bugün

kendisine bir dönem çok sayıda fanatik hayran edinebilmiş siyasi lider.

milyonlarca insandan oy alabildiği dönemde, çok şiddetli savunucularından biride komşumuz ali amcaydı. o dönem aklım erdiğince ali amcayı uyandırmaya çalışır, akşamları geç saatlere kadar çok şiddetli tartışmalara girerdim. bu adam ali amcanın gözünde öyle büyüktü ki, aleyhinde kurduğum en masum cümlelere bile ağzından salyalar akıtarak karşı çıkar, gözlerinden ateş saça saça bağırmaya başlardı. gel zaman git zaman, dönemin meşhur yolsuzlukları gün yüzüne çıktıkça milyonlarca insan gibi ali amca da güzel rüyasından mecburen uyanmak zorunda kaldı. ufak tefek yolsuzlukları sindirdiyse de, tirilyonlarca lirayı hazmedebileceği bir yerinin olmadığını farketti ve son kalan %1 lik gruptan kendi rızasıyla ayrıldı. tabii o dönem takdir edersiniz ki ali amca için hayli sıkıntılı geçti. küçük bir çocuk ona gecelerce yanıldığını anlatmaya çalışmıştı ama o bir çocuktu ve ali amca kadar öngörü sahibi olması mümkün değildi. yıllar sonra o küçücük çocuk haklı çıkacak ve ali amcanın yıllarca her mecliste bağıra çağıra savunuculuğunu yaptığı siyasi oluşum, ali amcayı hayal kırıklığına uğratacaktı. ali amcayla aramızdaki kaçınılmaz soğukluğu da tahmin edersiniz. bir daha ne o benimle siyaset konuşmaya meyil etti, ne de ben ona herhangi birşey ima ettim. sanra ben o mahalleden biraz uzağa taşınmak zorunda kaldım. ortak tanıdıklarımızdan duyduğum kadarıyla necmettin erbakan için herkesin sarf ettiği o meşhur cümleyi o da ağzından düşürmüyormuş (bkz: bu ülkeye en büyük kötülüğü bu adam yaptı). ali amca şimdilerde ne mi yapıyor? söyliyim ateşli bir akepe savunucusu. şimdilik anlam veremediği yolsuzlukları hazmetmeye çalışıyor, ikinci kez aynı çukura düşmüş olabileceğine inanmak istemiyor. o küçük çocuğun ali amcasına söylemek istediği çok şey var ama duyduklarıma göre ali amca şimdilerde hiç bir karşıt görüşe tahhamül gösteremiyormuş. tıpkı yıllar önce olduğu gibi...
atatürk maskesi altinda kendilerini milliyetci gösterenlerden * daha vatanseverdir.

http://www.youtube.com/watch?v=hAATe9YATj4&feature=related
özlenendir.

http://www.youtube.com/watch?v=XoEkBf7a0TM
-şuan rauf denktaş bizi izliyorsa, yaşa erbakan bi sen varsın diyor.

birtanesin sen erbakan. allah rahmet eylesin.
Korkaklığı ve sıvamasıyla ünlü türk siyasetçisi.
söylediği yalanlarla cehennemin dibindedir artık...

not, eksilendi ama iyi demişim sabah sabah lan -hahahahhhha.
nitelikli dolandırıcıdır.
Velayet-i fakih gibi şii geleneklere özenen rahmetli siyasetçi.
zekasinin en acik kanitlarindan birisi ise anitkabir defterine yazdigi yazidir.

"aziz atatürk! bu millet yaptıklarını asla unutmayacak"

Hocama sonuna kadar katiliyorum, Allah(cc) ondan razi olsun. Amin!
sikkofield'ın yazılarında anlattıklarını çıkıp söyleyebilmiş nadir adamlardan. yine de pek tutmam.
bazıları tarafından fazla abartılan bazıları tarafından ise yerin dibine sokulan siyaset adamıydı. din sömürüsü vesaire yaptığı söylenebilir ama şimdikilerin yanında din sömürüsü konusunda çaylak kalır. dinci takımından nefret eden bir insan olarak kendisini takdir ettiğimi ve oldukça zeki bulduğumu söyleyebilirim. en azından güzel projeleri vardı.

kayıp trilyon olayı ise kafaları kurcalayan bir soru hala zihnimde. siyaset kirli bir oyun iftira atılmış olabileceğini düşünüyorum. yok eğer gerçekten çaldıysa hesabını rabbine nasıl verir bilmiyorum.

adnan oktar denen şahıs tarafından mehdi ilan edilmesi ise anısına hakarettir en azından.
bu ülke 'atatürk' ten sonra bir tane adam yetiştirdi, o da dinci çıktı.

ismet inönü
türkiyenin değil almanyanın değerlendirdiği büyük insan.
almanya'ya hizmet edip türkiye'den trilyon götüren adam.

(bkz: kayıp trilyon)

(bkz: akgün erbakan)

hala pohpohçuları var. bu siyasetçiler size ne yapsa mübah aslında andavallar.
kadayıfın altı kızardı vecizesinin sahibi.
(bkz: müslüman siyasetçi olmanın avantajları/#14635902)
Derin adamlardan birisiydi.
Hesabını Allah'a veriyordur.
bu dönemin hükümetini yetiştirmiş zeki siyasetçi.
meşhur gulu gulu dansı üzerine "gulu gulu dansını zenciler yapar ve zenciler eğitimsizdir, cahildir." yorumunu yapıp beni benden alan patates dini müritlerinden. memlekete kazandırdığı müthiş, her biri birbirinden nadide değerlerden birkaçı:
(bkz: şevket kazan)
(bkz: hasan mezarcı)
(bkz: şevki yılmaz)
(bkz: hasan hüseyin ceylan)
(bkz: ibrahim halil çelik)
ölümünün üzerinden 1 yıl geçti ve reklam panolarından geliyor ;
türkiye hocasını unutmadı. *
sağ da solda "türkiye hocasını unutmadı." gibi saçma sapan pankartları bulunan şahıs, onu bırak aklımıza bile gelmedin desek yeridir, birde bizim orda çocuklar pankartları tek tek parçalıyorlardı, asanlar eğer okuyorsa haberi olsun.
çırağının icraatlarını görünce mumla aranan adam.
istemeden de olsa türkiye'ye ak parti hükümetini kazandırarak, yaptığı siyasi hataları affettirebilen kişi. eğer 28 şubat süreci olmasaydı türkiye bugün hala mesut yılmaz'lı, tansu çiller'li, deniz baykal'lı koalisyon hükümetleriyle cebelleşip duruyor olacaktı.
Ülkeyi karanlıktan aydınlığa götürürken tam bir osmanlı ruhu kazandırırken eski verimli günlerimize geri dönecekken Amerika tarafından emredilen bir darbe sonucu koltuktan indirilmiş kim ne derse desin bugüne kadar devletimize en hayırlı hizmeti yapmıştır kendisi.
--spoiler--
bize ne amerikadan?
http://youtu.be/GmEDso8zvwI?t=1m3s
--spoiler--
yeni nesil alman panter tanklarının motor geliştirme aşamasında üst düzey çalışmış ve bu sebepten almanyadan pek çok ödül almış, yeni nesil her model mersedes arabasının motorunda ismine ithafen "erbo" diye bir parça bulunan, türk siyasetçisi ve mühendisidir.