bugün

yeni türkü nün popüler olmamış ama enfes,kıpır kıpır bir şarkısı...

cok gunahın cok derdım zaten cok
gez dolas gül senı tutan yok
sakın sorma yenıden acma ah ne olur
yok sakam yok bu defa yok

düşe kalka zar zor kanı verdım aska
ama gel gor ki şevkati az
bu defa son bu defa nakka (asla)

ögren kalbim ögren
artık sen de uzatma
bu sitem bile fazla

ögren kalbim ögren
artık sen de utanma
yeni bir rüzgara
binelim gitsin.
bikma anlaminda kullanilir..pes ettim, benden buraya kadar, yeter artik gibi anlamlara da gelir.
''hareketli şarkı aynı anda nasıl hem coşturur hem ağlatır?'' sorusuna cevap niteliği taşıyan süper yeni türkü şarkısı!
kendi esaretinin yaratıcısı olan insanın, artık bıkıp usandığı, zincirlerini kırdığı ana işaret eder. 'kendini tutma, sakınma, bırak kendini, kapıl sende esintiye...' der gibi! güzeldir vesselam!
şahane bir yeni türkü şarkısı. tıpkı diğer niceleri gibi...
argoda; yok, asla
kelimenin kökeni britney spears'a dayanır.
bir isyan çığlığına benzeyen şarkı. kalbine laf geçiremeyenlerin son çaresi gibi, öğren kalbim öğren, yeni bir rüzgara binelim bitsin. bu kadar isyankarken sözleri, hareketli müziğiyle ağız dolusu söylenebiliyor. önce şarkıyı ağız dolusu söyleyip sonra hayata okkalı bir küfür sallayabiliyorsunuz.
osmanlıca'da yanında olmayan şey için mübalağa yapan kimse anlamına gelmektedir.
(bkz: nakba)
"Bu defa son, bu defa asla" kısmında ironiden midir nedir yüzde bir gülümseme belirir ister istemez.
niçin link vermezsiniz ey cemaat i müslimin? yapmayın.
http://www.youtube.com/watch?v=J6qDqOkljUc
argoda asla anlamına gelen kelimeymiş, allah allah ne belli ?
ben "lazca"da asla anlamına geldiğini sanıyordum. ne zamandır böyle bir bilgi saklıyordum içimde. uydurdum mu ben bunu ? hiç de bi kere. ne münasebet ? niye uydurayım böyle bir şeyi ? zorum ne benim ?

hem şarkının başında kemençe var kemençe!
bu da mı tesadüf ? bu da mı gol değil ?
girişinde tulum sesi duyulan bir yeni türkü eseri.
https://youtu.be/T99ethEqSuQ
Yenitürkünün fazla bilinmeyen bir o kadar da muhteşem şarkısıdır