bugün

antiemperyalist olmasına engel olmayan durumdur. zira herhanig bir markayı giymek onun yayılmacı amaçlar güden sahibine karşı hareket etmesini engellemez. eğer engel olsaydı çıplak gezmemiz, aç kalmamız, araba veya otobüse binememiz hatta sokakta yaşamamız gerekirdi. zira liberal ekonominin yaşandığı bir ülkede yaşıyoruz ve tüm markalar emperyalisttir. ha "nike değilde pazar malı bir ayakkabı giyse olmaz mı?" diye soracaksınız, o pazar malının üreticisi de başka bir emperyalist ülke. *
en son 1 mayıs kutlamalarında polislere saldırırken görüntülenen kişidir.
üstünde adidas sveati.elinde coca-cola sı ve diğer elinde winston sigarasıyla "tabi ben amerikaya karşıyım zaten imzalarım hemen"diyerek amerikan karşıtlığını çok iyi bilen ve uygulayan insanlar..şahit oldum var böylesi...
bu nike da olur adidas da. emperyalizmden nasıl kaçınılabilir ki, emperyalizm zaten tekelciliktir, tüm piyasaya hakim olmaktır. yerli malı kullanalım en güzeli, insanlar emeklerinin karşılığını alsınlar da yerli malı mı var piyasada?

insanlar nike ya da adidas giyiyorlarsa bu emperyalizmin doğruluğunu da göstermez, o kişinin yanlış bir şey yaptığını da. tabi ki nike giyip sürekli coca cola içip mcdonalds'larda takılan tikky gençliği savunmuyorum, ancak emperyalizm öyle bir şeydir ki che guevara'yı bile endüstrileştirmiştir. gerisini siz düşünün sevgili okur.