzel örneğini oluşturacaktır.
apo'nun türk bayrağı önündeki kelepçeli ve gözübağlı fotoğrafıyla, samast'ın özel poz verdirilmiş fotoğrafını aynı kefeye koymak ve "bak apo'nun da çekilmiş işte" demek için her halde sahiden kötü niyetli olmak gerekmektedir.

samast'ın fotoğrafının anlamı: arkandayız merak etme, demektir
apo'nun fotoğrafının anlamı ise: seni kelepçeledik, türkiye'nin egemenlik alanına soktuk, demektir.