bugün

bir nevi araf ta kalma durumu.. ne siyah ne beyaz her daim gri.. ne çok net ne çok anlaşılmaz belki flu.. her şeye rağmen çok zevkli, bazı şeyleri söylemeden yaşamak.. büyüsü bozulmadan devam ettirebilmek..
sevgiliyken yürümeyen ilişkiyi arkadas gibi devam ettirme isteğidir. ancak sanıldıgı kadar kolay değildir, günde binlerce kez seni seviyorum demek sonra onun bir baskasıyla olabileceğini düşünmek. insanın beynini kemirir durur, hasta eder.
boktan iştir. ne o öyle ikisi bir arada? az şeker koyulmuş bir tatlı, tat verir mi insana? tadı az olunca ve tatlı krizimiz varsa, toz şekere bile abanırız. sevgi ayrı bir ihtiyaçtır, arkadaşlık apayrı bir ihtiyaçtır. ayrı ayrı bulun efendim. istemez öyle ne idüğü belirsiz şeyler.
aşık olunmaması gereken insana aşık olunca, o da size aşık olmuşsa, arkadaşlık da artık sakıncalı olacağından, sevgili de olamayıp arkadaşlığı da bitirmektir.
kaçınılası durumdur. psikolojiyi alt üst eder. sonucu, ya mutlu bir çift, ya da düşman olunması mecbur olandır.
Hayatında çok değer verdiğin bir insanı kaybetmektir.
günlerce yanağınıza iğnelenmiş gözyaşlarından sonra alışmaktır gerçeğe.

ve gerçekçi olmakta yarar vardır.

geçer acısı...

illa ki.
çok zor bir durumdur.Sürekli dengeler değişebilir ve yanlış anlaşılmalar olabilir.Aşık olduğun tenini huyunu suyunu bildiğin birinin istemesende yabancı gibi durmasıdır
çoğu insanın dönem dönem yasadığı,muhtemelen içinden çıkamadığı,çıksa da mutlu olamadığı,mutlu olsa da unutamayacagı bir belirsizlik ve acı çekiş durumudur.
en sevdiğin arkadaşını kaybetmektir..günlerce düşünürsün, kendinle konusursun, sorularına cevaplar ararsın ve çözemessin ködüğümü..yerini doldurmaya çalışırsın, başaramassın..
(bkz: ispanya ya varmadan gemileri yakmak)
iki erkeğin ortaya çıkarabileceği ender bi durumdur. iki erkek birlikte okey, bilardo oynar kızlara bakar, kimine takar,ama eve gelip yatağa geçince de sevgilidir.sonra hitap şekli değişir !!
++''sevgili arkdaşım'' bana bi bardak su getirir misin?
üstü bıyık altı sakal durumudur, iki ucu b.k lı değnektir. en sevdiğin dostlarndan birini kaybettiğin andır. tecrübeyle sabittir.
siz hem arkadaş kalıp hem sevgili olmayı umarken nedensiz gelen bir bağlaç her şeyi bozabilir.
(bkz: fuck buddy)
tam olarak soyle birseydir.

(bkz: ne arkadas ne dost ne de sevgili olamamak/#4113649)
--spoiler--

"şundan kurtuldum ama en iyisi yan cepte dursun, arada bir keyfimize bakarız, arayı tam bozmayayım"

--spoiler--
sonuç burada yazıyor. tam olarak budur;
(bkz: eski sevgilisi çok olan sevgilinin akıbeti)
sonu genelde mutlu olmayan ikilem. bir insanın, diğerine yaşatacağı en son şey olmalı.
tam bir arada kalmaktır bu efendim. bir şeylerden deli gibi ürküldüğünden arkadaşlıktan ileri gidilemez bir türlü. bir yandan da bilinir ki arkadaş olunamayacak kadar komplikedir duygular. belki de birbirinden hoşlanan iki insanın birbirini tanıma evresidir ya da aslında iki kişinin birbirini fazla tanıması sonucu olmaz bu iş derken, bir yandan da ona doğru çekilmesidir. kısaca karmaşadır bu karmaşa.
(bkz: iki arada bir derede kalmak)
Tarifsiz acıdır. Pençesinden kurtulması gerekilen durumdur.
istediğin yaşayıp sıkıldığın an yol vermek yerine gelecek ilk soruda "biz neydik ki?" sorusunu sorabilmektir.
ilgili kişiyle ;öncesi sonrası farketmeksizin hiçbirşey olmak hiçbirşeyi olmak.