bugün

bir erkek ''nereye gidelim?'' diye sormayacak. koluna takıp şuraya gidiyoruz diyecek.
hiç bir yere gitmek istemeyen erkektir.
kararsız erkektir. erkek dediğin kafasında bir yer belirleyip hatununa sorup o doğru düzgün bir cevap vermezse kafasında belirlediği yere götürmelidir kişiyi.
nezaketen soruyordur. kızın o gün gitmek istemiyeceği mekan olabilir. açık hava isteyebilir, kapalı yer isteyebilir. tuvalete yakın bir yer isteyebilir. allaha uzak bir yer isteyebilir.

sonuçta erkeğin kafasında zaten yer bellidir. o yer bütün kürreyi arz dır.
Bir özgüvensizlik bir haller. Hiç çekilmez, nasil soğutuyor beni.
-nereye gidelim?
bilmem, fark etmez nereyi istersen.
-bilmiyorum ki bende. nereye gidelim?

işte bu noktadan sonra agzına kürekle vurulması gereken erkektir.
sorduğu kişiyi; evinden, okulundan veyahut iş yerinden almış, altında arabası olan erkektir.
kuvvetle muhtemel akabinde de aç mısın diye soracak ona göre güzergahını belirleyecektir.

severiz kendisini, sağolsundur.
-gerçekten de güzel filmdi..
+valla öyle...
-eee.. nereye gidelim?
+yemeğe!
-yuh!
+öyle değil be şaşkın...
her seferinde tonlarca mekan ismi saydıktan sonra kızın dediği yere gitmek zorunda kaldığı için işin kolay tarafına kaçmıştır.
yaninda o oldugu surece mekani zerre kadar onemsemeyen eger karsisindakinin ozel olarak gitmek istedigi yer varsa oraya gitmeyi mantikli goren erkektir.
erkekleri itici yapan detaylar kapsamına giren erkektir anladığım kadarıyla, erkek bu tür konularda baskın olması gereken taraftır, nereye gidelim diye sormak yerine götüreceği yeri söyleyerek karşı tarafın tepkisini ölçmesi daha hayırlara vesile olur.
niye bu kadar yerin dibine sokulduğunu anlayamadım ya la! fikri olmayabilir; gidilecek yerin önemi olmayabilir; sorunun muhatabı kişinin isteğine daha çok önem veriyor olabilir. olabilir yani. fazla üstelenmemesi lazım gelir.
cidden kararsız, fikri olmayan bir erkek olabileceği gibi çok da farklı bir durumun içinde bulunan erkek olabilir. mesela bir kız arkadaşım otçul beslenirken bense etçil besleniyorum. paraya kıyıp iyi bir restorana götürmüştüm. ben orada bilmem ne soslu tavuk yerken, o da salata almıştı sağ olsun hesabı fazla sokmamıştı. oh mis rejimde herhalde bu kız çıkmaya devam diye düşünmüştüm. aradan baya bir zaman geçti sonra öğrendim bunun et yemediğini. sonra ona sormaya başladım artık nereye gidelim, nerede yiyelim tarzında. bunun bir kıza sorulabilecek en kötü şey olduğunu bilmiyorum o zamanlar. abi beyoğlu'nda küçük ama afili bir salata mekanına girdik. sen de durum yersin dürüm var buralarda dedi. iyi o zaman peki falan kafaladı beni. şansa bir dürüm istedim içinde yumurta akı vardı, bildiğin dilimlenmiş koymuşlar. işte o an ilişkinin bittiğini anladım. aslında daha önce kasaya o kızın aldığı salata ve benim aldığım dürüm için ödeme yaptığımda anlamıştım bittiğini ama zorlanın zararı yoktur diye düşünmüştüm. ha o zamandan sonra dersimi aldım mı, aldım. kimseye önermem. sorarsanız da ya yakın bir arkadaşınız olsun veya çok uzun zamandır çıktığınız bir kız olsun, aman diyim.

edit: imla
bok yiyen erkektir, hadi şurya gidelim dese hatunun fikrini sormadı diye kablama,
nereye gidelim yavrum? dese kararsızdır.

amk bazen ne kadar çok sorumluluk yüklüyorsunuz bir gariban erkek kişisine yaa.
+Canım sinemaya gidelim mi?
-Olmaz canım Demirsporun maçı var.

tepkisini alacağıma eminim.
ben bu karıyı bu gece yalarım düşüncesi götüne kaçacak gençtir. plansız programsız ayrıca.
Param yok ona göre demeye çalışan erkektir.
sopalık, özgüvensiz erkektir.
insan düşünür plan, program yapar daha hatun kişisi ile görüşmeden önce.
sanki erkek kankasıyla buluşup rakı içmeye gidecek.
aslında eve gitmek isteyen erkektir.
Karşındaki kişinin düşüncelerine önem veren erkektir. Gidilecek yeri erkek belirleyecek diye bir kural yok sonuçta.
Özgüvensizlikle, düşüncesizlikle falan ilgisi yoktur.

"Hadi size/bize gidip film seyredelim" cevabını duymak isteyen erkektir. Lakin bunu hiç duymayacaktır, koca bir "bilmem" cevabıyla yetinecek ve sonra burger king'te ikili menü yiyeceklerdir.
"ebene" diye cevap verilmesi gereken erkektir. bir fikrin olsun ulan. bir şey söyle, "şurası çok güzelmiş, hadi oraya gidelim" de.
ortak bir noktada buluşmak için sormuş erkektir. özgüvensizliğe yorarak orospuluğun lüzumu yok.
Sana mı gidelim, yoksa bana. Komsular görmesin söyler hemen anama.

Manga şarkı sözlerini hatırlatmıstır.
kızla pes atmak istersin, kız sinemaya gitmek ister.
kıza sorulmadığında kızın peste çakıp göndermesiyle gece biter.