bugün

- kimsin sen?
- hani şu kitapta bir mal varya o benim?

(bkz: sözlük yazarlarının itirafları)
(bkz: bana bilmediğim bir şey söyle)
parayı ve zamanı aynı anda boş yere tüketmek için daha iyisini bulamayacağınız gösteri.
gösterimi sona ermiş stand up gösterisi. dvd si çıkacakmış yakında. 3 yıl evvel kocaelinde izlemiştim bu oyunu. öyle bi cem yılmaz kadar olmasada baya bi güldürdü bizi. hatta mikrofon bozuldu falan, bağırttırdık biraz engini..
esprilerinin bazılarını yiğit özgür'ün yazdığı oyun.
oyuna 25 milyon vererek kendime dedim ki: evet, o hikayedeki mal benim.
yarılmak için bire bir oyun.

(bkz: yarılmak)
(bkz: selamun kavlen)
üzerindeki fahiş bilet fiyatlarıyla dikkatimi çekmiş olan bir afiş başlığı.
organizasyonunu yaptığım, salonu hınca hınç doldurmamıza rağmen hiçbir seyirciden olumlu izlenim almadığımız standup *
(bkz: estağfurullah)
vasatın üstünde seyreden oyun. gülmekten altınıza şıçmıyorsunuz ama eğlenidiriyor. çok içten çok samimi bir karakteri sunmuş engin günaydın. zaten karakterin kendisi olduğunu ısrarla vurguluyor.

(bkz: une toupie)
(bkz: un auto)
sımsıcak inanılmaz samimi bir oyun. engin günaydın beklentili seyirci karşısında oldukça heyecanlı olsa da bunu kendi yöntemleriyle ortadan kaldırıyor. çoğu kişi beklentilerin altında dese de gayet başarılı. ailesiyle ve geçmişiyle ilgili anlattığı hikayeler de epey komik. oyun süresince erol günaydın'ın babası olmadığını açıklaması da bu konuda ne kadar sıkıntılı olduğunu ortaya çıkarıyor.
engin günaydın'ın farklı stand-up denemesi..algılayamayanların farklı bir şey görmedikleri için garipsediklerini düşünüyorum..zira oyuna hiçbir beklenti içinde gitmezseniz gülmekten heryerinize kramplar girmiş bi şekilde çıkıyorsunuz oyundan..
(bkz: stand up güldürmeli mi)
(bkz: türkiye bunu konuşuyor)
http://www.engingunaydin.com dan ayrıntılı bilgi, tarih ve zamanını, ayrıca hazırlık aşamasının videolarını izliyebiliceğiniz oyun
biraz izledikten sonra "evet hakikaten o mal senmişsin" diye haykırdığım adamın oyunu.*
engin günaydının;"delirmek insanın tatile çıkmasıdır."dediği oyunu.
engin günaydın'ın stendup'ının ismi