bugün

Gerçekleri kavramış yazarlardır. Eğilip kalkmanın zararlarını biliyorlardır.
ne yazık ki benim de içinde olduğum güruhtur. çok çabalıyorum 5 vakit namaz kılmaya fakat başaramıyorum.

farz ibadetlerinde riya, gösteriş olmaz yani 5 vakit namazı kılanın namaz kılıyorum demesi gösterişe girmez.
namaz ney ?
uyesi oldugum grup. namaz kiliyorum diye reklam yapan guya 'musluman' sozluk yazarlari var, ben de kilmiyorum diye reklam yapiyorum. probleminiz varsa sozlukten cikabilirsiniz.
kılmıyorum, ama kılsaydım gelip buraya reklamını yapmazdım.
Ben de kılmıyorum.
Bir de, sor bana müslüman mıyım ?
Cevabı da bilmiyorum.
severek dahil olduğum platform.
Allah hidayet versin, yakın zamanda başlasınlar inşallah.
müslümanlar temiz çorap ve don giymeyi öğrendiklerinde camide kılmayı düşünüyorum. birde eğilirken göt çatallarını kapatsalar güzel olucak.
edit. bayramda baskıyla camiye giden bi atayizt.
Kuran'da su zamanlarda su sekilde namaz kilin seklinde bir ibare olmamasini dikkate alan yazarlar olabilir. Tum dinler gibi islam'da da bunun cezasi " olumden sonra boku yiyceksiniz olm " seklindedir. Bu da tum dinler gibi islam in da korku uzerine kuruldugunun isaretidir. Islam dini ile birlikte gelen kan, barbarizm gibi olgularin sasilasi sonuclar olmadigi asikar.

Bir inanc sistemi olan dinlerin bireylere "yaptirim" uygulamaya kalkismasi, bunun cezasini da, mukafatini da olumden sonra verecegini soylemesi enteresan. Bunu inanilabilir bulan ve bu baglamda " simdi biraz yoruluyorum ama oldukten sonra kralim lan ben " zihniyetindekilere basarilar.

not: galatasarayli bir museviyim.
Acilen namaza başlamalıdırlar.

Ya sen namaz kılmadan, senin namazını kılarlarsa!
Dini görüşü farklı olabilir veya müslüman olup vakti olmayabilir.
namaz kılan sözlük yazarı kadar normaldirler.
neden silinmediklerine bi türlü anlam verilmeyen insan(?) sürüsüdür.
ibadetinde kabahatinde gizli olanı makbuldür.
kılsa da kendine kılmasa da kendine olan yazarlardır.
herkesin imtihanı farklıdır kiminin namazla kiminin imanla kiminin işte bir sürü şeyle... o yüzden kişi ilk önce kendine bakıp ben zaaflarımı nefsimi halledebildim mi diye düşünmeli. parayla imanın kimde olduğu belli olmaz bi bakmışsın sen cehennemde yanarken o sana cennetten el sallar, haa burdan kılınmasın gerek yok gibi birşey de sakın anlaşılmasın
dünyadaki durum kısaca şudur: sanık sandalyesindeki iki kişiden birinin diğerine sen idamlıksın demesi gibidir. aslında ikiside sanıktır ve kararı hakim verecektir.
bu dünyada hepimiz bir anlamda sanık durumundayız. bunu ister kabul eder ya da etmezsiniz. kendi halimiz ortadayken diğerleri hakında hüküm bildirmek bizim hakkımız değil. hele de kişi kendini açıkça inanmayan biri olarak göstermemişse ona kafir demek çok büyük günah olur.
kimilerinin , cehennemde ateşten gömlekler giyip derilerinin cayır cayır yandıktan ve artık acıyı hissetmemeye basladıkları anda onlara yeni doğmuş bebek derisi giydirileceğini, gözlerinin ebabil kuşları tarafından yuvalarından çıkartılmadan tiftik tiftik yenileceğini, kemiklerinden sıyrılan etlerinin daha kızgın kumlara dahi düşmeden büzüşüp yok olacağını, sonsuz bir ceza içinde umutsuzluktan ve dahi susuzluktan kavrulacaklarını, oldu ki bu cezanın 1 milyon, hayır 1 milyar , hayır tamı tamına 5 milyar yıl sonra dahi biteceğini bilseler mutluluktan göz yaşları dökeceklerini zannettikleri yazarlardır.

sana ne la hıyar.
ilahi merciler tarafından ifadesi alınacak olan yazarlardır. (bkz: bize laf düşmez) ayrıca (bkz: her koyun kendi bacağından asılır)
inanç özgürlüğü neticesinde inançları, ibadet özgürlüğü neticesinde ibadetleri yargılanamayacak yazardır.
(bkz: ben afedersin)
''sana ne imina godumun geri zekalısı'' diye cevap hazırlayan sözlük yazarlarıdır.
(bkz: fişleniyorsunuz söyleyeyim)

kim ben mi ? elimden geldiğince vakitleri kaçırmamaya özen gösteriyorum mübarek.
(bkz: sen kaç beni tanıdılar)