bugün

boş yere kafa patlatılan konu. senin dinsiz olman veya başka bir din yazması neyi değiştirecek durumu.
gereksiz ve işe yaramayan kısımdır.

benim de kimliğimin din hanesinde "islam" yazıyor ama müslüman olduğuma 40 şahit yetmez.

saçma sapan bir şey için gidip yıllarca uğraşacak kadar da salak olmadığım için duruyor öyle.

ben öldükten sonra cenaze namazım kılınsa ne olur, yakılıp küllerim savrulsa ne olur.

ölmüşüm lan var mı daha ötesi.

defin bir ritüeldir, dinle alakası yoktur.

türklerde adet gömmektir.

türk kimliğine sahipsem gömerler zaten, dirilip itiraz edecek halim yok.

islamiyet öncesi pişirilip yeniyor muydu cesetler amk.

edit: düzeltme

edit2: düzeltme

edit3: düzeltme

not: yeni bir klavye şart.

edit4: defin işlemi ölü için değil kalan diriler için yapılan bir ritüeldir. ölüye ne bir faydası olabilir ne de bir zararı.

en fazla ölüye saygıdan bahsedilebilir ki o bile aslında ölüye değil kalan diri yakınlarına saygıdır.

bir ceset için gömülmekle, köpeklere yedirilmesi arasında bir fark yok. sadece kalan yakınları için bir anlam ifade eder.

dini geçiniz efenim.

edit5: düzeltme

edit'imi sikeyim.
aynı şekilde uyruk kısmı da tartışılmalıdır.
hayattaki birçok gereksiz şeyden sadece bir tanesi.
kurallar çoğunluğa göre uygulanır zihniyetinde siz istediğiniz kadar özgürlük isteyin istediğinizi alamazsınız arkadaşlar . bende müslümanım lakin bende rahatsızım bu durumdan . dinim allah'la benim aramdadır , bu şekilde sergilenmesi ne bir yarar sağlar ne de bir teşvik olur . inanmayan insanlara bunu dikte etmekte zorbalıktan öteye gitmez . allah bile hiç bir kulunu inanması için mecbur koşmamıştır ama kul çoğunluğun istediğine inanmaya zorlar . kime ya da neye göreyse bu çoğunluk ?
bürokrasinin insanı nasıl mekanikleştirdiğini her geçen gün daha fazla gördüğümüz şu dönemde, kafa kağıdının başlı başınca sikindirik olmasının yanında, üzerinde ne yazdığı gerçekten bir hiçtir.
Laik bir hukuk devleti vatandaşı olduğumuzun kanıtıdır. (!)
sildirmek gerekir. istanbulda yaşıyorum her an kafama bir şey düşebilir ölüp giderim. imam istemiyorum cenazemde.
laik bir devlette normal bulmadıgımdır.

sonuçta din kisinin sadece kendini ilgilendiren bir sey.
Bir müslüman olarak etik bulmadığımdır.

Bir insanın dinini bilmenize ne gerek var ?
eksik hanedir.
"dini" ibaresinin yanına, "imanı" da eklenmelidir.

şöyle ki;
dini/imanı.

altına da "para" yazılmalıdır.

evet dinimiz, imanımız para, ne dini amk?
Valla benim ilk kimligimde boştu. Sonra hemen islam diye doldurmuslar. Nitekim kan grubum yazmiyor nufusta ama dinim hemen doldurulmus. Tamam muslumaniz kabul ediyoruz tamam efenim tamam.
gereksizdir.
bu kısım nüfus cüzdanlarından acilen kaldırılmalıdır.
kimin aklına gelmişse zamanında iyi düşünmemiş.
tamamiyle gereksiz gerici bir uygulama. insanlar usendigi için değil kimlikleri ortaya çıkınca canavarmışsınız gibi dışlanmamak için.
Milletin neresine batıyor onu anlamadım. Memlekette tüm dertler bitti zaten bu kaldı.
bir kaç ay önce düşündüğüm şey. bence boş bırakılmalı ve 18 yaşında bireyin kendisi tarafından seçilmelidir. gizli kalma seçeneği de olmalıdır zannımca.
aykırıdır, insanları tek kalıba sokmaya çalışmaktadır. size ne milletin dininden orada yazmak zorunda mı? düşünceler tercihler değişmiyor mu?
ömrüm boyunca ne maksatla orada olduğunu anlamadığım ve anlamayacağım bir bilgi.
ıslamın yanına akp yazın, polis falan çevirince büyük kolaylik oluyor. ben yaptım, çalışıyor yani rahat olun.
Kimlik yeniletirken kan grubunuz nedir deniyor fakat dini görüşünüz nedir diye kimse sormuyor. Zaten soramazlar çünkü islam dışındaki dinlere saygı yoktur. Mazallah bir polis abimiz tarafından ciddi şekilde sevilebilirsiniz.
bugün itibari ile boş bıraktırdığım alan.
Ateistlerinkine "404 not found" yazılması gereken alandır.
Benim ki bos ateistte degilim.
gereksiz kısım.
benimkinde islam yazar. komik evet..
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar