bugün

"garson! iki dakka bak buraya koçum!" demiş o el hareketiyle. birinci dünya ülkesi olma yolunda büyük bir aşamadır bu.
aşağıladığından değil de arkadaşı gibi gördüğünden olabilir.
70 milyonun kanını dondurmayan olaydır. çünkü alışılmıştır.
obama davutoğlu'na resmen şöyle demiş;

-pıssst genç bak hele bi...

gerçi videoda davutoğlu'nu göremiyoruz ama olsun. o görünmeyen kişi davutoğlu değil, abdullah gül de olabilir, ya da kılıçdaroğlu...herkes olabilir...
seçim afişlerin de devletin itibarını yükseltik diyenlerin düştüğü durum.
Suudi arabistan Kral ının eteğini öpen cumhurbaşkanı var, ne yapsn adamcağız. Ben de korumasını filan çağırıyor sandım, o hareketi görünce. Neredeyse ıslık çalıp, "koç iki gazoz kap bize" diyecekti az daha.
ahmet davutoğlu bu jeste şu bağlılıkla karşılık vermiştir.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25315776/

--spoiler--
obama' nın gurur duyduğu bir başbakana sahibiz.
--spoiler--

ulu obama, büyük obama, yaşasın obama!

yazık...
ilgili videoda şöyle de bir ayrıntı var;

obama davutoğlu'nu unuttuklarını farkediyor,
duruyor,
başbakan da duruyor.
hatta birkaç adım geriye çekiliyor.
medya mensuplarına bir gülücük atıyor o esnada,
ardından durumu anlayana kadar obama davutoğlu'na süt oğlan muamelesi yapıyor,
geriye bakmayı akıl ediyor,
davutoğlu'nu kendilerine doğru koşar adım gelirken görüyor,
bu esnada obama harekete geçtiği için de vitesi hemen yükseltip obama'Nın yanına gidiyor.

koskoca türkiye'nin koskoca başbakanı dahi robota dönmüşken, dışişleri bakanına ne hacet?
--spoiler--
- pıssst delikanlı gel bakim bi
+ buyur abim.
- iki kola kap gel bize.
+ tabi, abim şoparım.
--spoiler--
Obama'nın saygısızlığıdır. Sanki bir garson, bir uşak çağırır gibi bizim dış işleri bakanımızı çağırmıştır. O da koştura koşture gitmiş hemen.
-zıpla zıpla acele et

tadında gerçekleşen olaydır.
daha çok kanka muhabbetindeki yaklaşımdır.

kanka gelsene bir diye hareket çekeriz bazen tam olarak onu yapmış. lakin koskoca(!) abd başkanının koskoca(!) türkiye dış işleri bakanına kişisel yakınlıklarını kullanarak siyasete yakışmayan tavırlar içerisinde hareket etmesi ne kadar mantıklı bilemedim.

sonuçta sizin orada makamlara saygınız olmalı. hani birebirde enseye şaplak göte parmak bile takılsanız herkesin gözü önünde bunu yapmak doğru değil sayın obama!
karşındakini sikine bile takmamak deyiminin vücut bulmasıdır. daha da fazlası değildir.
--spoiler--
genç bize iki çay
--spoiler--
kendilerinden birkez daha iğrenmemize sebep olmuştur ama tabi bunu nasılsa yakın arkadaşlar veya olumlu bir şey olarak görmeye devam edecek boş boğazlar çıkacaktır, devam etsinler böyle.

--spoiler--
Bugün talimat verilen bir ülke yok, aksine Beyaz Saray'da oturanın, arkadaşlığı dolayısıyla gurur duyduğu bir başbakana sahip olan bir ülke var
--spoiler--
- gel şu boşları al ! kabilinden çağırmadır.
- pişşttt koçum bak hele bi.
aman allahım kanımız dondu gerçekten. amerikanın kuklası oluruz, kanımız donmaz, gel gel yapılınca canımız yanar. töbe töbe...
unuturuz. bunu da unuturuz. biz neleri unutmuş milletiz. (bkz: türk askerinin başına çuval geçirilmesi) Bunu da unutur yine gider tek başına iktidara getiririz.