mikelenjelonun sanatsallığına vurulan çocuktur.

ulan o kaplumbağalar yok mu. sinemada izlemiştim bir kere. koüçüktümde tabi, amerikan traşı da var.

ekrana bir çıktılar kocaman kaplumbağa, ne korkuydu o be. hala aklıma geldikçe korkarım.
bir ninja kamplumbağalardan leonardo'yu tutan çocuk değildir. eee abi olunca lider sen oluyorsun kardeşe diğerleri kalıyor.
o ukalalığını sevmiş olabilir.

hem en gerçekçi karakterdir o çizgifilmde mikelancelo. ben bir kaplumbağa olup, yaptıklarını yapacak hemen her bölümde dünyayı kurtaracağım ukalalıkta tavan yapardım lan.

bi düşünün. leonardo veya rafiyel öyle mi? hele donatello ibnesi, büyümüş de küçülmüş sanki felsefi konuşmalar, çıkarımlar falan. siplıntır'ı anlamsız bir karakter olarak görülmesine de sebep oluyor donatello yavşağı.

neyse mikelancelo iyidir, hoştur.
mahallede kuzenler ve arkadaşlarla ninja kaplumbağalar grubu oluşturmuştuk. ben michaelangelo idim. mınçıkam bile vardı. ne günlerdi hey gidi heyy..
Benim o. Ve benim için Michelangelo'yu tutmak bir ideolojinin parçasıdır. O ideoloji herkesten farklı olmaktır tabi. Herkes Leonardo olurken Michelangelo olmanın tadını anca benim gibiler bilir.
en önemlisi mikelancelo mınçaka kullanır.(mınçıka diyenleride vardır) bu alet bizim çoçukluğumuzun efsane silahlarından biriydi. o zamanın mahallede bol zaman geçiren her çoçuğunun mınçaka ile bir anısı, eline alıp havaya girerek sallamışlığı vardır.