bugün

allah'a nasıl ve ne şekilde hesap vereceklerini merak ettiğim sözlük yazarlarıdırlar. gerçi onlar bunu kabul etmiyorlar. ben allah'ın varlığını kabul ettiğim için böyle bir söylemde bulundum. yoksa allah'a inanmayan adama "sen nasıl allah'a hesap vericen lan?" demek ahmaklık olur.
allaha nasıl ve ne şekilde hesap verecekleri kimseyi ilgilendirmeyen sözlük yazarlarıdır.
toplum tarafından kafir yakıştırması yapılan kimselerdir.
hatta belki oruç da tutmuyorlardır.
(bkz: bu başlıkta birilerini fişliyoruz)
başka dine mensupturlar. inançları başkadır. *
kim: (bkz: cinneti manyak)
neden: gerek duymuyor.

not: benim yerime sen mi yanacaksın lan ibne!
tanrıya vereceği hesap kimseyi bağlamayacak olan sözlük yazarlarıdır.
(bkz: başlıklarla tanrıya yağcılık yapmak)
islam değil de başka bir dinin mensubu olabilir bu yazarlar.
ateistler neyse de, kimliğinin öte tarafında "islam" yazıp da inanmış gibi yaftalanan, aslında iman etmeyen sözlük yazarları var ya; onlara üzülüyorum.
namaz kılmamak kişiyi dinsiz yapmaz, gene Müslümandır.
Müslümanlık için Allah(cc)'a iman ve Hz. Muhammed'in(sav) onun peygamberi olduğunu kabullenmek yeterlidir.
namaz kılmamak günahkar yapar kişiyi, günah defterinde günah birikir.

namaz kılmak başka, Allah(cc)'a inanmak başka şey. teorik başka, pratik başka.
tabii Müslümanım diyen insanın kılması en güzelidir, hem ahireti açısından hem kulluk görevini ifa etmesi açısından.
milleti fişleyip ne yapacağı belli olmayan yazar curcunası.

ne edecen kardeş, yerine mi kılacan milletin? ikindi yaklaşıyor bak, geyiği bırak da abdestini al. allah kabul etsin.
iki kategoride incelenmesi gereken yazarlardır:

1- ait oldukları inanç, kendilerine böyle bir ibadeti emretmemiştir.
2- müslümandırlar, fakat namaz kılmamaktadırlar.

ilk maddedekilerin namaz kılmak gibi bir zorunluluğu yoktur, zira namaz sadece müslüman olanlar içindir. dolayısıyla bu yazarlar namaz kılıp kılmamaktan dolayı bir sorumluluk taşımazlar. (hıristiyan, musevi, budist, brahman, atesit vs. insanlara "neden namaz kılmıyorsun lan" denmez. aslında hiç kimseye "neden namaz kılmıyorsun lan" denmez. hatta kimseye "lan" denmez. )

ikinci maddedekiler inandıkları halde namaz kılmayan yazarlardır. bu yazarlardan inandıkları gibi davranmaları beklense de, neticesininin neden ve niçinleri sorgulanmaz. (hiç kimsenin bu yazarlara da "neden namaz kılmıyorsun lan" deme hakkı yoktur. aslında hiç kimsenin, hiç kimseye "neden namaz kılmıyorsun lan" deme hakkı yoktur. hatta kimsenin kimseye kimseye "lan" deme hakkı yoktur. )
ne ararsın tanrı ile aramda
sen kimsinki orucumu sorarsın....

diye devam etmek istediğim konudur...sizene yahu kılan kılar canı istemeyen kılmaz..ben kılmıyorum şahisen...kafir mi oldum şimdi afedersiniz ? gavur mu oldum yani ? sorsanız takkecilere göre bizim gibiler dinsiz ateist kansız gudubetleriz ama onların ben ta amlarına koyayım afedersiniz..

(bkz: bi siktirin gidin)
fazla merak etmenin iyi bir şey olmadığı gerçeği'nin ispatı.
eğer bunlar islam dinini kabul görüyorlarsa benliklerinde, yanlış yapıyorlar demektir.

walter klemmer klavuzluğunda iyice batağa sürükleneceklerdir.
allah'a ve elçisine inanmak yeterli imiş. tamamıyla yalan. boş cümleleri.
dini kimden öğrenmiş bu yazar merak etmekteyim.

bir kere kuran'ı açmamış yazar hüküm verebiliyor burada neyin ne ile ilgili olduğu hakkında.

namaz, allah'ın kelamı olan kuran'da da belirtildiği gibi "farzdır".

farz: allah'ın zorunlu kıldığı eylem, fiil.

allah'ın varlığığına inanan kişi,
allah'a ve hz. muhammed'e iman etmek zorundadır.

imanın şartları;

1-Allah'ın birliğine inanmak.
2-Meleklere inanmak.
3-Kitaplara inanmak.
4-Peygamberlere inanmak.
5-Ahiret hayatına inanmak.
6-Hayır ve şerrin Allah'dan geldiğine inanmak.

islamın şartları;

1-Kelime-i şahadet getirmek
2-Namaz kılmak.
3-Oruç tutmak.
4-Zekat vermek.
5-Hacca gitmek.
(bkz: münafık pezevenkler)
Kılanların dini görüşüne saygı gösteren yazar.Ayrıca "Allah ile benim aramda,kimse karışamaz" diyip haklı olan yazar.

Not :Namaz kılıyorum.Kılmayanlarada saygı gösteriyorum.Herkesin kendi bileceği iştir.
(bkz: tanrıyla kul arasına kimse giremez)
(bkz: size ne lan benim inancımdan)
(bkz: beni tanıdılar siz kaçın)
-----başkasına göstermek için müslüman olanlar--
islam'ın magazincileridir bunlar. kim içmiş, kim sıçmış, kim sevişmiş ona bakarlar, ancak onları konuşurlar. başka örnek bilmezler. bu içenlerin, sevişenlerin mezhepleri, etnik kökenleri, memleketleri onlar için karalamaya diğer araçtır. biri içti mi? yandı o memleket. biri sevişti mi, sıçtı o mahalle.

konuşurlar konuşurlar da bir kendilerine bakamazlar. islam hoşgörü diniymiş, herkes kendi yaptığından sorumluymuş, sen kendine bakacakmışsın anlamazlar. takiyyeleri engeldir. çünkü onlar kendileri için değil, başkasına göstermek için müslümandırlar. gıybet etmemeyi bile beceremezler. istediği gibi giyinmeyen birine bakmamayı bile beceremezler. onlar, kur'an'da yazmasa insanlara hoşgörü göstermeyi bilemeyecek insanlardır. kur'an'da yazdığı halde hoşgörü göstermeyi beceremeyen insanlardır.

onlar islam'ın düşmanı,
onlar islam'ın savunucusu,
onlar islam'ın cellatı,
onlar islam'ın yayıcısı,
onlar muhammed'in askeri,
onlar ehlibeytin katili,
onlar alevilerin katili,
onlar namazında niyazında,
onlar sandık başında,
onlar devlet başında,
onlar çalan,
onlar çırpan,
onlar harama el sürmeyen,
onlar beni bilmeyen,
onlar konuşan ben susan...

ve son olarak
onlar müslüman ben insan
--başkasına göstermek için müslüman olanlar--
(bkz: islam ı tırnağım kadar anlasalar kafam kadar/#7594508)
kimse kimsenin dini hayatına müdahile edemez * dolayısıyla kimseyi ilgilendirmemesi gereken sözlük yazarlarıdır.

(bkz: milletin derdi seni mi gerdi)
gizlisi makbuldür.
kılandan bana ne, kılmayandan sana ne.
tiz vakitte kelleleri uçurula! ve de sözlükten..
bu ne lan? hayır neden merak ediyorsun?
dini bütün kardeşlerimiz tarafından, bu münafıkların hepsini alacaksın "topluca namaza gidiyoruz zirvesini düzenleyeceksin" gibi coşkulu cümlelere gebe olabilecek yazar takımıdır. böylesine olası bir süpersonik zirveye, hüseyin üzmez kardeşimiz gelip kuranın türkçe meali ile ilgili bir söyleşi yaparsa tadından yenmez. elbette kapanışı bizler için zevkli hale getirecek bir de anket düşünmelidirler. "kimler kuranı okuyor, kimler beş vakit namazında , üç aylara girince içenler el kaldırsın, zekatını düzenli olarak verenler elime mum diksin, hacca gittiniz mi ya da bunu hiç aklınızdan geçirdiniz mi" gibi enfes sorulara, müspet yanıt veren süserler arasından 3 şanslı yazar çiftimiz hacca gönderilse mesela. beğenmedikleri yanıtı veren, islamın beş şartını yerine getirmeyen yazarları toplu taşıma araçları ile cehenneme yollasalar. ee sonuçta allah ile kul arasına ancak dini bütün, ulu uludag sozluk yazarı girebilir! euzübismidinimizamin!!
(bkz: cumadan cumaya namaz kılan insan)
pardon burası tekke miydi? ben sözlük sandım