bugün

gizli olmasına rağmen reklamlarda açık açık verilen tariftir.
reklamdaki esmer renkli gözlü amcanın, nutella'yı tatmak için kaşığı ağzına sokup sonra tekrar nutella'nın içine daldırması tarifin en önemli kısmıdır.

işin sırrı amcanın salyasındadır yani. allah razı olsun kendisinden.
reklam + populizm

sarella'nın gizli tarifinin aynısıdır.. neticede çikolata bu.. ağaçta yetişiyor..

büdüt:noktalama işaretleri uyarısı için ziplayan miknatis'a teşekkürler.
italyan firması Ferrero'ya ait olan nutella'nın gizli tarifinde neden türk fındıkları kullanılıyor diye düşündüren durumdur.

edit: açıklama gereği hissettim

http://www.italtrade.com/showroom/14978.htm
taze kavrulmuş türk fındıkları ve ayrıca

(bkz: tutku dolu bir deneyim)
almanya'da satılan nutellanın reklamında türk fınfıkları olmadığından coğrafyaya göre değişen tariftir. ayrıca reklamcılara selam olsun sırf sempati kazanmak için türk fındığı diyorsunuz ya, ben sizi öpüyorum bu nedenden mütevellit.
hani gizliydi gerzek, soyledin ya, aptal aptal.
içindekiler kısmındakileri bir kazanda harmannlayıp * kısık ateşte pişirmeye balarsak elde edeceğimiz kıvamlı kahverengi şeyin tarifi olsa gerek...
dünyanın en büyük fındık üreticisi türkiye olduğu için, kullanılan fındıkların türk fındığı olması normal olan "gizli" tariftir. avrupa'daki ambalajlarda türk fındığı yazmıyor, o ayrı. bir de fiyat olarak türkiye'de daha ucuza geliyor. misal a101'de 2 euro olan aynı ürün avusturya, italya, almanya gibi ülkelerde 3-4 euro'dan aşağı değil.
(bkz: hımmmm)

nutella'dan sonrasını okuyamadım.
içinde ekşi var ama inci yok.
adamın kaşığı azına sokup sonra tekrar tasa daldırması gizli bir tarifdir.
- hımmm, bunu nasıl yapıyorsun ?

+ nutella'nın gizli bir tarifi var..
Facebook kişisi tarafından kendisinin olduğunu iddaa ettiği tarif.

görsel
şimdi bunu yaparken biscolata erkekleri gelip çukulata kazanına sıçıyolar. hepsi bu. neyi anlamıyosunuz?
budur.

http://galeri2.uludagsozl...n-gizli-tarifi_416085.jpg
içine tükürüyollarmis..
bayramdan kalma çikolataları eritip yapıyorlar ancak duyulmasi pek hoş olmayacaktir.
Karadeniz'in ozenle secilmis findiklarinda gizlidir.
Ozenle secmeleri lazim zaten, karadeniz findigi cok bozdu, oyle boyle degil.
bir parça at kılı ve 100 gram tavşan boku.
yaptığı pazarlamadır. yoksa sarelle, Chokella ya da çokokrem'den çokta iyi değildir...
Ben konuştum nutellaya rengini veren bokmuş.
Ülker in saklı köyünde bulunulabilecek tarif.
Reklamda oynayan amcanın kaşığı yalamasıdır.
içine tükürüyorlar. Evet.