bugün

"çekirdeğe ait" anlamına gelen kelime.
(bkz: müzelik entryler)
en silik,en gelişmemiş ülkelerin bile gündemlerine alıp geliştirmeye çalıştıkları güç.
(bkz: nükleer silahlar)
(bkz: iran)
(bkz: kuzey kore)
(bkz: alternatif enerji kaynağı değildir)
(bkz: nükleer başlık açma)
abd 1945-1962 yılları arasında 333 adet nükleer deneme yapmıştır.
(bkz: çekirdeksel)
Dağılmış olan amatör bir müzik grubu.

Dağılmalarıyla ilgili bilgi olarak artık anlaşamadıklarını belirtmişlerdir.
son derece tehlikeli ama inatla her yerde yapılmaya çalışılan,çünkü para manyaklarının çıkar sağladıkları pis enerji türü.kazım koyuncu yu örnek verebileceğimiz pek çok insanın ölümüne,pek çok çocuğun zarar görmesine sebep olmuştur.buna rağmen sevgili ülkemiz,diğer ülkeler kapatmaya giderken ve her gün nükleer santrallerin sızıntı yaptığı bar bar bağırılırken,mersine ve sinopa nükleer santral kurma kararı almıştır.gençler sigorta şirketleri bile nükleer kazaya sigorta yapmıyor çünkü güvenli diye bir yalan yokk.o yüzden siz de kurulmasın diye sanal olarak yürütülen imza kampanyalarına katılın,üç kulaklı insanlar görmeyelim etrafta.güvenli olduğunu iddia edenler de evlerini üstüne kurabilir santrallerin mesela.ayrıca nükleerden elde edilecek enerji yenilenebilir enerji kaynaklarından da sağlanabilir.zaten insan ve dünya olmazsa enerji neye,kime yarar?
hepsi grubunun saçma salakkkkkkkkk şarkısı efendim. grupta saçma sapandır onu ayrı bir yazımda ele alacağım. ama şaka gibi bir şarkı daha arkadaşlar türkiyemin 2010'unda.*yani savaşa karşı bir şarkı mıdır bu? şimdi ahmedi nejat bunu dinlese vazmı geçecek savaştan? o kadar etkili bir şarkı mı? evet sözlerini ele alarak irdeleyelim:

'4-3-2-1
Sendeki sorun bence kibir'

'Top tüfek nükleer
Daha neler var neler
Atışa devam et istersen'

ben bu şarkıyı dinledikten sonra bir ülkenin sahibi olmadığım halde savaşasım geldi lan. bu kadar salakça bir şarkı dünya üzerinde var mı?

'Gez göz arpacık
Bu aşk biraz yapmacık... '

bu kadar yazıma yazmama değdi mi bilmiyorum bile...
1 nakaratı vardır ki duygularıma tercüman grup hepsi şarkısı.

sendeki sorun bence kibir
kime baksam eriyormuş
gülüşünle ölüyormuş

hayret bana bir şey olmadı
bu zoruna da gitmiş olmalı
karşı konulamıyormuş sana
sen onu külahıma anlatsana

gez göz arpacık
bu aşk biraz yapmacık
bana böyle şeyler demesen

top tüfek nükleer
daha neler var neler
atışa devam et istersen

olmaz işim olmaz
ne savaşınla ne sevişinle
yok yok hiç işim olmaz
ne bakışınla, ne gülüşünle
yorma beni de, kendini de

4-3-2-1
sendeki sorun bence kibir
kime baksam eriyormuş
gülüşünle ölüyormuş

hayret bana bir şey olmadı
bu zoruna da gitmiş olmalı
karşı konulamıyormuş sana
sen onu külahıma anlatsana

gez göz arpacık
bu aşk biraz yapmacık
bana böyle şeyler demesen

top tüfek nükleer
daha neler var neler
atışa devam et istersen

olmaz işim olmaz
ne savaşınla ne sevişinle
yok yok hiç işim olmaz
ne bakışınla, ne gülüşünle
yorma beni de, kendini de

yapma, uğraştırma
sevmiyorum
yapma, uğraştırma
istemiyorum.
Nükleer nucleus yani çekirdek kelimesinden türemiş bir kelimedir. Gözle görülemeyecek kadar ufak olan atomların çekirdeklerine denir. Bu yazının devamını başka türlü getireceğim bugün ikinci dünya savaşında kullanılan atom bombasının olası bir üçüncü dünya savaşı için caydırıcı olduğunu savaşı durduğunu ve daha fazla insanın ölmesini engellediğini yani bu yönüyle aslında iyi bir işe yaradığını savunan birinin inanılmaz safsatalarıyla karşılaştım ve internette karşılaştığım blog sitelerinde aynı görüşe sahip olan insanların olduğuna tanık oldum. Nükleere, atam bombasına sadece temiz enerji gözüyle bakan insanların atom bombasının kaç kişiyi öldürdüğünü, kaç kişiyi sakat bıraktığını, yıllar yıllar sonra bile kaç bebeğin sakat doğmasına kaç insanın kanser olup ölmesine yol açtığını hiç duymadınız mı? peki atom bombası atılmadan önce de savaşın zaten etkileri ve yayılma etkinliğine bakıldığında bitme-durma sınırına geldiğini okumadınız mı? Hiroşima Nagazami'de patlayan bombaların insanlığa yararlı olduğunu düşünen bunları öyle anlatan insanların bunları yapmadan önce ne kullandıklarını merak ediyorum!! En son gerçekleşen kazaya bakalım her şey gözümüzün önünde değil mi? Fukuşima'yı ne çabuk unuttuk? 1979 da ABD de sadece basit bir operatör kazası sonucu olan kazayı bilmiyor musunuz? Dünyanın birçok yerinde ve Türkiye'de de nükleer karşıtı gruplar var. Bunlardan en ünlüleri; Yeşiller Partisi, Yeşil Barış (Greenpeace), Nükleer Karşıtı Platfom (NKP) Anti-Nükleer Cephe ve bu konuda öne çıkan bireysel tepkilerdir. Nükleer enerji santralı yapılması istenilen Sinop ve Akkuyu'da ayrıca yerel bazlı nükleer-karşıtı örgütlenmeler de mevcuttur. Ülkemizin ne derece gelişmiş(!) bir teknolojiye sahip olduğu bilen daha suyunda siyanür var mı yok mu bunun tespitini yapamayan önlem alamazken nükleerle gibi tehlikeli ve geri dönüşümü neredeyse olmayan bir işe kalkışmak ne derece mantıklı düşünülmeli.
görsel
fiyat performans bakımından olsun, enerji ihtiyacı olarak olsun, bir takım yan etkilerini saymayıp enerji için kullanırsak, ülkeler için çok yararlı bir enerji kaynağıdır.
ülkemizin bu alanda büyük projeleri olup, türk rus ortaklığı içinde gerçekleşecektir. nükleer tesisini bitiş tarihi 2020 yılına kadar uzayabilir, deniliyor.
ayrıca nükleer santral için 2011 yılından bu yana belirli sayıda öğrenci türk öğrenci , ülkemiz tarafından, rusyaya mephi üniversitesine okumaya gönderiliyor.
nihayet kara günün sonunda gecenin bir vakti, alelacele meclisten geçen yasa ile kanunlaşmış enerji türü. patlasın da girsin bir yerinize.