bugün

kahve kültürü üçü bir aradayla başlayanların pek bir tuttuğu kahve...
nescafe de iyi kaktırıyor...
yahu; normal classic ya da gold nescafe'nin üzerine bakın...
ne yazıyor? ve çoğunuzun kullandığı kremanın üzerine...(süt tozu değil lan o, süt tozu; süt tozu diye satılır, kafi meyt diye değil)
oranları var orada... bundan bu kadar bundan bu kadar koyarsan ortalama bir kahve yaparsın diye...
acaba içtiğiniz üçü bir aradalar bu orantıyı sağlıyor mu? şekerden başka bir şey koyuyorlar mı? deneyin bakalım, aynı tadı alabilecek misiniz...

şimdi ben size bir tarif vereyim; hani uykunuzu açıyormuş(!) ya üçü bir arada...
nescafe classic içiyorsan;
2-2,5 tatlı kaşığı kahve, 1,5 tatlı kaşığı coffee mate... istediğin kadar şeker, ki tek şeker tavsiyedir...
gold içiyorsan, ki goldun tadı ve kokusunu içe çekmek, insana ayrı bir haz verir;
3 tatlı kaşığı kahve, 1,5 tatlı kaşığı coffee mate (1 de atabilirsin) ve yine tek şeker...

uyumayın yahu, kant iteliyorlar...
bildiğin nesquik.
son reklaminda yenisi cikti demelerine ragmen, ekrana koyduklari fotograf, eski nescafe 3u 1 arada nin fotografi olan nescafe urunu.
ilk piyasaya çıktığında mükemmel tada sahip kahve idi sonra şekerlendi şekerlendi ve mütamadiyen şekerlendi... o kadar şekerlendi ki iki senedir nefretimden şekerde kullanmıyorum! sonra türk milletinin ağzına layık bir şekilde şeker çorbasına dönüşmüş içeçeği bırakanlar oldu... şimdi mi? şimdilerde 1 ayda 3 güncellemeyle çıkıyor karşımıza yok yenilenmişmiş yok neymiş efendim de bi reklam kampanyaları neyim bırak ulan bırak içmiyorum goldunu da bozmayın .ikerim!
el ıslakken paketini açmak kabustur.
kahveden ziyade sıcak meşrubat olarak tükettiğim içecek.
ilk çıktığında mükemmel olan daha sonra tadı bozulan bir çeşit sıcak içecek tozudur. yarım fincan sıcak su ile karıştırılıp içildiğinde aranan tadı hala veriyor. son zamanlarda bol kahve ve bol krema gibi türevleride çıkmıştır. ancak sade şekersiz bir kahvenin * yerini asla alamaz.
ilk çıktığına nazaran ciddi bir lezzet eksilmesi olduğu doğrudur. ancak eskiye oranla daha az suyun içine atarsanız daha fazla verim alabilirsiniz.
fazlaca şekerlidir, içerken nescafenin tadından çok şerbetli su tadı bırakıyor damakta. ayrıca sabahlanacak gecelerde kesinlikle içilmemeli, fena uyku yapıyor.
bir kahve üreticisi ile yapılan röportajda kahve cekirdeğinden değil, kahve çekirdeği işlendikten sonra geriye kalan kahve tozlarından yapıldığını okumuştum .
kahveye hakarettir...
geceleri yalnızlığı paylaşan sadık dost.
http://www.gag.web.tr/gor...dosya/11432951273un1i.jpg
iş yerinde kahvaltı yaparken hazırlanması en kolay sıcak içecek.
bizim bir arkadaşın lisedeyken kantinciye 3 ü 1 arada diyecegine "abi bi 7 24 verir misin" dedigi üründür.
ögrenci adamin gece yarisi en iyi arkadasi olabilme potansiyeline sahip karisim.
"nescafe bile 3ü 1 arada, ben hala yalnızım" geyiklerine malzeme olmuş, sınav zamanlarında öğrencinin en motivasyonu yüksek dostu.
lafı degiştirmek için ideal bir konudur.
bol kremalısı şahane olan kahvemsi.
"üçüne beşine bakmam içerim abi" diyip içilen türk kullanıcıların "içine mesir macunuda koysalar olmazmıydı" gibi serzenişte bulunduğu içtiğin zamanda bi bok anlamadığın içecektir.
zaman zaman üstünde gösterdiği kesme işareti üzerinden değil de tam tersinden ancak açılabilen portatif kahve gereksinimleri.

bu sadece bana mı oluyor merak ediyorum, yok banaysa hakaret gibi. kesme işreti koymuşsun kendimi yırtıyorum oradan açılack diye yok, tam tersine bakıyorum şrak oluyor. 3 seferdir böyle.
kahve bağımlısı olan şahsıma çok şekerli gelen ürünlerdir.
var mı sadesi gibi?

ayrıca; (bkz: jacobs monarch)
(bkz: üüü)
kahvenin en lezzetsiz ve mide bulandıran hali. bu bulaşık suyu gibi kahve ile alakası olmayan şey özellikle reflü, gastrit gibi sorunları azdırmada birebir...
bana hep sınav haftalarını hatırlatır o uykusuz geceleri.