bugün

meyve vermeyen ağaçtır. namaz ki dinin direği olarak tanımlanmış farz ibadettir. kelime i şehadetten hemen sonra gelir. buna rağmen bir müslüman namaz kılmıyorsa oturup bir düşünmesi, ben nerede hata yapıyorum diye bir muhakeme yapması gerekir. ayrıca kesinlikle başkalarını ilgilendirmez, bu başlığı namaz kılmayan müslümanları eleştirmek için açmadım. *

edit: arkadaş ne kalın kafalı insanlarız. ısrarla diyorum eleştirmek için ya da ayrımcılık için açmadım bu başlığı, namaz kılmayan bir müslümansam zaten nasıl eleştiririm bu tip insanı? sadece bunun ne anlama geldiğini, kılmayanın da kılması gerektiğini söyledik iyilik de yaramıyor mına koyyim. sabah akşam am sik götlü başlık aççan anca yarar size.
emrolunduğu gibi dosdoğru olmayan müslümandan daha iyi olan müslümandır.
sigarasız türk kahvesine benzer ya da rakısız balığa.
(bkz: muminsozluk)
yaptığınız ibadet sizi kötülükten alıkoymuyorsa beyhudedir fikrine istinaden, günah işliyorum utanıyorum, ikiyüzlülük etmeyeyim diye pek onaylanmasada namazdan vazgeçen insandır. halk arasında terk-i sela, beynamaz gibi sıfatlarla anılırlar.
görevlerini yerine tam getirmeyen müslümandır.
allah ile arasındaki mukayesedir kimseyi zerre kadar ilgilendirmez.
(bkz: light müslümanlar)
yaratıcı dışında kimseyi ilgilendirmeyen müslümandır. namaz kılıp da her türlü bok yiyen müslümandan daha evla bir müslümandır. en azından yaptığının ya da yapmadığının zararı sadece kendisinedir. insanları namaz kılıyor kılmıyor diye ayıranlar varsa da eşeğin cinsel organına kadar otoban geçiş noktaları vardır.
kulla şirk arasında namazın terki vardır ve kuran'ı kerimin çok fazla yerinde namaz kılınılması emredilmiştir namazı dinin direği olarak değerlendirirsek günah açısından diğer ibadetlerden farklı bi' yeri olan ibadettir ve biz din olarak islama inanıyorsak allah'ın kuranı kerimde buyurduğu emirleri elimizden geldiğince yerine getirmeye çalışırız ve günde yaklaşık 1 saatimizi ayırıp allah'a en yakın yer olan secde zamanını içerisinde bulunduran ibadeti yapmak çok zor olmasa gerek, bu sebeple hesaba çekilirken oldukça zorluk çekecek olan müslüman.
(bkz: bana mı müslüman)
namaz kılma gereği hissetmemekle birlikte hâlâ müslüman olan zâttır.
müslümanlığın diğer inanç mensupları ve inançsızlar tarafından en sevilen özelliklerinden biridir. yoksa yaşanmaz, yaşatmazlar.

maksat ak göt kara göt belli olmasın, bozmayın düzeni.
amerikalı'ların bile anlıyamadığı müslümandır.

gerçek bir olayı sizinle paylaşmak istiyorum. sinop'ta oturan bir akrabamızın komşusunun kızı ile sinop'ta görevli bir amerikan askeri birbirlerini seviyorlar. *

yaklaşık 1 sene flört ettikten sonra evlenmeye karar veriyorlar ve bizim amerikalı damat ailesine telefon açıp durumu izah ediyor "müslüman bir gelin getiriyorum" diye. babasıda saygıyla karşılıyor "sen istiyorsan sorun yok" diyor.
bizim çift henüz türkiye'den ayrılmadan amerikalı baba bunların evini tutuyor ve evlerinin bir odasını sadece ibdethane olarak hazırlatıyor.amerikalı müslümanların federasyonuna başvurup neler gerektiğini öğreniyor kıbleyi buluyor kuran getiriyor falan filan yani anlayacağınız bir oda sadece allah'a ibadet için hazırlanıyor.
bizimkiler amerika'ya geliyorlar ve kayınpeder karşılıyor bunları hemen yeni evlerini gezdirmeye götürüyor. gelinine ibadet hanesini gösterirken "bak kızım buraya günde 5 vakit girip ibadetini yapabilirsin, kimse sana karışamaz bu sen ile allah'ın arasında" diyor. bizim laz kızı tabiki diyor bir nevi mutlu oluyor.

sonra amerikalı baba oğlunu kenara çekip nasihat veriyor "sakın bu hanım kızımızın ibadetini engelleme" diye. aradan 1 hafta geçiyor babası oğluna soruyor "namaz kılıyor mu gelin?" diye lakin "günde 1 kere giriyor bazen hiç" cevabı alıyor. belki de yeni geldi alışamadı bir hafta daha bekleyelim diyorlar. sonraki hafta yine aynı sonucu alıyorlar ve belki de hristiyan oldu düşüncesiyle pazar günü kiliseye götürmek istiyorlar ve kız "ben müslümanım" diyor. evet bu cümleyi utanmadan çıkarabiliyor ağzından. sonrada kıza "bizim ailemizde ateistlere yer yok" diyorlar ve türkiye'ye babasının evine geri gönderiyorlar.
daha abdest almasını bilmeyen binlerce müslüman gencin olduğu bir coğrafyada haline şaşırılmaması gereken müslümandır.
Gavurun bile anlamadığı müslümandır.

Yarı sinoplu- yarı samsunlu biri olarak nufusumuzun yüzde 70nin laz olduğu bölgede bizim laz kızlarından biri amerikalının tekiyle evlenmiş "hristiyanla evlenenen müslüman kız" profilinde amerikalılar bir de ondan namaz kılmasını beklemiştir.

Bu bizim laz kızı.

Lan ne lazı?

Ne Kızı?

Sinop'da samsun'da laz ne arasın?

Ayrıca hristiyan erkekle evlenen kızdan Namaz mı beklenir?

Laz! kızının hristiyanla evlenmesinde sorun yok Namaz kılmamasında sorun var he? Dinler arası diyalog Allah'ın emri di mi?

O kadar malım ki destekli sallayamadım sallayamadım sonunda patlak verdi bir yerden kendi kendimi yalanlamak durumunda kaldım.
"5 vakit" namaz kılmayanı Türkiye nüfusunda ciddi oranı kapsar. ama büyük bir kısmı da, 1 kere bile olsa başını seccadeye koymuştur, 5 vakit kılmasa da. *
amerika'lilarin bile anlayamadigi muslumanlikmis ! amerika'da newyork disinda bulunmuslar bilir, dunyanin en maganda, en cahil, en salak milletidir amerikalilar. onlarin anlamamasi son derece normaldir.

hangi tur bir erkek, karisinin dusunce seklinden dolayi olay cikartip karisini bosar ? ancak amerikali yapar.
"elhamdülüllah müslümanız deip her haltı yiyen insanlardır.
cehennemde, kaçırdığı her bir vakit için 80 sene yanacak olan sözde müslümandır.

müslümanların dini anlayışları müslümanları ilgilendirir. çok sayıda hadis ve ayet de bunu bize öğretir. namaz kılmadığı halde müslüman olduğunu söyleyen birisi (ki öyle olabilir) sürekli uyarılmalı, bu tavrında ısrar ettiği görülürse dövülmeli daha da sürdürürse hapse atılmalıdır.

gavurların humanism veya diğer anlayışları değil yerin ve göğün yaratıcısı allah'ın emri budur. bunun ötesi yoktur.
yaşanmış hikayedir:

incirlik üssü'nde görevli bir amerikalı asker abimiz (ki bu üssün bağımsız bir ülkede ne işi var, bu abi burada ne yapıyor diye sormamak gerekiyor) adanalı bir kızcaazla tanışıyor, aşık oluyor ve bir yıl flirt ediyorlar. (ki aynı şekilde bu tanışma nasıl oluyor, amerikalının flirt'ten anladığı ne, nasıl yürüyor diye de sormamak gerekiyor)

gel zaman git zaman amerikalı abi ailesine diyor, evleneceğim diye.. ailesi de montana'daki evlerinde bir mescit kuruyor. (nasıl bi enerjiyse) ve kızı davet ediyor..

hikaye bu ya; kız namaz kılmıyor (Allah (C.C.) onu kahretsin) ve amerikalının aile meclisi toplanıyor.

soruyorlar kıza: "sen nasıl müslümansın ki namaz kılmıyorsun?"

kız yanıtlıyor: "ben namaz kılmadan müslümanım?"

yanıt geliyor: " de hadi git ülkene, zındık seni, gözümüz görmesin!"

amerikalı abimiz de kızı o kadar seviyor ki ilk uçağa bindirip gönderiyor ailesinin yanına..

kıssadan hisse: amerikalılar o kadar iyidir ki; her şehire bir üs kurdurursak dinimizi namazımızı vs. garanti altına alıp, kızlarımızı dinibütün insanlar olarak güvenilir amerikalı damatlarımıza emanet edebiliriz..

e hadi, ne duruyoruz?
1 haftada belli olmaz o. ne malum muayyen gününde olmadığı bayanın. belki adet oluzlamıştır da ondan girmemiştir . ya da neyse önemli olan miktarı değil sürekli olması diyelim bu tür mevzularda.
rüyalanmış olabilir, cenabettir, lohusalık döneminde bulunduğundan ya da özel bir vajinal sızıntıdan ötürü yanaşmamaktadır namaza...
(bkz: işte geldim burdayım)namaz kılıp deniz feneri ne göz yummaktan iyidir.
samanyolu'nun dandik yapımlarından fırlamış gibi duran hikayede adı geçen müslümandır. ben de olabilirim bu, ama ben kız değilim. ayrıca laz da değilim. peki sinop'ta laz kızı ne iş? anlamadım hacı, anlamadım.