bugün

kesinlikle bir anlam tasıması, zira anlam tasınmayan bir nick secildiginde sozluk yazarlarının nicklerinin hikayesi adlı baslıga entry girememenin ezikligini yasarken, "o ne lan oyle nick mi olur?" sorusuyla karsılasmak muhtemeldir*
yabancı nick kullanmamak. vatan haini ilan edilme olasılıgınız yüksek.
nickimi birçok platform'da guybrush koyarken göz önüne almadığım hususlar'dır.Lakin her platform'da gay diyen çıkmıştır.ama genede, herşeye rağmen Guybrush threepwood diyorum.
1-arnold a yirmi metre mesafeden daha yakında durmamak
2-arnold ile aynı sözlükte bulunulacak ise 'arnold' nickini almak
3-arnold ile aynı sözlükte bulunulmayacak ise 'arnold' nickini almak *
4-arnold ile nick sohbetine girmemek
i. türkçe karakter kullanmamak : internet ortaminda nickimizi her türlü amaçta (msn , irc , mail gibi) kullanmak istiyorsak, tüm dunyada kabul edilen karakterler kullanmalıyız, zira savaş@hotmail.com diye adres alamayiz, ama savas@hotmail.com diye aliriz.

ii. ozel hayatimizdan alintilar yapmamak : nick eğer sözlük ortamları içinse isim, yaş, boy, kilo, sevgilinin ismi gibi bilgiler içeren nickler seçilmemelidir.
örneğin: kemal uckan hiç de güzel bir nick değilken canta tutacagi ne kadar güzel olmuş. keza pelin 18 f tarik seni seviyorum nicki ilk bakışta tiksindirirken, oyuncak bukelamun ne kadar ferahlatıcı..
man men'li nick almayın. pişman olursunuz. takayım böyle nicke.
nick arasına rakam sıkıştırmayın! çok saçma.
dikkat etmeden istediğinizi alın. özgün olsun.
başkası tarafından alınmamış olmasına dikkat edin.
anlamsız nicklerden uzak durun.
(bkz: zall)

iğrenç tiksinç olmasın.
(bkz: kaka boku)
(bkz: amele balgamı)

doğum tarihinizi eklemeyin.
(bkz: ayqut1998)

ateistli satanistli almayın, gıcık kaparım.
kürtçe de istemem, anlamıyorum.
kısaca, adam olun yani.
komik bir şeyler seçilmelidir.
Neyseniz o olun.
Katzie...
Emperyalist bir nick olmayacak.