bugün

hamilelik pazarlama diye filmi çekilse sanırım sosyal deney üzerine bir festival filmi olabilirdi. festival filmlerindeki uzun sahneleri hayal edince şu sahnesin bir kaç dakika çekilmesini hayal bile edemiyorum.
ilk çocuk herhalde çok heyacanlı duruyor.
Nur’a baktım da o karın burundan hiç inmemiştir ki. Bildiğin tombiğin biri..
(bkz: Nur un şaftı yağlandı partisi)
Hadi kızım bu senin doğum günü partin,

Hadi kızım doğum gününmüş gibi parti yapacağız,

Doğum gününmüş gibi bacardi yudumlayacağız,

Ve biliyorsun doğum günün olup olmaması umurumuzda değil...
çocuğun ileride neden doğduğuna isyan edeceği parti.
insanları mutlu eden şeyleri salın artık dediğim başlıktır, kadın o etkinlik ile mutlu oluyor bırakın olsun zorla sizi çağırmadı zorla size göstermedi.

Edit:Bu gün bebeğiyle ilgili kötü konuşan herkese dava açacağını söylemiştir.

Edit2:Asla böyle bir etkinlik yapmam.
hamile kadın, açıklamasını da yapmış baby shower yerine tercih ettik diye. ismi iyi olmamış ama ne yapalım. bayağı alay konusu oldu, kadın bunları okuyor. hamile üstelik, eminim ki bayağı üzülüyordur, hormonlar vs. bence bu muhabbeti uzatmasak iyi olur. yazık günah...
tavşan nur. doğurma sen. fırtlatma.
karnı burnunda lafı ile sevimliliğini yitiren parti. Başka bir isim olsaydı keşke.

çok afedersiniz ama nur kim? bir şey kaçırmamışımdır umarım.
ayax yazıyor lan kartonda.
Gelecekte insanlar nerelerini neylerini paylaşıp mutlu olmaya çalışacak acaba.
Ülkenin sorunlarından birinin bilinçsiz, kendini bile doğru dürüst tanımayan kadınların kapağı atıp rahata kavuşmak, herhangi bir şekilde hayatında birşey de başaramadığı için evlenmeye zorlanması ( tercih değil zorlama, her ne kadar çoğunluğu evlenmeyi istiyormuş gibi gözüksede evliliğin kendisini, sabır gerektiren kısımlarını değil, evlilik törenini, şatafatı, gözlerin kendi üstünde olmasını ister) aynı zamanda erkeğinde tamamen cinsel açlığını giderme, yapacak bir o kaldı işimde var onu da yapayım kafasıyla evlenmesi sonucunda zaten evlilik töreni için evlenen kadın başka bir başarı olarak sadece hamile kalmayı görüyor ve onu da kendince o partisi karnı burnunda partisi vs ile süslemeye çalışıyor ve sonuçta bu tür bakan gözleri kanatan tablolar ortaya çıkıyor.
Direnin bu zor günleri de atlatırız elbet ülke olarak.

Ben ne gördüm lan az önce eyy darwin neredesin neden bunlar azalarak bitmiyor?
biraz siyasetten uzaklaşsam iyi olur.

davutoğlunun kurduğu partinin ismi sandım.

işte bunlar hep özenti.
her moda akımına uymak zorunda değiliz arkadaşlar ya.
Daha neler göreceğiz bakalım. Doğum günü kutlanır hadi o tamam. Diğerleri nedir. Yok dis çıkarıyor ,yok kırkı çıktı ,altı ay partisi sonunda bu da olmuş. Ünlüler yapıyor ya doğumdan önce parti ona özenmiş heralde. Doğacak çocuktan cok telefonu tutar bu kadin elinde.
Bırakın olm millet eğlensin la.

Bana sorsanız off öyle böyle değil çok gereksiz bişi tam kezoluk, ilerde benden de böyle bi parti yapmam istenirse kapının önüne koyarım kezoyu, o ayrı tâbi. Ama biri yapıyosa da yapsın abi eglensin.

Sanırım duyar kasmış gibi oldum.
bu akabe din din diye diye milleti iyice delirtti.
"Bi doğuran sizsiniz amk dünyanın en özel canlısı sen ve hazar ayaz "dedirtir. Amk bizim mahalledeki tekir kediler, lağım fareleri de doğuruyor onlar hiç böyle partilemiyor.
cinsel iradedir. zillettir.
arkadaşlar kızmayın bunlara.

öz teyzemin kızı, çocuğunun ilk kaka yapışını canlı olarak yayınladı facebookta ve instagramda.

ben şaşırmıyorum artık bunlar çok normal.

evet tabi ki bir daha arayıp sormadım teyze kızını, benim için o gün bitti.
Başkalarına göstermek için hamile kalmış sanki. Daha neler göreceğiz.
partiye davetli olanlara ne demişlerdir acaba.

- nur un karnı burnunda. biz yabdık. detayları anlatam mı ?
Şimdi karnı burnunda sonra baby shower sobra ebesinin amı..