bugün

mısır'daki askeri darbedenin türkiye'deki postal yalayıcılarını ortaya çıkartması ile gerçekleşen durum. chp'li milletvekillerinin de içinde bulunduğu birçok darbe sever mısır darbesiyle aşikar olmuştur. özgürlükçülük, sivil hareket falan mavralarının ne kadar içi boş sloganlar olduğunu bu şekilde görmek mümkün olmuştur. Kimse birbirini yemesin bu adamlar iktidar için babasını bile keser. darbe için de ellerinden geleni yaparlar. sakın bunların kayığına binilmesin.
(bkz: entry nick uyumu)
Demokrasiyi savunur gibi gözükmek zorunda kalan ortaçağ kafalı şakirt takımını da ortaya çıkarması açısından önemlidir.

Darbe kötüdür dikta rejimi iyidir değil mi amklarım.
mısır darbesi sonrası muhalefet tarafı da darbeden yana olmadıklarını açık bir dille ifade etmişlerdir ve bu olayı kınadıklarını belirtmişlerdir. lakin; bu ülkede ellerine fırsat geçse iktidarı devirmek için ellerin geleni yaparlar. (burada iktidar yanlısı olduğum anlaşılmasın, ben olanı söylüyorum) neden yaparlar peki? evet iktidar kötü, biz de istiyoruz hükümet değişsin fakat onların akıllarında halkı menfaatini düşünmek olduğuna inanmıyorum. şuan ki hükümetin yaptığını yapmak istiyorlar, yani ceplerini doldurmayı.
kim ne söylerse söylesin kardeşim.. mısırda halkın oylarıyla seçilmiş yönetime darbe yapılmıştır.. demokrasinin ırzına geçilmiştir.. bir gün mısır halkı uyanıp da daşşaklı bir kadroyu yönetime getirirse, bu gün pentagonun götünü yalayan ve mısır halkına ihanet eden askerler tek tek hesap vereceklerdir. ben bunu nereden mi biliyorum? çünkü bu filmi ben kendi ülkemde seyrettim...
çok şükür türkiye darbelerden kurtuldu, o kara günler bir daha geri gelmeyecek diyerek turnusol kağıdıyla tarafımızı belli edelim..

darbecilerinin mısırlısının, türkiyelisi'nin de alayının (..!)
emir komuta zinciri içinde ve emirle, darbe yapmış olmak, tarihi olarak tc ordusuna ait eskimiş(!) pratik idi. ( bu tabir 12 eylül darbesini yapan zevatın yaptıkları işi tanımlamak için kullandıkları ifadedir. )

böylece tüm ortadoğu'ya hatta tüm dünya'ya türk tipi askeri darbe gibi bir siyasi terim kazandırılmıştır.

eh! bu kadar zahmet gösterdikten sonra ortadoğu'da olan yeni bir darbeye takdir duygularını esirgemeyen epeyce faşist var etrafta.

boyandıkları faşizm karası yüzlerinden, kıyafetlerinden önce zihinlerine bulaşmış durumda.
malumun ilanı olmuştur.
kısaca darbeci zihniyet dediğimiz halkı (azınlık olsun çoğunluk olsun) adam yerine koymayan ve kendisini daima halk üzerinde gören zihniyet halk üzerinde mutlak tasarruf yetkisini kendisinde gören zihniyettir.
bu zihniyet hangi ülkede olursa olsun birbirine benzer. özellikle kök saldığı bölgelerde hareket tarzı ve hizmet ettiği amaçlar birbirine paraleldir.
bizde tecrubeyle sabit "60" ından "80" ine "28 şubat" ına kadar hepsinde oluşumlar ve hedefler aynıdır. bizim gibi özellikle osmanlı bakiyesi ülkelerdede durum aynıdır.

bir libya bir mısır bir suriye bir ırak yakın tarihi incelendiğinde halkın üzerine darbelerle çöreklenen diktatör yapılar hep birbirinin kopyası gibidir.
osmanlı sonrası batının(başta ingilizlerin) şekillendirdiği krallıklar belkide geçiş süreci hükmünde olmuş, batı çıkarlarına hizmet eden kalıcı diktatörlüklerin ihdası sağlanmıştır. ve bu yapılarda nezaman batı çıkarlarına ters işler olmuşsa o zaman ayar verilmiştir tıpkı bugün mursiye yapıldığı gibi.
mısırda 1952 de darbeyle krallığın devrilmesi, 1958 de ırakta darbeyle krallıktan cumhuriyete(sözde) geçilmesi, 1969 da kaddafinin darbesiyle kral idrisin devrilmesi birbirini devamı işler gibidir.
doğru önerme.
gerçek özgürlükçüleri darbeye verdiği tepkiler sayesinde anlayabilmek mümkün. gezi de özgürlük diye bağıranların darbeyi destekler nitelikte konuşması verdikleri mesajlarla çelişmeleri anlamına gelmekte.
darbe kötüdür tamam. daha 1,5 sene olmuş laik yaşamaya alışmış olan bir ülkeyi sen neden şeriat isterük diye tutturuyorsun a be orospu çocuğu. senin yaptığında darbe değil mi? mal herif. adam yüzde 51 oyla geldiyse her şeyi yapma imkanı mı var? mursi karşıtlarının haklarını kim verecek? amk makarnacıları. sizin demokrasiden anladığınız, biz demokrasiyi sizden öğrenecek değiliz lafı kadardır.
kedi gözüyle aydınlatılırsa doğru önermedir.
%51.6 katılımın olduğu seçimden
%51.7 oy almak yani mısırlı seçmenlerin 1/4'ünün oyuyla seçilmek
kendi yaşam şeklini dayatan, yargının denetim hakkını tamamen kaldıran ve tüm yetkileri tek elde toplayan anayasa paketini referanduma götürmek
%32 katılım olan referandumdan
%60 evet oyunu bile güç bela alabilmek
en sonundada çıkıp ordu niye yönetime el koydu diye ağlamak

işte islamcı siyaset budur.

mursi ve şükerası kadınların başıyla götüyle uğraşıp
suriyede alevilerin katledilmesi yönünde fetva vererek
elektrik kesintilerini, yakıt sorununu, yiyecek, giyece,k barınma sorunlarını
çözeceklerini sandılar halk tarafından kendileri çözüldü ama.
tahrir meydanlarını dolduran özgür bir yaşam isteyen milyonlarca mursi karşıtlarına. şeriat isterük diyen orospu çocuklarının dayatmaları da bir darbedir. darbe illa askeri yöntemle olmaz. hitler'de seçilmiş bir başkan değimiydi. okumuyorsunuz ki. gelip burada abilerinizin anlattığı masalları yazıyorsunuz.