bugün

Hastalıgım yuzunden.
evlilik pahalı. hele çocuk da olursa daha pahalı.

kız çalışmıyor. yani evlenirsek bütün maddi sorumluluğu bana ait olacak. lan ben kendime zor bakıyorum.
Tamamen duygusal.
Evlenilecek kişiyi bulduğum zaman evlenmeyi düşünmüyordum.

Şimdi de onun gibi bulamıyorum.
Çünkü daha gencim ve zamanım var. Bir iki yıl sonra belki evlenirim ama iş bulabilirsem tabiki. Yoksa o işte nanay.
2. el olduğum için görücü gelmiyor .
çünkü akıllıyım, gerizekalı değilim sizin gibi! ( bana diyor).
Bankacıyım her gün ütü yapmayı kimse göze alamıyor sanırım.
Sen şöförsün dediler kız vermediler.
Evlenene kadar kendi kendime sorup durduğumdur.
Sakin, derin nefes, evlenince geçiyor ki o da marifet değil.
Okul bitecek , tus geçilecek, uzmanlık bitecek , bir de aralara sıkışan doğu görevleri var. Etti mı sana 30 yas. Daha çok var bee.
okuyom ben yaa.
Evlenme teklifi geldi de biz mi kabul etmedik?
güven, şüphe, umutsuzluk ve bir de klasik olacak ama ‘böyle bir dünyaya çocuk getirmeme’. evet, ben daha eşime güvenmiyor iken bir de çocukların problemleri ile mi yasayacağım.ben evde yokken karim eve erkek atmasın, kızımı kimse sikmesin oğlum kova yapmasın diye neden uğraşayım ?

henüz 25 yaşındayım ama evlenmekten son derece kaçmamın ve bir gün evlenmek istemememin yegane nedenleri bunlar.
Ciddi ciddi evlilik teklifi almadim.
Hiç bu kadar ciddi bir entry gireceğim aklıma gelmezdi.
nikah memuru müstakbel eşime sordu:

"sen, falancanın oğlu adgg yi eşin olarak kabul ediyor musun", o da "evet" dedi.

sonra bana döndü. tipime uzun uzun baktı. sonra tekrar kıza döndü:

"kızım bak emin misin, bir daha düşün istersen" dedi, kız da "evet eminim" dedi.

sora nikah memuru tekrar bana döndü, yine uzun uzun baktı, sonra tekrar kıza döndü:

"kızım bak benim bir yeğenim var, onu yapalım sana, şunun tipine bir bak evlat olsa sevilmez" dedi.

kız da dünden razıymış, başka birini bulunca "tamam olur" dedi.

hani şu röportajda "a- eşinizle mi" deyince direkt "b şıkkı" diyen teyze gibi.
tam kıyısından döndükten sonra zaten bir daha öyle biri karşıma çıkmadı , bundan sonra da çıkacağını sanmıyorum .
40 yaş sonrası kedi almak niyetindeyim.
evlenmemiş kişilerin kendini savunma sorusudur.

şahsen "neden 2. kez evlendim" sorusunu kullanmaktayım.
Çünkü beynim var.

Şaka be...
Bulduk da evlenmedik mi sanki?
Vardı da geri mi teptik?

Neyse.
nikahta kel ahmet vardır dediler.

benim de kel insanlardan ödüm kopar coni abimiz sağ olsun.

edit : ulan ben bu anı önceden yaşamıştım he, valla dejavu. yine böyle bir entry girdim hepiniz eksilemiştiniz.
devamı gelmiştir.

(bkz: gelmeyen pazartesi)
istanbul tüyap kitap fuarında 7 kasım cumartesi 15:00-16:00 ve 14 kasım cumartesi 15:00-16:00 arasında yitik ülke yayınları standında imzalanacak kitap.
Bir oturusta bitirilen kitap olmus. Zamaninda entryleri okurdum tabi kitap haline gelmesi daha guzel olmus. Anlamadim gitti nasil bitti.
Mynet Trend'de çok güzel bir derleme yapmışlar kitaptan. Hazırlayan kişinin ellerine sağlık. Duygulandım Pazar Pazar.

http://www.mynet.com/my/r...uzerine-10-hikaye-1062249
internet üzerinden bugün siparişini verdiğim kitaptır. yazarını sevdim, kitabını da seveceğim.