bugün

ilişkisinin hangi aşamasında olduğunu anlamaya çalışan kişi sorusu.

emir gibi, ille de bir adı olmalı.

daha çok, sevgiliymiş gibi yapıp ama etrafına sevgili olmadıkları imajını vermeye çalışan ilişkilerde sorulur bu soru. evet ilişki dedim ve iyi manada. duygusal bir paylaşımda olan kişiler, ilişmektedirler bana göre.

soruyu soran taraf daha çok kadınlardır. çünkü kadınların isim koyma takıntısı vardır. sanki o isim konmasa, ortada olan duygular boşlukta kalacak, karşılık bulmayacak. her kelam iki dudak arasından çıkmıyor işte. aşkın doğuş anlarında insanlar bunu defalarca yaşamışlardır. bunun için ille de isim koymaya çalışmak yersiz. zaten erkekler sıkıntılı, bunu bahane ederek uzaklaşma girişiminde bulunabilir.

tabi bir de erkek tarafındaki boyutu var bunun. dedik ya, kadın bu soruyu sorduysa, öyle bir hale gelir ki, sanki prangalara bağlamışlar onu. ama değil işte. hani erkeklerin hayalini süsleyen "sadece benim olan kadın" düşüncesi o an yok oluverir, çünkü anlar bu soruyu soran kadın sadece " o erkeğin" olmak istemektedir.

soruyu erkek sorduysa daha fena. duygusallığı daha çok sıvı aktarımı olarak olarak gören erkekler hemen sonuca ulaşmak istemektedir.
bunun için, bu soruyu soran erkekten kısa sürede uzaklaşmak gerekir.

kalıpları olanların kafasındaki tilkileri saymasanız da olur. bırakın çayırda devam etsinler dolaşmaya.
(bkz: embesil)
Sanki bir yere gitmek istercesine çiftlerden birinin sorduğu bir sorudur.
kadın veyahut erkek sorar ve aslına bakılırsa bi art nıyet yoktur sadece bi taraf sıkılmıştır(yani ayrılık vakti yaklaşmıştır).
- bana bir sefer sorulduğunda kendimi nikah masasında bulduğum soruydu,

boşandıktan sonra,

bir daha hiç soran olmadı...

galiba o zamanlar, sanki herşeyin daha bir kuralı vardı,

ve bizler daha masumduk gibi geliyor bana.

( yaşlanıyorum galiba )