bugün

bir arkadaşımın bugün söylediği söz. gayet haklı. ben okuma gafletinde bulunmuştum. 100 sayfa falan okudum, sıkıldım. şu silah arkadaşım şunu yaptı bunu yaptı, şöyle ihanet etti, böyle kazık attı falan, böyle günlük gibi kitaplardan hoşlanmıyorum. hemen kadir mısıroğlu üstadın 'tahrif hareketleri' adlı destansı kitabını okumaya başladım. daha çok bilgilendim. sizlere de tavsiye ederim.
"hiç ferrari'ye binmedim, eksikliğini de hissetmiyorum" demekle aynı şey.
Okusa da anlamazmış zaten isabet olmuş.
siz okumayın zaten, dingillerin anlayabileceği bir kitap değil dedirtendir. lan katır toynağı, anlamaman kitabın kalitesizliğini değil, senin gerizekalılığını gösterir.
okumayanlara hakaret etmek çok saçma ve bağnazca geliyor. Hele ki bedelli askerlik düşünüp de okumayanlara laf edenler duyuyorum çok gülüyorum o zaman. Türkiye'de dünya tarihi okutulduğu zaman ben de belki nutuk okurum zihinleri daralta daralta nereye varacağız bilemiyorum dünya türkiye'den ibaret değil Atatürk ise evrensel değil diğer onlarca cumhuriyetleri kuranlar gibi bir kurucu liderdir. Tebrik ediyorum inandıklarını gerçekleştirmiş ama onun inanmadıklarını gerçekleştirenler gibi inanmak istiyorum belki ben.
okusan anlardın da sanki, burada laf ediyorsun.