bugün

ideal kamp yerlerine sahip, erdek’e 25 dakikalık mesafede bulunan köy. O uzun yolunda, denize nazır yürümek kafa boşaltıcıdır.
zamanın durduğu bir başka yerdi 90'lı yıllarda. oteller, pansiyonlar, kampingler, dükkanlar, çorbacılar, fast food dükkanları yan yanaydı. köyün içine girip gazete alırdınız. tam tersi yönde uzunca bir mesafe yürüyebilirdiniz. bir yanda deniz bir yanda kamp alanları ve villalar, oteller, pansiyonlar, dağlar uzanırdı.
kumsal kıyısında çok uzun bir yürüyüş yolu bulunan, geceleri diskolarda her yaştan insanın eğlendiği köy. hala aynı mı bilmem.
babamdan bana kalan koskoca apart var. 1 senedir işletiyorum. şirin mi şirin.
Güzel bir kumsal şeridi boyunca uzanan, yan yana büfe, disko, otellerin bulunduğu şirin ve turistik Erdek köyü.
marmara denizi'nde denizi güzel olan nadir yerlerden biri. en son çocukken gitmiştim ocaklar'a. bir tarafında ağaçllk alanlar, sonra bir yol ve hemen dibinde plaj vardı. şimdi o ağaçlık alan yerine otelller, pansiyonlar, restoranlar ve evler yapılmış. araba geçen yol ise yayalara yürüyüş yolu olarak yapılmış. deniz ise eskisi gibi, deniz suyu denizin dibini gösteren bir berraklıkta. (denizi yıllar sonra marmara denizi'ne girmeme yol açmıştır) arada bazı yerlerde yer yer yosun olmasına rağmen denizin içi çoğunlukla kumlu ve insana sanki bir havuzda yüzer hissi vermekte. suyu ise dün girdiğimde beklemediğim derecede ılıktı. esintili bir yere de benziyor, havası ferahlatıcı nitelikte. beldede bulunan insan populasyonu ise iyi derecede dün gözlemlediğim kadarıyla. rahatsız edici bir faktöre rastlamadım. dün açıkçası beğendiğim bir yer oldu burası.
2 sene tatil yaptığım köydür. geçen sene gitmedim. köy falan diyoruz ama bildiğin şehirden farkı yok. iskeledeki disco ağzına kadar tıka basa dolu oluyor. ayrıca erkek sayısı yok denecek kadar az. nüfusta kız patlaması yaşanıyor. ve cafe,bar,gazino gibi işletmelerde var. cafelerde genellikle 1-2 playboy özentisi tikican kız nüfusun ağırlıkta olduğu anda gitar çalmaya başlıyor. plajda ise akşamları ortada ateş yakılıyor herkes minderlere oturuyor ki ordada çoğunluk kızlar oturup sohbet ediyorlar. ayriyeten fırında falan çalışan kızlar var bildiğin victoria secret mankeni gibi. bim, migros mevcut. böyle köy gördüyseniz eyvallah. keşfedilmediğinden erkek nüfusu dediğim gibi fazla yok dolayısıyla apaçilerde yok. tavsiye ederim.
akşamleyin sahildeki ışıklı yolunun mükemmel olduğu güzel ülkemin güzel beldelerinden biri.
Gündüzleri, kıyıdan açığa doğru esen rüzgarıyla tertemiz denize, kızgın kumlardan tam anlamıyla serin sulara atlayabileceğiniz; akşamüstü gün batımını yakalamak için harika dağ yürüşleri yapabileceğiniz; geceyi ise ister sabaha kadar süren disko alemleri , ister kumsalda sıcak bir gitar dinletisi ile noktalayabileceğiniz şirin bir beldedir. Sezon Haziranda başlıyor bize de bekleriz.
kafa dinlemek isteyen bünyelere şiddetle tavsiye edilebilecek balıkesir'in erdek ilçesine bağlı olan şirin köy.. turizm açısından bakıldığında yabancı turist sayısı yok denecek kadar azdır fakat pansiyonları olsun, yeni açılan turistik tesisleri olsun görülmeye değerdir..
erdek sınırlarında olan en güzel köy. erdek'ten kalkan minibüslerle zeytin ağaçları arasında yapacağınız 10 dakikalık yolculukla varabilirsiniz. 5 km'ye yaklaşan sahil şeridi, altı tamamen kum olan nefis denizi ve her sabah esen poyraz sayesinde tertemiz havası ile benim köyüm olur burası.

sabah okey oynanan mekanları akşam metamorfoz geçirerek disco olurlar. bakkal diye tabir edilen parçaları çalsalar da içki içip kız kesebileceğiniz yerlerdir. ama buralardan sıkılırsanız küçük iskele tarafına gidip kendi başınıza takılabilirsiniz.

ahmet mekin senelerdir burada yaşamakta. mehmet okur'un anne ve babası da artık burada yaşıyorlar. hatta kendilerinin açtığı bir mekan var.

tatil zamanlarınızın birini ayırmanızı tavsiye ederim. pişman olmayacaksınız. tatil anlayışınız beach club denen mekanlarda armut koltuklar üzerine yayılmak değilse burası tam size göre. sadece pazar günleri haddinden fazla kalabalık oluyor. o kadar da olacak.