1. ?.
  nitelikli öğrenci yetiştirmek için sahip olmamız gereken ilk şey.
  öğretmenlerimiz yanlış anlamasın ,
  bu bir kısır döngü
  şöyleki ;

  öğretmen maaşları çok az , bu yüzden öğretmenliğe talep yok
  yani üniverstede öğretmenlik bölümlerinin puanları düşük.
  eğitim aşkıyla yanıp tutuşan insanlar haricinde puanı yetenler öğretmen oluyor.

  ve (gene eğitim aşkıyla tutuşanları bir kenara koyarak) büyük bir hevesle başladıkları yeni işlerinde dejenere yetişmiş öğrencilerin kendilerine tavırları ve
  kendilerine yeterli kültür seviyesini sağlamalarına bile yetmeyen maaşlarıyla öğretmenlerimiz işlerinden nefret eder hale geliyorlar.

  bunun sonucu da özensiz yetişmiş bir gençlik oluyor.
  çocuklarımızı istediğimiz gibi yetiştirmeleri için önce öğretmenlerimizi iyi yetiştirmeli ve rahat ettirmeliyiz.

  unutmayalım , yeni nesil onların eseri olacak.
  1 ... lusi
 2. ?.
  tatiliyle, samimiyetiyle belki en iyi mesleklerden biri ama maaş düşüklüğü veya puanlarını düşüklüğü sebebiyle * açıkta kalmamak için yazılıp istemeyerek yapıldığı için nitelikili öğretemn az ama genede bu işi severek yapanlarda var.ayrıca her önüne gelenin öğretmen yapılması yani kimya mühendisi kimya öğretmeni fen edebiyatta bölüm olarak işleyip eğitim dersi görmeden yapılan öğretmenlik odtü fizik kimya bölümünden çıkıp yüksek ingilizceleri ile ingilizce öğretmenlik yapmaları yüzünden maaş düşüklüğüne niteliğin azalması dolayısıyla puanlarının düşmesine sebep olup istemeden gidilen bölüme dönüşerek yararlı öğretmenler azalmasına sebep oluyor.kısaca nitelikli öğretmen olarak değil de severek yapılan mesleklerin hepsinin nitelikli, üretken olacağıdır doğru olan.
  1 ... andlee
 3. 1.
  anlayış, birikim ve iyi formasyon sahibi öğretmen...
  1 ... cryptic
 4. 2.
  formasyonda öğrendikleriyle yetinmeyerek kendisini sürekli geliştiren ve öğrendikleriyle öğrencisini değiştireebilen insandır.
  1 ... dervisabdi
 5. 3.
  gerçek Osmanlı tarihinden tut,nesillerimizin örf,adet,gelenek,ahlak kurallarını en iyi şekilde öğrenmesini sağlayan candır can.
  1 ... dplmt
 6. 4.
  programı yalayıp yutacak eyvallah da...o yalayıp yuttuklarını aktarması için iyi bir vatan, millet sevgisi, vicdanı olacak.
  üzgünüm ama vicdan olmayınca nitelikli öğretmen olunmuyor. ben bugün bu parayı hak ettim mi diye yattığında bir soracak kendine...bugün ayşe benim yüzümden mi anlayamadı şu yolla anlatsam ona da hitap eder miydim diye içi içini yiyecek...ki işte o zaman bu vicdan niteliği getiriyor zaten.
  1 ... garfieldelif