bugün

bir zamanlar trt birdeki dizi..
bir de bazen insanlarin birbirine yalan söylerken kullandigi nacizane cümle..
ayrılmamız gerekiyor cümlesinin çaresiz yüz ifadesiyle söylenen az kırıcı hali.
(bkz: yaklaşma kaçınma)* *
(bkz: ikilem)
(bkz: ne birarada yapabilmek ne de onsuz yapabilmek)
ne seninle ne sensiz
veya
with or without you
sezen aksu'nun bir şarkısında geçer bu söz
(bkz: tükeneceğiz)

edit: baktım da ne böyle senle ne de sensiz olarak geçiyormuş. *
bunu adı tutkudur. ittirirken bir elinle diğeri ile kendine çekmek gibi . dengesizce bişeydir.
(bkz: with or without you)
varlığında yokluğunda yetmiyor cümlesinin eşmanalısı cümle.
deliyürek dizisinde kuşçunun avukat ayşegül'e yusuf'a olan aşkından dolayı söylediği sözdür. olayı anlamış mıyım der gibi söyler (bkz: kuşçu) bu sözü.
istediğim gibi birini bulana kadar seni stepne olarak bulunduracağım yanımda.
sanki bi yere yetişmek gibi aşk, evden çıkıp bi yere varmaya çalışmak gibi sağanak yağmurda..

birini çok sevmek gibi, onunla boğulmak gibi de ama..

onu deli gibi istemek gibi aşık olmak ama onunla huzurlu tek bi nefes alamamak gibi de.

"ne seninle ne sensiz" gibi bişi yaşamak. her çuvallamada seni aramak gibi, her adımda senden vazgeçmek gibi.
madem öyle, bari bir yerden kes, umut verme denilir. ama malesef bazen yaşanmak zorundadır. bir bakıma milena'ya meltuplar'da da bu durumdan söz edilir...
sezen aksu'yu akla getirendir. ne bir arada...
Ayrılsakta beraberiz diye bir dizi vardı onun jenerik şarkısında geçiyordu.
Ne seninle ne sensiz bu aşk inan çaresiz...
Heralde.
Fox TV de yeni başlayan, Seda Akgül'ün sunduğu; ayrılmak üzere olan çiftleri psikiyatrist ve avukat eşliğinde barıştırmaya ya da dostane bir şekilde ayrılıp kimsenin üzülmemesini hedefleyen iyi niyetli bir program.
Seda akgül evlenir evlenmez boşanmış bi insan. Nasıl barıştıracaj acaba. Hiç izlemedim izleyeceğimi de sanmıyorum.
Feyza altun için izleyebileceğim bir program.
Hayatımda izlediğim en vasat program.
Feministlerin taptığı feyza altun tüm sosyal hesaplarında programınının reklamını yapınca izleyeyim dedim.
Konusu şu; ilişkilerinde sorunlar yaşayan evli çiftler geliyor. Bir psikiyatr , birkaç evlilik yapmış bir sunucu (kelin ilacı olsa başına sürer) bir de avukatımız var.

Psikiyatr yapıcı olurken, feminist avukatımız her fırsatta erkeği gömüyor ve boşanmanın doğuracağı sonuçları anlatıyor. Gayet tatlı bir dille. Evet cidden programın adının hakkını veriyorlar.

Kardeşim boşanacaksanız onurunuzla gururunuzla boşanın. Bu programlar para mı ödüyorlar nedir. Ne meraklısınız rezil olup kendinizi küçük duruma düşürmeye.
Yanlış kişiye aşık olanların bir süre yaşadığı sendrom.
ne uzak durabiliyorum ne de yakınlaşabiliyorum.