bugün

perfect world ün yaptığı ve ya desteklediği bir f2p online oyun.

yine karakter yaratmalı, kasmalı, zırhlı kılıçlı, metin2 den bin kat daha zevkli olan oyun.

son olarak :

http://nw.tr.perfectworld.eu/

edit: oyuna başlayalı 3 gün olmuş bugün. ve ben 40. seviyeye ulaştım. sınır 60. seviye. ne kadar işsizmişim lan. ama oyunda kendine bağlıyor. anlatayım mı biraz ?

- oyunda milyon tane harita var. ( abarttım tabii canıım sende. ) ve hepsi çook büyük. çokta ayrıntılı.

- oyunda bir sürü canavar var. ileri seviyelerde ( benim yaptığım gibi ) şöyle bir arkanıza bakıp '' vaay be, ne kdar da çok yol almışım. ilk görevde 3. seviye boss u çok zor öldürdüydüm. şimdi ise 42. seviyeler canımı acıtamıyor bile '' diyebiliyorsunuz.

- oyun türkçe. yani yazılar, hikayeler falan hep türkçe. ayrıca türkçe seslendirme çalışmalarının devam ettiği çok ortada. çünkü oyunun ilk 3 görevinde size görev veren adamlar türkçe konuşurken, görev briefingleri falan türkçeyken, birden sesler ingilizce oluyor. attan düşmüş gibi hissediyorsunuz.

- oyunda birbirinden farklı çok fazla eşya var.gidip ilk birkaç görevinizi yapıyorsunuz, birkaç eşyanızı düşürüyorsunuz canavarlardan. özelliklerine bakıyorsunuz ; +20 güç +20 savunma + 50 hasar vs.

diyorsunuz ki tamam ben bununla op * oldum. ama öyle değil işte.

sonra şehre geri dönüyorsunuz. hazır aktif görevimde yokken şehirde dolaşayım diyorsunuz. diğer oyuncuları görüyorsunuz. adamların zırhları şövalyelerinki gibi falan. karakteri incele butonuna tıklayıp silahın üstüne imleci getiriyorsunuz ve ta daaa !!

+2850 güç
+3000 savunma
+1000 yaşam çalma vs.

kısacası apışıp kalırsınız...

- boss savaşları çok zorlayıcı. ancak zayıf noktasını bulduğunuz zaman öldürmek çok kolay oluyor.

- bu arada oyunda 9 farklı ırk var. bunlarda kendi içlerinde 5 e ayrılıyorlar. favorim drow ırkı. kurnaz düzenbaz olanlardan.

daha oyun hakkında yazılabilecek çok şey var ama yoruldum. oyunu oynamayı düşünüyorsanız bana buradan ulaşabilirsiniz, her türlü yardımı yaparım diyeyim ve bitireyim.

2. edit : Bugün saat 01:00 sularında 60. seviyeye de ulaştım. hayırlı olsun.
yeni başlamayı düşündüğüm ve daha tecrübeli arkadaşlardan yardım mesajı beklediğim mmorpg.
(bkz: neverwinter online)