bugün

Kolay yoldan fişlenmeyecek kadar kafası çalışıyordur.
Zavallı ateyizdir.
ateşler salsın. bu ne biçim iş.
din ve vicdan ozgurlugunun olmadigi ulkede yasayan ateisttir. ben muslumanim ama herkes olmak zorunda degil. sonucta allah herkese secim sansi sunmus. dusunmesi icin akil vermis. kimseye zorla "sen muslumansin , dogumundan olumune kadar muslumansin" damgasi yapistirmis gibi dini islam yazilmaz yani. ordaki din hanesinin gereksiz oldugunu dusunuyorum acikcasi...
iyi ki bizim nüfuz cüzdanında din hanesi diye bir saçmalık yok.
görsel

edit: ateist değilim. belki agnostik belki deist belki de hiç yokumdur he nietzsche?
sözlük tarihinde yapılmış en şükela tespitlerden birine konu olmuş ateisttir.

ibreti alem olsun diye her gün başlığı uplayıp,

gülmek lazım bu sefillerin haline.
anadolu çomarı turnusolü. adamların başka sevinecek bir şeyi kalmadı.
nüfus cuzdaninda dini islam yazan hristiyan kadar abuk bi durumdur. ( evet benim )
doğduğumuzda bize sormayıp yazdıkları içindir. Sildirilebilir de. Çoğumuzun kan grubu yazmaz ama din hanesi doludur. Çünkü bir kaza geçirsen sana kan vermek isteyenini zor bulursun ama helvanı yemek için herkes gelir.
kötü bir durum olsa gerektir.
din faşizmidir. kaldırılsın.

şimdi bu müslümoronlar diyecek ki neden kaldırılsın. la siz cellat gibi adamlarsınız, şimdi düşün burada anarşi yok. ama ya yarın bir gün oldu o zaman ne olacak?

adam kimliğe bakacak mesela aa bu ateist diyecek, sonra ne olacak sence?

tabi ki, orada ona işkence bile edecek hatta öldürecek, bize müslümoronları anlatmayın.

ayrıca kimlik her yerde istenen bir şey, mesela bir iş başvurusu yapıyorsun, buna adam bakacak diyecek adam ateist, biraz şakirtse adam, ona iş vermeyecek.

aslında hoşgörü olsa o kimlikte ne yazarsa yazsın fark etmez, ama sırf o kimlikte yazan ateist yüzünden( ki bunu da yazarlar mı tam bilmiyorum, çünkü ateizm bir din değil, ama burası türkiye) insanlar bazı hoşgörüsüzlüklere maruz kalabilirler.

ayrıca kişinin hayat görüşü kendinin bağlar, kimseye bu soru yöneltilemez bile. ama kimlik bunu teşhir etmektir.

hani işinize gelince ama abi inanç çok hasas bıdı bıdı yapıyorsunuz ama. bu da onun gibi bir şey, biri benim hayat görüşümü neden bilsin?

bence mantıksız.

ayrıca din faşizmi bu.
münafıktır. hem atizme göre hem de islam'a göre.
toplumumuz anlayışsız yobazlarla dolu olduğu içindir.
türkiye gibi yobaz, dinci bir ülkede fişlenmek istemez. Yurtdışına kapağı attığı an islam ibaresini değiştirecektir.
maalesef ateist yazmıyorlar ama boş bırakılabilir.
devletle haklı olarak sıkıntıları olan insandır..
Sağda solda Kürdistan diye gezen fakat türk lirası kullanan keko gibidir.
aslında bu sildirme işi tam olarak söylenmese de şu şekilde işler. devlet o işlemi herkesin önüne sunar. hadi bakalım var mı babayiğit, sildirme hakkı veriyorum o haneyi nüfus cüzdanından. sildirdikten sonra çok açık şekilde fişlenmiş oluyorsun hadi yürü yoluna diyor aslında devlet. laiklik ilkesinin ülkemizde içi boş sadece 7 harften oluşan boş küme olduğunu buradan çok rahat anlayabilirsiniz. bundan sonra çekeceğin tüm sıkıntılarda beni karşında göreceksin. var mı öyle müslüman toplumda marjinal olmak diye uzar gider bu zorluklar. istisnalar kaideyi bozmaz tabi ki. sen donkişot gibi haneni sildirirsen çekeceğin zorluklara da kanat germek zorundasın. atıyorum, bir rahmi koç ben ateistim sildiriyorum dese islam hanesini, kimse bir şey yapamaz. adamın arkasında her şekilde "güç" denen olgu var. peki senin elinde ne var? hiçbir şey yoksa, kusura bakma ama yel değirmenleriyle çatışmaya devam eder kaybeden kendin olursun. ne olursa olsun elinizde bir kozunuz,gücünüz olmalı bu tür işlere girişirken.
7tl verip de din kısmındaki islam yazısını sildiremeyecek kadar fakir fukara ateistlerin yüz karası olan insandır.
(bkz: Entry nick uyumsuzluğu)
onlara farklı gözle bakılmayacağı bilinse hepsinin tereddütsüz yapacağını düşündüğü durum. Tabi kimlikteki din olayını saçma bulmam ayrı mesele. Mesele böyle olunca direk anadan babadan şanslı olup Müslüman oluyoruz. Halbuki hal böyle mi? Değil tabi. Dipnot: düşünebilen müslümanım.
edit:adam silmiş ya la entrysini.
kimlik kartını kendi çıkartma ihtimali olmadığı için insanların maruz kaldığı durum.
(bkz: atayızlar bunu da açıklasın)
neden '' islam'' yazdığını açıklayamayacak ateisttir.
hepiniz tamamen saçmalamışsınız.rezilsiniz tamamen,kim kimi fişliyor.ya sizin beyniniz kıt yada ben anlatmakta güçlük çekiyorum.bir taraftan biri cemaate göre,diğeri kemalizme göre,öteki ateizme göre.kafa aynı kafa hepinizin türk.saçmalamışsınız.facebook'ta din ibaresini yazan bin kişi belki bir iken harbiden saçmalamışsınız.aynısı eminim gerçek hayatta uygulansa müslüman olsada o 1 milyonda 5-6 bin kişi yazdırır.halktanda bu din ibaresini koyanlar dışlanır.sen niye dincilik yapıyorsun? diye.