bugün

8.5 yıllık yıkım dönemini özetleyen cezadır.
Karayolları Trafik Kanunu'nun 26/2 maddesinden bihaber olan kişilerin anlamadığı cezadır.

aferim oğlum, siz bu kafayla devam edin. kuralı uygular, neden kuralı uygular dersiniz. kuralı uygulamaz niye kuralları uygulamıyor dersiniz.

bu polisler size ne yapsın lan?

(bkz: Karayolları Trafik Kanunu 26 ncı madde)
karayolları trafik kanunu'nun 26/2 maddesinin kaç küsür yıldır uygulanmayıp o gün mü uygulanacağının tuttuğunu
bilmeyen şakirt yobaz tayfanın türklüğünden utanan gülen gençliğinin kabul ettiği cezadır.
(bkz: kürt açılımı)
kanun var, yasa var. burası da bir devlet. adam yolcu taşıyor ama arka camını kapatıyor. insan taşıyor. trafiğe çıkıyor başkasının canını tehlikeye atıyor. zaten eğitim seviyesi düşük. hiç bir trafik kuralını uygulamıyorlar...

bazı şeylere gaza gelmeden mantık çerçevesinde bakmak gerekir.
oraya yazacaktın bak 'padişahımız tayyip çok yaşa'yazacaktın oraya 'inadına akp'bak bakalım ceza kesilirmiydi.
arkadaş benim anlamadığım bizim arabanın arka camında da aynı yazı mevcut ama bize ceza kesilmedi.bu kanun
her yerde ayrı uygulanıyor olsa gerek.
1.5 yıl önceki haberin buraya neden bugun girildiğini anlamakla beraber, olayın gerçeği şoförün dikiz aynasından baktığı zaman arkadaki aracı görmesini engelleyen yazı,resim,işaretlerin çıkartılması ve ilgili madde gereğince ceza kesilmesinden ibarettir, yani bu ceza sadece ne mutlu türküm diyene yazanlara uygulanmamıştır, provokasyona hiç gerek yoktur.
http://www.youtube.com/watch?v=iV7FsGcfm0E
kürt açılımı zarar görmesin diye yapılan cinliklerden sadece biridir.bu yazıyı dağlardan da sildiler.
yasaları uygulamak işine gelen kısmını uygulamak değildir. yasa koymak da yine s.kinin ta..ağının keyfine göre de yasa koymak olmamalıdır. ama o kadar koyun olduk ki artık sokakta yakalayıp kaşının üstünde gözün var diye de ceza keserler, "birader in aşşaa burası benim kaldırımım" diye özelleşmiş kaldırım sahibinden de ayar yeriz.
vatan, din, laiklik gibi değerelerimiz elden gidiyor ama hala uyuyoruz. sesini çıkaranlar da ya cezaevine gidiyor ya da polislerden dayak yiyor. özgürüz ya fikrimizi açık açık beyan edebiliyoruz ya daha ne olsun. bi dolmuşçu da ırkçı yazılar yazmasın canım ne var. ama bir kürt "ne mutlu kürdüm diyene" yazsa bişey olmaz çünkü onların haklarını savunan bir örgütleri var ve güçlüler, çünkü kah içerde kah dışarda mükemmel bir şekilde destekleniyorlar.
bi amerikalı "kuran değil incil" gibisinden bir şey yazsa o da ceza almaz. çünkü ortadoğunun anasını s..me projesinde yoldaşımız.

bu ceza da kelimelerin kifayetsiz kaldığı durumdur.
söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil
arabalarının camlarını kapatıp görüş açısını düşüren trafik canavarına dönüşen tiplerin gelip burda çok akıllıca bir şey yaptığını sanıp bunu böbürlenerek anlatması ayrı bir komedi.

sen vatandaşsan bazı şeyleri kendin akıl edeceksin. polisin ceza kesmesi mi gerek? demek ki çok şanslısınız.. ya da adam bıkmıştır artık sizin gibilere ceza kesmekten. azıcık medeni olmayı öğrenirseniz anlarsınız ki, trafikte yüksek sesle müzik dinlemek yasaktır, gereksiz yere kornaya basmak yasaktır, camları birilerine hava basacağım diye kaplamak, film çekmek, sağını solunu döşemek yasaktır (yasağı, kanunu vs. geçelim bunlar yapılmaması gereken şeylerdir normal düşünen bir adam bunu yapmaz zaten) bunlar böbürlenecek şeyler değil.

kanunlar sonuna kadar uygulanmlı. bu kadar basit. bu konunun aksini düşünenin ciddi sorunları var demektir. ya da bildiğin mahalle delikanlısı işte.
sikerler öyle uygulamayı. madem bu kanun vardı da niye bugüne kadar uygulanmadı. tüm camları siyah filmle kaplı* araçlara ceza kesmeyen polis, yazıya ve bayrağa ceza kesiyor. halkı kışkırtmaya yönelik kasıtlı hareketler bunlar.
Allah korusun yazısını da kaldırırlar mı acaba.
trafik ceza kanunlarındaki "milliyetçilere ve ulusalcılara ceza kesilmez" maddesini hiçe sayan cemaatci polislerin varlığını gösteren olay.
içler acısı bir uygulamadır. cezayı kesen memurun ciddi bir şekilde sorgulanması gerekir. akli dengesinin araştırılması gerekir;

* ne mutlu türküm diyene yazısı var. 61 lira ceza kesmem lazım
- o niye o?
* kıllık olsun diye ehiehi
- siz sıyırmışınız iyice.
* valla can sıkıntısı işte,
- töbe töbeee
* he bi de fenerbahçe bayrağınıda sökün.
- ney
* söylemesi ayıp cimbomluyumda.
- sen sabır ver yarappim.
* çocuğunun resminide indir, kısırım ben.
- lan de get.
güvenliğimizden sorumlu trafik polisleri de bunu yapıyorsa halk ne yapsın, benim aracımda Atatürk'ün imzası var diye camı kırdılar ve karakola gittiğimde önemsemediler bile, ülkemizin içler acısı durumu budur.
abartılmaya başladı artık. bu dayatmaların karşısında durulması gerek.