bugün

Yersen ...

Güldüren açıklamadır.

görsel

Diyanet işleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, namaz kılan kişilerin kötülük yapmayacağını, hak yemeyeceği görüşünü dile getirdi.

Erbaş, "Sabah Namazı Buluşması"nı Gaziantep'teki Ökkeş Eruslu Camisinde gerçekleştirdi.

Burada bir konuşma yapan Erbaş, "Namaz bizi her türlü kötülüklerden uzak tutar. Namaz kılan insan, 'kötülük yapamam, hak yiyemem, haksızlık yapamam, söz verdiğimde sözümde durmalıyım' der ve münafıklık alametlerinden uzak durur” ifadelerini kullandı.

https://www.independenttu...-kötülük-yapmaz-hak-yemez
fıkra gibi başlıktır. komik olmayan fıkra.
Namaz kılan insanlar kötülük yapmamalı, hak yememeli olarak değiştirilmesi gereken ifade.

4. Yazıklar olsun o namaz kılanlara ki,
5. Onlar namazlarını ciddiye almazlar.
6. Onlar (namazlarıyla) gösteriş yaparlar.
7. Ufacık bir yardıma bile engel olurlar.(maun suresi)
Münafıklar namaz kılarlar..
Yine hutbevari bir diyanet kompozisyon denemesi. Olmamış.. Yapmaması gerekir demesi gerekirdi.
iman engelleyebilir namaz asla.
Evet doğru, çocuklara tecavüz zaten kötüluk sayilmaz.
ensarda çocuklara sarapçılar tecavüz etti zaten.
görsel

...
böyle düşünen kişi;

a) cahildir.
b) fetocudur
c) kuran kursunda çocuklara tecavüz etmiş hocaları koruyordur.

bunlardan birisidir. benim aklıma başka bir şey gelmiyor üzgünüm.
iyilik yapmak, hak yememek ahlakla ilgilidir. Evet kimi zaman din ahlaklı olmaya teşvik eder ama kimi dindar insanlar da vardır ki ahlaksızlıklarını dinin arkasına saklanarak yapmaya çalışırlar.
Peki bundan allahın haberi var mı ?
evvel zaman önce de imam hatipleri neden istemiyorlar? Çünkü oradan terörist çıkmaz diyorlardı. Taa ki 15 temmuz mevzusuna kadar.
O zaman neden deaş terörist ilan ediliyor ki?

(bkz: Müslümanlarda zeka olmaması)
diyanetin açıklamasıdır.

tam tersinedir namaz kılıyordur ki yaptıklarının kefaretini ödüyordur.

yalnız siz boşuna namaz kılmayın yaptıklarınız ufak tefek şeyler değil.
görsel
görsel
görsel
görsel

Bunlar gibi yüzlerce haber varken insanı acı acı güldüren açıklama. Siyasal islamın iktidarında insanların din adamlarına güvenini yitirmesi ise epey ironik bir durum.
bu adam da ayrı bir imtihan sanırım. cidden ülkenin sabrını zorluyor *
dinle imanın kimde olduğunu bilemeyiz.
maun suresine muhalefet içeren iddiadır.

bunlar allah'tan da iyi bilirler...
yanlış önerme.

bu konu iki boyutludur. münafıklık denen kavram göz ardi edilmis bu söylemde. peygamber efendimiz zamaninda bile namaz kılan münafıklar vardı.

ama bu konuyi insanı ilendiren her konu gibi bireysele indirirsek, ki asıl mesele bu anladığım kadarıyla;

namaz kilmaya takva üzere devam eden insan, artık günahları terk etmeye başlar, ben kendi hayatımdan yakinen şahidim.
namaz kılmaya çok geç başladım allah c.c. affetsin. başladıktan sonra hayatim çok büyük manalarda değişime uğradı.
sözlükte her gün günah işlediğine şahit olduklarımızın "geç de olsa namaz başlayınca günahlarımı terk etmeye başladım" yalanını sıkmalarına vesile olan yalandır.
münafıklık kavramını anlamadan bu konuda yazanlar beni güldürmüştür.

benle ilgili yorum yapan olmuş. ben kendim için günah demedim orda. o kısım genellemeydi.

namaz kılmaya başlayınca hayatım değişti dedim. buna eş seçimim gibi konuları, hayata bakışım emirlere kendimi daha muhatab hissetmem vs.

günahımı sevabımi burda tartışacak değilim. cahilliğine başkalarını perde eden insanlar midemi bulandiriyor.

ya bi konunun bu kadar cahili olup, bide biliyo gibi yazıyorlar ya hayret ediyorum.

namaz insanın hayatını bambaşka bi boyuta çıkarır. insani hayvandan ayıran en önemli unsur namazdır.

her hayvan yer, ürer, hayatını kazanmak için mucadele eder. kendini temizler.

ama hiçbir hayvan namaz kılmaz.
görsel
bide genelleme genelleme üzerine. kardeşim ben diyor muyum bütün dinsizler kötü, alkolik, zinakar ?

- hayır. sen neden bu yozlaşmış fikirleri savunuyorsun???

vicdan ve ahlak kavramları namaz kılan kılmayan herkes için geçerlidir hatırlatırım.
Kimi yobazın olmayan aklınca hayvanlığını perdeleyen örtü olduğunu sandığı namaza aşırı anlam yüklemektir.

Bunların her söyledikleri yalan. Neymiş? Namaz kılınca emirlere daha duyarlı oluyorlarmış. Duyarlılıktan su içerken çökmek, götünü temizlerken şöyle yapmak anlaşılıyorsa, evet duyarlı olurlar. Aynen isa peygamberin ömrünce uğraştığı ferisiler ve sadukiler gibi. Çok dindardılar. Dindarlıkta zirveye oynayanları birbirleriyle karşılaştıklarında yahudi şeriatına uymak konusunda bir eksikliklerini, yanlışlıklarını görüp görmediklerini sorarlardı. Fakat isa onlara "ey riyakarlar, ey engerek soyları.." demişti.

Kuran'da şehitlere son derece saygılı olunması emredilir. Onlar için öldü denmesi bile doğru bulunmaz. Fakat bizim emirlere çok duyarlı yobazımız şehitlerimizden biriniin babası cenaze töreninde ağlayınca mealen "ölmek için para almıyor muydu? Madem ağlayacaktın, oğlun asker olmasaydı" yazar.

isa'nın bunlara neden engerek soyları dediğini anlamışsınızdır.

Şimdi bu arkadaş namaz kılarak insan olduğunu sanıyor. Ne dersiniz? Olmuş mu yoksa daha birkaç milyon yıllık evrime mi ihtiyacı var?